Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Premjers Pavļutam dod četras nedēļas

Kaut cik konkrētas detaļas, kā valdība īsti grasās nodrošināt līdz 15. novembrim izsludināto lokdaunu jeb mājsēdi, mēs izvērtēšanai uzzināsim labi ja trešdien, un, visticamāk, tajā brīdī sāksies pērn jau piedzīvotais ķīviņš par kārtējām kāda ieskatā absurdām vai neefektīvām metodēm, kas novedīs pie klasikas – aiz kokiem (detaļām un taktiskajiem soļiem) tiks pazaudēts skats uz mežu (mērķiem, prioritātēm un stratēģisko plānu).

Tādēļ labi, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) otrdien valdības sēdē nosauca vēl vienu būtisku atskaites punktu, pēc kura tiks vērtēta šī lokdauna izdošanās un, gribētos domāt, arī politiskā atbildība tā neizdošanās gadījumā. Proti, līdz šim kā galvenais lokdauna uzdevums tika piesaukta jau šobrīd krīzes situācijā esošo slimnīcu atslodze no skābekļa bada un citu komplikāciju skarto Covid slimnieku lavīnveida pieplūduma – otrdien kopumā slimnīcās ievietoto kovidnieku skaits palielinājies līdz 1134 un viņu izguldīšanai, piemēram, Stradiņos jau tiek pielāgoti gaiteņi. 

Otrdien premjers paziņoja – ja četru nedēļu laikā, kamēr valstī būs izsludināts lokdauns, netiks īpaši veicināta vakcinācijas aptvere, šis īpašo ierobežojumu režīms būs bijis veltīgs. Tātad veselības ministram Danielam Pavļutam (A/P) līdztekus prasmei terorizēt un pazemot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktori Lieni Cipuli ir dotas četras nedēļas laika, lai vakcinācijas process, kuru viņš pats un ar viņa politisko atbildību izraudzītie bēdīgi slavenā Vakcinācijas biroja neprofesionāļi ir veiksmīgi muļļājuši un izgāzuši, pēkšņi panāktu izrāvienu. Politiskajā valodā premjera nosprausto uzdevumu citādi kā par politisko ultimātu, kura neizpildes gadījumā būtu jāseko Pavļuta demisijai, ir grūti nosaukt. 

Iepriekš jau nosaukto iemeslu dēļ Pavļuts un viņa komanda nekādu līdzjūtību nav pelnījuši un vēl četru nedēļu došana viņiem drīzāk ir pārāk dārga cena, ko valstij var nākties samaksāt jau tā katastrofālajā situācijā. Tomēr nevar nepieminēt, cik grūti šis uzdevums būtu paveicams, pat ja Pavļutam pēkšņi būtu radies ģeniāls plāns, kā to īstenot. Un iemesls tam ir lokdauna ierobežojumu attiecināšana arī uz jau vakcinētajiem (kur arī, protams, jāuzsver Pavļuta sistēmas saldais miegs, pēdējos trīs mēnešos neredzot, ka pasauli ir pievīlušas cerības par vīrusa nozīmīgi samazināto pārnesi starp vakcinētajiem – tā tas diemžēl nav). 

Varas iestādēm var nenākties viegli nodrošināt ierobežojumu ievērošanu, vienlaikus nezaudējot jau vakcinēto (un, starp citu, to, kurus drīzumā, visticamāk, būs jāpiedabū uz trešās potes saņemšanu) uzticēšanos. Pat ja tas neizvērtīsies kā lokdauna neievērošana vai atteikšanās no trešās potes tuvākajos mēnešos, tas var atsaukties uz vēlēšanu rezultātiem pēc gada un partijas tas, protams, uztrauc. Vienlaikus, ierobežojumiem pakļaujot arī vakcinētos, valdība zaudē zināmu stimulēšanas elementu pret tiem, kuri nav savakcinējušies, vēl šaubās, bet nav arī kategoriski pret poti. 

Top komentāri

Svarīgi ir koncentrēt cilvēkus
S
Vīrusa izplatībai ir ļoti svarīgi, lai cilvēki tiktu pēc iespējas koncentrēti vienuviet un, jo ilgāk, jo labāk. Ir vairākas labas metodes, kā to panākt: 1.Ieviest komendantstundu, lai tie cilvēki, kuri, lai izvairītos no liekas drūzmēšanas, iepērkas pēc 20.00 vakarā, tomēr būtu spiesti to darīt līdz 20.00, kad pie veikaliem ir rindas. 2.Slēgt lielos veikalus, lai visi sakoncentrējas rindās pie mazajiem. 3.Ar visām iespējamām metodēm padarīt pēc iespējas lēnāku Rīgas sabiedrisko transportu. Tā ir iespējams uzreiz nošaut 2 zaķus: 1) jo ilgāk brauc, jo lielāka iespēja vīrusam pārlekt pietiekami lielās devās; 2) ja ilgāk katra transporta vienība pavada vienā reisā, jo mazāk reisu dienā tie var izpildīt. Līdz ar to katrā reisā ir vairāk pasažieru.
Vajag maksimāli bremzēt sabiedrisko
V
Ir ļoti labi, ja tos cilvēkus var iespējami ilgi "pamarinēt" vāji vēdinātajā sabiedriskajā transportā, kur uz vienu cilvēku nav 15 kvadrātmetru, bet labākajā gadījumā uz vienu cilvēku nav 1 kvadrātmetrs. Tāpat ir labi, ja cilvēki ceļā uz darbu un no tā pavada iespējami vairāk laika. Tas viņiem dod iespēju pārorientēties no atrašanās vienā vidē uz otru. Un pavisam labi ir tas, ka šīs velojoslas ir gandrīz pilnīgi tukšas. Tas man, kā velobraucējam, dod iespēju uzņemt lielāku ātrumu. Vienīgi tie trolejbusi un autobusi pieturvietās traucē. Ja vēl Rīgas domes "gudrie" ļaudis kaut kā samazinātu sabiedriskā transporta kustības intensitāti, tad būtu pavisam jauki. Citādi, braucot pa velojoslu, man gandrīz katrā pieturā ir jāapstājas un jāgaida
Baņuta Osīte
B
Nesaprtu valdības nirgāšanos par savu tautu , gan jau jums atmaksa nāks atpakal. Ir teiciens dots devējam atdodās ,un ticiet jums trojkai tas atmaksāsies . Kur mēs aizejam brīvā Latvija ,jo tālāk , jo trakāk . Vai tiešām nesaprot kā valstij tā rada raudējumus visās darba jomās .Beidzot atjēdzaties ,ko jūs darāt ... Jā ieliek dārznieku par āzi ,un tāpēc tā notiek ...tas attiecās uz veselības ministru....
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Paštestu projekts – visas valdības atbildība(2)

Valdības lēmums paštestus pretēji iepriekš plānotajam no nākamās pirmdienas, 6. decembra, neieviest kā obligātus, bet ļaut brīvprātīgu to izmantošanu, nekādā ziņā nav vērtējama kā atpakaļgaita un ie...

Jauna aukstā kara aprises(4)

Nesen kļuva oficiāli zināms to kopskaitā 110 valstu saraksts, kuras ir aicināties piedalīties ASV prezidenta Džo Baidena rīkotajā tiešsaistes samitā par demokrātiju, kas paredzēts 9. un 10. decembrī ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē