Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Olainfarm koncerna provizoriskā peļņa pērn sarukusi līdz 9,478 miljoniem eiro

Zāļu ražotāja AS Olainfarm koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā Olainfarm koncerna peļņu ietekmēja vairāki faktori, tostarp bruto peļņas izmaiņas pa valstīm.

"Būtiskāko svārstību veido bruto peļņas samazinājums Krievijā, kas saistīts ar apgrozījuma samazinājumu," piebilsts vadības ziņojumā.

Vienlaikus vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gadā pārdošanas izmaksas samazinājās par 2,726 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2019.gadu, jo tika pārskatīts mārketinga modelis galvenajos noieta tirgos, kā arī noteikti ierobežojumi mārketinga aktivitāšu veikšanai.

Savukārt valūtas kursa svārstību ietekme bija otrs nozīmīgākais negatīvais faktors salīdzinājumā ar 2019.gadu, tostarp Krievijas rubļa vērtības kritums 2020.gadā veidoja 32%.

Pērn Olainfarm grupa visvairāk ieņēmumu guvusi Latvijā - 39,183 miljonus eiro, kas ir par 1% vairāk nekā 2019.gadā, un veidoja 32% no kopējiem grupas ieņēmumiem. 

Vienlaikus grupas ieņēmumi Krievijā 2020.gadā veidoja 28,024 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2019.gadu ir samazinājums par 36,4%. Grupas ieņēmumus Krievijā būtiski ietekmēja Covid-19 ierobežojumu sekas, papildus ārkārtas piegādes sešu miljonu eiro apmērā 2019.gada beigās, kas bija paredzētas patēriņam 2020.gadā, kā arī Krievijas rubļa kursa kritums pret eiro par 32%. 

Grupas ieņēmumi Baltkrievijā pagājušajā gadā veidoja 15,261 miljonu eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2019.gadā, bet Ukrainā grupas apgrozījums veidoja 11,455 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 7%.

Savukārt Centrālāzijas valstīs Olainfarm grupas apgrozījums pieauga par 4% un sasniedza 11,556 miljonus eiro.

"Lai gan kopumā Covid-19 ietekme Olainfarm grupai ir neliela, daļa no sāktajiem projektiem produktu attīstības jomā ir pārcelti uz 2021.gadu. Pēc Eiropas zāļu aģentūras rekomendācijām, Covid-19 apstākļos nav ieteicams veikt klīniskos pētījumus. Tāpēc Olainfarm grupas kapitālieguldījumu apjoms 2020.gadā bija 9,2 miljoni eiro, nesasniedzot prognozēto līmeni," teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka daļa no projektiem tiek īstenoti ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu.

Jau vēstīts, ka Olainfarm koncerna auditētais apgrozījums 2019.gadā bija 137,219 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga divas reizes un bija 22,263 miljoni eiro. 

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses