Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Silovam uzvara Pasaules kausa 1500 metru distances B grupas sacensībās

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Pasaules kausa septītā posma sacensībās 1500 metru distancē B grupā.

Silovs distanci veica minūtē un 46,50 sekundēs, tiekot pie 25 ieskaites punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā. Šis ir Latvijas sportista sezonas labākais rezultāts.

Uzvaru Silovs izcīnīja ļoti pārliecinoši, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā sekundi.

Ar šo panākumu Silovs ieguva iespēju atgriezties 1500 metru distances A grupā.

Vēlāk svētdien notika arī A grupas sacensības, kurās startēja 20 potenciāli spēcīgākie sportisti, bet par Silovu ātrāk 1500 metru distanci veica vien desmit no viņiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā šajā distancē Silovs ar 45 punktiem ieņem 20.vietu.

Vēlāk svētdien Silovs plānojis startēt arī sacensībās ar masu startu.

Silovs karjeru uzsāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Savukārt pērn viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai, gatavojoties 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm.