Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

BK Ventspils tikai pagarinājumā uzvar Kauņas Baltai KK basketbolistus

Baltijas Basketbola līgas sestdienas spēlēs Liepājas lauvas ar 62:70 (32:30) zaudēja Krievijas klubam Ļubercu Triumf, bet BK Ventspils tikai pagarinājumā pārspēja vienus no turnīra pastarīšiem Kauņas Baltai KK 82:77 (37:29, 71:71).

Spēlē Liepājā pirmajā puslaikā pārmaiņus vadībā bija abas komandas, taču rezultāta starpība nepārsniedza četrus punktus. Otrā puslaika vidū Triumf basketbolisti pārņēma iniciatīvu un panāca izšķirošo pārsvaru 60:47.

Džošua Majo liepājnieku labā guva 25 punktus.

Tikpat līdzīgā cīņā aizritēja arī mačs Ventspilī. Pirmo puslaiku laukuma saimnieki gan pabeidza ar astoņu punktu pārsvaru, taču pēc pārtraukuma viesi guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā. Bakiča seši punkti trešās ceturtdaļas beigās ventspilniekiem uz brīdi ļāva atgūties (50:42), taču Kauņas basketbolisti atkal samazināja starpību līdz minimumam (54:53), bet sekundi pirms pamatlaika beigām ar precīzu tālmetienu panāca izlīdzinājumu 71:71.

Papaildlaikā BK Ventspils komandai ne bez pūlēm tomēr izdevās pierādīt savu pārākumu. Tods Abernetijs guva 15, Džamars Jangs 14 punktus.

Situācija BBL turnīrā: Šiauliai 6-0, Prienu Rūdupis 7-1, Ļubercu Triumf 4-1, BK Ventspils 5-2, Tallinas Kalev/Cramo 5-4, Pasvales Pieno žvaigždes 3-3, Utenas Juventus 3-5, Tartu universitāte 3-6, Ķēdaiņu Triobet 2-5, Liepājas lauvas 2-7, Kauņas Baltai KK 1-7.

BBL Izaicinājuma kausa izcīņā ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojuši basketbola kluba Jelgava spēlētāji. Sestdien viņi savā laukumā piekāpās Kaspara Ciprusa un Jura Umbraško pārstāvētajai Igaunijas komandai Rakveres Tarvas - 63:80 (30:33). Savukārt biznesa augstskolas Turība basketbolisti zaudēja Viļņas Sakalai 67:89 (36:42). Šis studentiem bija piektais zaudējums septiņos mačos.