No Pasaules Bankas apkopotajiem datiem ir secināms, ka 2022. gadā Latvija bija viena no sociālistiskākajām ekonomikām pasaulē. Vērtējot valdības sektora izdevumu daļu kopējā iekšzemes kopprodukta (IKP) struktūrā, redzams, ka Latvijā šie izdevumi 2022. gadā bija 48,1% no IKP. Pēc šī rādītāja mūsu valsts bija sestajā vietā pasaulē, neskaitot pundurvalstis. Plašāk par to bija lasāms laikraksta Diena otrdienas, 17. septembra, numurā.
Aviokompānijas diskutablā pārvaldīšana
Visai spilgti Latvijas valdības sociālistiskās saimniekošanas piemērs izgaismojas veidā, kādā tika pārvaldīta aviokompānija airBaltic. Jāatgādina, ka šīs aviokompānijas galvenā akcionāre ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, bet pārējiem akcionāriem pieder tikai 2,03%. Pēdējos 13– 15 gadus aviokompānija bijusi valdošo partiju iecelto politisko komisāru kontrolē. Sekas no aviācijas sociālistiskās saimniekošanas modeļa ir katastrofālas.
Zaudējumi tika slēpti no sabiedrības, līdz šāgada augusta beigās pašreizējā valdība bija spiesta atzīt, ka valdošas koalīcijas ielikteņu pārvaldīšanas rezultāts ir nemitīgs kapitāla zudums. Valdības sociālistiskie eksperimenti aviācijā ir apkopoti lēmumā norakstīt zaudējumos vairāk nekā pusmiljardu eiro no valsts un nodokļu maksātāju līdzekļiem, kas tika ieguldīti uzņēmumā. Slepenā sēdē valdībā ir nolemts, ka vienīgā izeja, kā turpināt nodrošināt Latvijas politiskajai elitei ērtus lidojumus uz Eiropas Savienības (ES) struktūrām, piemēram, Briselē, ir ārvalstu investora piesaiste. Lai mazinātu valdības sociālistiskā eksperimenta fiasko sekas,
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 18. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60