Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Francijas futbolisti Pasaules kausam iesildās ar uzvaru pār Īriju

Francijas futbola izlase pirmdien pārbaudes spēlē pirms gaidāmā Pasaules kausa savā laukumā ar 2:0 (2:0) pārspēja Īriju, kamēr pie Itālijas valstsvienības stūres ar uzvaru debitējis Roberto Mančīni.

Francijas futbolisti ar īriem sacentās Parīzē. Abi vārti tika gūti jau pirmajā puslaikā, kad 40.minūtē izcēlās Anglijas kluba Londonas Chelsea uzbrucējs Olivjē Žirū, bet pirms pārtraukuma otros vārtus guva Nabils Fekirs.

Rezultāts šajā mačā varēja būt arī lielāks, jo Francijas izlasei piederēja pārsvars, tai apliecinot, kāpēc komanda tiek uzskatīta par vienu no favorītēm Krievijā gaidāmajā Pasaules kausā.

Francijas futbolisti Pasaules kausā spēlēs vienā apakšgrupā ar Peru, Dāniju un Austrāliju.

Citviet Eiropas čempione Portugāle izlaida divu vārtu pārsvaru un savu skatītāju priekšā nospēlēja 2:2 (2:1) ar citu Pasaules kausa dalībnieci Tunisiju.

Portugāles izlase šo maču aizvadīja bez savas lielākās zvaigznes un kapteiņa Krištianu Ronaldu, kurš vēl tikai sestdien kopā ar Madrides Real triumfēja UEFA Čempionu līgā.

Portugāļi pēc Andrē Silvas un Žuāu Māriu precīzajiem sitieniem pirmā puslaika gaitā izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr Tunisija prata atspēlēties, kad trāpīgi bija Anīss Badrī un Fahredins ben Jusefs.

Portugāles izlase Pasaules kausā spēkosies vienā grupā ar Spāniju, Maroku un Irānu, kamēr Tunisijai pretī stāsies Anglija, Beļģija un Panama.

Irānas futbolisti tikmēr pirmdien viesos ar 1:2 (0:1) piekāpās Turcijai, kas uz Pasaules kausu nedosies.

Vēl vienā pārbaudes mačā Meksikas valstsvienība Pasadīnā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Velsu.

Meksikas futbolisti Pasaules kausa finālturnīrā grupā sacentīsies ar pašreizējo pasaules čempioni Vāciju, Zviedriju un Dienvidkoreju.

Citviet vēl viena Pasaules kausa dalībniece Nigērija nospēlēja 1:1 (1:0) ar Kongo Demokrātisko Republiku.

Nigērieši finālturnīrā apakšgrupā tiksies ar Argentīnu, Islandi un Horvātiju.

Savukārt Itālija pirmdien, pie komandas stūres debitējot Mančīni, ar 2:1 (1:0) Šveicē pārspēja Saūda Arābiju, kas ir kvalificējusies Pasaules kausam.

Šī mača rezultātu 21.minūtē atklāja skandalozais uzbrucējs Mario Balotelli, kurš Itālijas valstsvienībā atgriezies pēc četru gadu pārtraukuma, bet 68.minūtē Andrea Beloti panāca 2:0.

Vienīgos vārtus Saūda Arābijas labā četras minūtes vēlāk iesita Jeja al Šeri.

Pērn Itālijas futbola izlase negaidīti pirmo reizi 60 gadu laikā nekvalificējās Pasaules kausa izcīņai, tāpēc tā no amata atlaida galveno treneri Džanpjēro Venturu. Savukārt šomēnes par jauno komandas stūrmani kļuva Mančīni.

Tikmēr Saūda Arābija finālturnīrā spēlēs vienā grupā ar mājinieci Krieviju, Ēģipti un Urugvaju.

Pasaules kauss Krievijā norisināsies no 14.jūnija līdz 15.jūlijam.