Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ES ekonomiskā izaugsme straujākā pēdējos desmit gados

Vēl straujāka ekonomiskā izaugsme nekā pērn Eiropas Savienības (ES) valstīs bija vien pirmskrīzes laikā - 2007. gadā - kad bloka ekonomiskā izaugsme sasniedza 2,7%. Pērn šis rādītājs pietuvojies 2007. gada izaugsmes tempam, sasniedzot 2,5%, liecina Eurostat apkopotā statistika.

Likumsakarīgi izaugsmi piedzīvojušas arī bloka lielākās ekonomikas katra atsevišķi, gan Vācijai, gan Francijai 2017. gada pēdējā ceturksnī uzrādot 0,6% kāpumu, bet Spānijai sasniedzot 0,7% kāpumu. Lauvas tiesu no ES kopējās izaugsmes nodrošināja tieši šīs trīs valstis, kā arī Itālija.

Savukārt kā ļoti strauji augošas ekonomikas izcelta Slovākija un arī Latvija.

Šī statistika apstiprina Eurostat janvāra beigās publiskotajā ātrajā novērtējumā iekļautos skaitļus. 

Ekonomiste Sāra Hjūina norāda, ka lielu devumu pieaugošajai aktivitātei bloka valstīs sniedza spēcīga izaugsme globālā mērogā, kas palīdzējusi uzņemt apgriezienus ES valstīs bāzētajiem eksportētājiem. 

Eksperte norādījusi, ka izaugsme turpināsies arī šogad, tomēr būšot arī traucējoši faktori, piemēram, augstākas energoresursu izmaksas.

Top komentāri

Atcerējos
A
Grieķijas straujo statistikas izaugsmi (cik miljardi jau tur tagad norakstīti), gan jau, ka arī Latvija māk saskaitīt 2+2=5 vai pat 6, gan jau, ka arī citas valstis nav ar pliku roku ņemamas...un paralēli PSRS Uzbekijas fantastisko izaugsmi kokvilnas ražošanā, kas beidzās ar izmeklēšanu, tiesu, reāliem sodiem...nez kā būs tagad?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauno koalīciju veidos:

Kopā nobalsojuši: 410

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gaidāmi lielāki apkures rēķini(5)

Straujais naftas cenas pieaugums pasaulē nav metis līkumu arī Latvijai. Visizteiktāk to varam novērot degvielas uzpildes staciju cenrāžos, tomēr jau visai drīz melnā zelta cenas pieaugums sevi piete...

Ar cerību uz trīspusējām sarunām

"Viesnīcu, tūrisma operatoru un ceļojumu aģentūru pārstāvjiem par tūrisma izglītības nākotni vajadzētu runāt ne tikai ar mācību iestāžu vadību, bet arī Latvijas valdību," uzsk...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses