Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Black Duck Invest kārtējais zaudējums: Čehijas Augstākā tiesa atzīst Latvijas institūciju lēmumu pamatotību

Čehijas Republikas Augstākā tiesa trešo reizi noraidījusi Black Duck Invest pieteikumu pret SIA Olmafarm un atzīst, ka obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma procedūra notikusi likumīgi.

Black Duck Invest, vēloties panākt aizliegumu SIA Olmafarm rīkoties ar tam piederošajām AS Olainfarm akcijām, trešo reizi cieš sakāvi Čehijas Republikas Augstākajā tiesā.

Čehijas Republikas Augstākā tiesa ar 2021. gada 22. septembra lēmumu ir atstājusi spēkā Prāgas Municipālās tiesas 2021. gada 31. augusta lēmumu, ar kuru tiesa jau trešo reizi lēma noraidīt Black Duck Invest lūgumu pieņemt pagaidu noregulējumu, ar kuru Olmafarm tiktu noteikts aizliegums rīkoties ar tam piederošajām AS Olainfarm akcijām.

Black Duck Invest paustais viedoklis, ka, nelikumīgi izmantojot obligāto atpirkšanas piedāvājumu, tiekot apiets noslēgtais līgums par akciju atsavināšanu Black Duck Invest, Čehijas Republikas Augstākajā tiesā neguva atbalstu, jo tam netika iesniegti pierādījumi un līdz ar to tika noraidīts. Šādā veidā Čehijas Republikas Augstākā tiesa apstiprinājusi, ka obligātais atpirkšanas piedāvājums, kuru izteica AS AB City ir noticis likumīgi.

Būtiski, ka jautājums par pagaidu noregulējumu tiek lemts aizmuguriski, neuzklausot SIA Olmafarm pozīciju lietā. Līdz ar to Čehijas Republikas Augstākajai tiesai, pat neuzklausot SIA Olmafarm, nav bijušas šaubas par Black Duck Invest argumentu nepamatotību.

Minētais apliecina, ka Black Duck Invest vārdā paustie publiskie pārmetumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijai ir nepamatoti. Čehijas Republikas Augstākā tiesa ir norādījusi, ka tā kā akciju atpirkumu regulētajā tirgū reglamentē ES direktīvas un regulas, tā spēj kompetenti spriest par situāciju Latvijā un nesaredz pretrunas vai pārkāpumus situācijā, kur atsevišķi akcionāri savas balsstiesības ir nodevuši citām personām un ir izteikts akciju atpirkšanas piedāvājums.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jostu savilkšanas laiks(14)

Ražotāju cenu izmaiņas, respektīvi, tas, kā mainās uzņēmumu saražotās produkcijas realizācijas cenas, labi raksturo tendences ekonomikā.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses