Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Aptauja: Lielākā daļa Latvijas senioru vēlas strādāt

Latvijas seniori vēlas iesaistīties darba tirgū un būt noderīgi sabiedrībai, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja. Puse senioru (52%), kas tūlīt būs sasnieguši pensionēšanās vecumu vai tikko ir sākuši saņemt pensiju, vēlētos iekļauties darba tirgū. Galvenā motivācija ir vēlme papildus nopelnīt (35%), kā arī būt cilvēkos un socializēties (19%). Zīmīgi, ka teju piektdaļa (19%) senioru vecumā pēc 60 gadiem jau šobrīd strādā algotu darbu un, protams, arī turpmāk vēlas būt aktīvi.

Daļa senioru (19%) atzīst, ka viņi darba gaitas vecumā nevēlas turpināt, un kā galveno iemeslu min veselības problēmas (11%) un vēlmi atpūsties, jo pensijā jūtas to nopelnījuši (6%). Savukārt 2% norāda, ka var iztikt ar saviem pašreizējiem ienākumiem un neizjūt nepieciešamību piepelnīties, strādājot algotu darbu. 

"Aptauja rāda, ka kopumā 71% senioru vecumā pēc 63 gadiem ir ieinteresēti darīt algotu darbu, un no tiem  vairāk nekā puse ir tādi, kas jau sasnieguši pensijas vecumu. Lielo interesi par darba gaitu uzsākšanu apliecina arī pērn uzsāktā Norvik Bankas senioru nodarbinātības programma. Lai veicinātu senioru iekļaušanu darba tirgū, mēs piedāvājam senioriem kļūt par klientu konsultantiem kādā no 45 bankas klientu apkalpošanas centriem visā Latvijā. Senioru konsultantu ikdienas pienākumos ietilpst komunikācija un darbs ar saviem līdzgaitniekiem, tādējādi ļaujot gūt ne vien papildu ienākumus, bet arī rast tik nepieciešamo iespēju socializēties un justies noderīgiem. Turklāt, kas svarīgi, senioriem ir iespēja pašiem izvēlēties sev vēlamo slodzi, kā arī darba grafiku, lai atliktu laika sev, bērniem un mazbērniem," stāsta Norvik Bankas Senioru nodarbinātības programmas vadītāja Lidija Dzene. 

Viņa norāda, ka seniori apzinīgi veic savus darba pienākumus un konsultē par bankas produktiem, kā arī palīdz saviem vienaudžiem apgūt bankas digitālos pakalpojumus. Šobrīd bankā nodarbināti 15 senioru konsultanti un joprojām ir pieejamas vakantas vietas. 

Kā liecina bankas aptauja, tie seniori, kuri turpina darba gaitas, kopumā ir finansiāli labāk nodrošināti – lielākajai daļai jeb 67% strādājošo pensionāru ienākumi uz vienu ģimenes locekli pārsniedz 550 eiro mēnesī, kamēr senioriem, kuri nestrādā, ikmēneša ienākumi uz vienu cilvēku ir 350 līdz 550 eiro (attiecīgi 34% un 28%).   

Lai arī kopumā 70% senioru ir informēti, ka strādājošs pensionārs vienlaikus var saņemt gan pilnu algu, gan pilnu pensiju, tomēr teju piektdaļa (17%) Latvijas senioru aizvien domā, ka, turpinot strādāt algotu darbu, viņi nesaņemtu pensiju pilnā apmērā. Taču šī brīža Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka strādājošiem pensionāriem ir tiesības saņemt pilnu pensiju.

Top komentāri

VVZ
V
Nevis "vēlas strādāt", bet "ir spiesti strādāt", jo nevar savilkt galus. Virsraksts tikpat labi varētu būt "Kaķis vēlas ēst sinepes, ja tās tiek iesmērētas viņam zem astes". Ciniski.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses