Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Latvijas U-19 basketbolistes ar uzvaru sāk Pasaules kausa izcīņu

Latvijas U-19 basketbolistes sestdien ar uzvaru uzsāka dalību Pasaules kausa (PK) izcīņā, kas šogad norisinās Taizemes galvaspilsētā Bangkokā.

Turnīra pirmajā mačā Latvijas jaunās basketbolistes ar rezultātu 65:54 (15:11, 16:16, 17:11, 17:16) pārspēja vienaudzes no Kanādas.

Uzvarētāju sastāvā pa 13 punktiem iemeta Māra Mote un Elizabete Zumenta, bet 12 punktus pievienoja Nikola Ozola. Savukārt ar "double-double" izcēlās Laura Meldere, kurai 11 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Latvijas komanda maču neuzsāka pārāk veiksmīgi, jo pirmajās minūtēs nonāca iedzinējos ar 2:7, tomēr pēcāk Zumentas un Ozolas trīspunktnieki ļāva izlīdzināt rezultātu, bet pirmās desmit minūtes tika noslēgtas jau ar četru punktu vadību - 15:11. Pirmā puslaika turpinājumā arī ritēja līdzvērtīga cīņa, bet Latvijai izdevās saglabāt vadību, kas trešās ceturtdaļas izskaņā sasniedza jau desmit punktu (48:38).

Ar šādu pārsvaru tika uzsākts noslēdzošais ceturksnis. Vadību Latvijas izlase droši noturēja, tai trīs minūtes līdz beigām pieaugot arī līdz 17 punktiem.

Turpinājumā Latvijas izlasi gaida mači ar mājinieci Taizemi un Mozambiku, pēcāk visām sasniedzot astotdaļfinālu. Tajā A grupas komandām būs jāspēkojas ar B grupas vienībām - Beļģiju, Ķīnu, Mali un Argentīnu.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles - astotdaļfināli, ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles.

Kanādietes šajā vecuma grupā tikušas kronētas par FIBA Amerikas zonas vicečempionēm, tikmēr PK šī vecuma izlase spēlējusi septiņas reizes, 2017.gadā izcīnot bronzas godalgas. Latvijas U-19 izlase šajās sacensībās startējusi tikai vienu reizi, kas notika 2017.gadā, kad latvietēm izdevās izcīnīt desmito vietu.

Kopumā Pasaules kausos Latvijas izlases startējušas septiņas reizes - četras meitenes, bet trīs puiši. Labākais rezultāts tika sasniegts 2003. un 2017.gadā, kad attiecīgi U-21 puiši un U-17 meitenes ieguva astoto vietu.

Dalību arī šī gada PK izcīņā latvietes nopelnīja pērn, kad Eiropas U-18 čempionātā Latvijas izlase izcīnīja augsto ceturto vietu.

Latvijas valstsvienība pirms gaidāmajām sacensībām Stambulā aizvadīja trīs pārbaudes spēles, visās ciešot zaudējumus. Pirmajā ar 50:54 zaudēts Zviedrijai, turpinājumā ar 49:61 atzīts Turcijas izlases pārākums, bet noslēdzošajā spēlē ar 58:71 ciesta sakāve pret Bulgārijas izlasi.

Tomēr šīs pārbaudes spēles netika aizvadītas pilnā sastāvā un šobrīd izlasei jau pievienojošās vairākas spēlētājas, kuras vēl nesen startēja Eiropas U-18 čempionātā. Tāpat izlase kopš ierašanās Bangkokā jau aizvadīja vienu treniņspēli ar Austrālijas vienaudzēm, atzīstot viņu pārspēku.

Šogad izlasei nevarēs palīdzēt talantīgā Aleksa Gulbe, kas nolēmusi startēt tikai vienās starptautiskajās sacensības. Viņas sniegumu varēs vērot Eiropas U-20 čempionātā.

Pieredzes bagātākās šajā izlases modelī ir Jete Nulle, Laura Meldere un Māra Mote, kurām šī ir jau trešā PK izcīņa karjerā. Tikmēr pārējām spēlētājām netrūkst pieredzes Eiropas čempionātos, kamēr Mote pat paspējusi piedalīties Eirolīgas spēlēs, bet Meldere un Alise Markova aizvadīto sezonu pavadīja Itālijā.

Tikmēr pirmo reizi izlasi vada Matīss Graudiņš, kuram gan asistē ilggadējais jauniešu izlašu treneris Ainārs Čukste, kurš jūlija sākumā aizveda Latvijas U-18 basketbolistes līdz Eiropas čempionāta septītajai vietai.