Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pērn transporta nozarē līdera pozīcijas saglabāja air Baltic

Latvijā lielākais transporta uzņēmums pēc apgrozījuma pagājušajā gadā, tāpat kā gadu iepriekš, bija Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic, liecina Firmas.lv un aģentūras LETA veidotais Latvijas biznesa gada pārskats 2019.

airBaltic apgrozījums pērn pieauga par 18%, sasniedzot 400,363 miljonus eiro.

Otrā lielākā uzņēmuma pozīciju saglabājis Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums LDz Cargo, kura apgrozījums 2018.gadā bija 275,288 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn pieauga par 17%.

Trešo vietu saglabājis automašīnu tirgotājs Moller Baltic Import, kura apgrozījums pērn bija 272,693 miljoni eiro, bet ceturtajā vietā bija Latvijas dzelzceļš ar apgrozījumu 209,431 miljona eiro apmērā. Moller Baltic Import apgrozījums pērn kāpis par 16,7%, savukārt Latvijas dzelzceļa apgrozījums pieaudzis par 16,2%.

Transporta nozares Top 10 no sestās uz piekto vietu pērn pakāpies Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme, kuras apgrozījums pērn pieauga par 15,1%, sasniedzot 175,355 miljonus eiro. Savukārt autopārvadātājs Kreiss noslīdējis uz sesto vietu - kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā bija 174,149 miljoni eiro, kas ir par 0,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Seko aviokompānija Smartlynx Airlines, kuras apgrozījums pērn bija 140,952 miljoni eiro, bet astotais lielākais apgrozījums bija loģistikas kompānijai Skonto metāls - 115,196 miljoni eiro. Smartlynx Airlines apgrozījums pērn kāpis par 23,5%, bet Skonto metāla apgrozījums pieaudzis par 15,3%.

Devītajā vietā ierindojies jaunpienācējs Latvijas pasts, kura apgrozījums pieauga par 17,9%, sasniedzot 89,111 miljonus eiro, bet Top 10 noslēdz vēl viens jaunpienācējs Inter Cars Latvija, kura apgrozījums pērn samazinājās par 13,5% un bija 77,828 miljoni eiro.

Transporta nozares desmit lielāko uzņēmuma sarakstu atstājis automašīnu tirgotājs Inchcape Motors Latvia, kā arī 2018.gada oktobrī par maksātnespējīgu pasludinātā lidsabiedrība PrimeraAir Nordic.

Latvijas biznesa gada pārskata kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jāpilnveido atbalsta veidi

Aptuveni divas trešdaļas – 67% – aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir izjutuši Covid-19 krīzi, bet 29% uzskata, ka viņus šī krīze nav skārusi. To, iepazīstinot ar Vēlētāju gaidu pētījuma rezultātiem...

Uzņēmējas nākotnei

Luīzes Elizabetes Ladigas-Korobkovas, Beātes Berkmanes un Lotes Puiķes mācību uzņēmums Aftertaste šogad bija viens no 10 fināla dalībniekiem vidusskolas grupā Latvijas Investīciju un attīstības a...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses