Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ES ekonomiskā izaugsme straujākā pēdējos desmit gados

Vēl straujāka ekonomiskā izaugsme nekā pērn Eiropas Savienības (ES) valstīs bija vien pirmskrīzes laikā - 2007. gadā - kad bloka ekonomiskā izaugsme sasniedza 2,7%. Pērn šis rādītājs pietuvojies 2007. gada izaugsmes tempam, sasniedzot 2,5%, liecina Eurostat apkopotā statistika.

Likumsakarīgi izaugsmi piedzīvojušas arī bloka lielākās ekonomikas katra atsevišķi, gan Vācijai, gan Francijai 2017. gada pēdējā ceturksnī uzrādot 0,6% kāpumu, bet Spānijai sasniedzot 0,7% kāpumu. Lauvas tiesu no ES kopējās izaugsmes nodrošināja tieši šīs trīs valstis, kā arī Itālija.

Savukārt kā ļoti strauji augošas ekonomikas izcelta Slovākija un arī Latvija.

Šī statistika apstiprina Eurostat janvāra beigās publiskotajā ātrajā novērtējumā iekļautos skaitļus. 

Ekonomiste Sāra Hjūina norāda, ka lielu devumu pieaugošajai aktivitātei bloka valstīs sniedza spēcīga izaugsme globālā mērogā, kas palīdzējusi uzņemt apgriezienus ES valstīs bāzētajiem eksportētājiem. 

Eksperte norādījusi, ka izaugsme turpināsies arī šogad, tomēr būšot arī traucējoši faktori, piemēram, augstākas energoresursu izmaksas.

Top komentāri

Atcerējos
A
Grieķijas straujo statistikas izaugsmi (cik miljardi jau tur tagad norakstīti), gan jau, ka arī Latvija māk saskaitīt 2+2=5 vai pat 6, gan jau, ka arī citas valstis nav ar pliku roku ņemamas...un paralēli PSRS Uzbekijas fantastisko izaugsmi kokvilnas ražošanā, kas beidzās ar izmeklēšanu, tiesu, reāliem sodiem...nez kā būs tagad?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Metālu cenām ir iespēja lēkt augšup

Neraugoties uz to, ka pasaules ekonomiskās izaugsmes apjomi turpina saglabāties visai dinamiski, kam vienlaikus vajadzētu veicināt arī korporatīvā sektora finanšu rādītāju uzlabošanos un nodrošināt l...

FOTO: Hanzas Peronā nosvinēti spāru svētki

Godinot augstākā punkta sasniegšanu un apjomīgāko būvdarbu posma pabeigšanu, kultūras un izklaides centrs Hanzas Perons nosvinēja spāru svētkus. Ievērojot tradīcijas, celtnieki ēkas jumta karkasam...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Intervijas

Vairāk Intervijas

Ražošana

Vairāk Ražošana

Karjera

Vairāk Karjera

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Īpašums

Vairāk Īpašums

Finanses

Vairāk Finanses