Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Agnese Margēviča

Politiskā atrisinājuma karam nav, tāds vienkārši neeksistē

Sazvanīts Krievijas iebrukuma otrās gadadienas priekšvakarā, Ukrainas politiskais analītiķis un publicists Vitālijs Portņikovs sarunā ar Agnesi Margēviču ir drūms un pesimistisks, liekot saprast, ka Rietumi agresīvā Putina režīma savaldīšanu viņpus NATO robežām atstājuši Ukrainas ziņā, bet Krievijas impērisko apetīti apturēt tikai militārā ceļā nav iespējams.

Vēlēšanas kā cerība atgriezties

Patlaban, kad kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām beigusies, tos astoņus līdz desmit sarakstus, kuru iespējas nosūtīt kaut vienu savu kandidātu uz Briseli pagaidām negribētos pilnībā izslēgt, var iedalīt trīs nosacītās kategorijās: tie, kas savā starpā cīnīsies par uzvaru un divu kandidātu pārstāvniecību uzskatīs par lielu neveiksmi, tie, kas šajās vēlēšanās cīnīsies par atgriešanos pie lielās politikas galda, un tie, kas "var izšaut".

Krievija ir tiešām pati sevi atmaskojusi

Kāds starptautiskais un juridiskais konteksts ir Krievijas solim izsludināt meklēšanā vairākus desmitus Latvijas politiķu, piesedzoties ar denacifikācijas karogu, ar kuru šī agresorvalsts jau centās attaisnot iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Inetu Ziemeli iztaujā Agnese Margēviča.

Tas ir milzīgs cunami, kas tuvojas visai Latvijai

Par to, kāpēc Apvienotā saraksta aktīvā darbība opozīcijā neatspoguļojas tā reitingos, kāpēc Vienotību kritika un atmaskojumi šķietami neskar un kur pazudis saraksta līderis Uldis Pīlēns, šī politiskā spēka valdes līdzpriekšsēdētāju, Latvijas Zaļās partijas līderi Edgaru Tavaru intervē Agnese Margēviča.

Ticēt Putinam ir nepieļaujama muļķība

Kopš Krievijas prezidenta intervijas ASV televīzijas personībai Takeram Karlsonam pagājusi jau teju nedēļa, tomēr, tā kā Vladimira Putina režīms šobrīd Latvijai rada tiešu un reālu apdraudējumu, bet izvērstu viņa tiešo runu divu stundu garumā nenākas dzirdēt tik bieži, vērts pakavēties vismaz pie dažiem tās momentiem, kuri Latvijas publiskajā telpā, manuprāt, nav uztverti pietiekami nopietni un atbilstoši Putina šābrīža mentālā stāvokļa un pasaules redzējuma kopējam kontekstam.

Putins jau ir melojis vairākkārt

Vai ticēt Putina teiktajam, ka Krievijai nav intereses iebrukt Polijā un Latvijā, un kā skaidrot Trampa priekšvēlēšanu izteikumus par Krievijas "iedrošināšanu" agresijai, Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu intervē Agnese Margēviča.

"Ždanokas rezolūcijā" nolasās bezspēcība

Lielā vienprātībā pieņemtā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcija, kurā tas "nosoda Krievijas nemitīgos centienus graut Eiropas demokrātiju", spilgti demonstrē Rietumu demokrātiju bezspēcību Krievijas piekopto metožu priekšā.

ZZS cer atgūt vēlētāju labvēlību

Par ZZS reitingu krituma iemesliem un reakciju uz to ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Hariju Rokpelni intervē Agnese Margēviča

Koalīcijā iezīmējas peramais zēns

Publiskotie partiju reitinga ikmēneša mērījumi, lai gan it kā ietver dažus šķietami paradoksus, jo neatspoguļo turbulences, kas saistās ar reitingu līderu darbību, nekādus milzīgus pavērsienus nerāda, bet ir gana interesanta viela izpētei no diviem aspektiem – valdības darba vērtējuma un 8. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu izredzēm.

Ierēdņiem nav jāražo izklaides ziņas

Ikgadējā tradīcija publiskot jaundzimušajiem dotos jocīgos vārdus ir labs iemesls, lai uzdotu jautājumu, ar kādu pievienoto vērtību un labumu sabiedrībai dažādas valsts pārvaldes iestādes regulāri publisko to vai citu informāciju, kas demonstrē apšaubāmus pilsoņu lēmumus un dažādas ķibeles, kurās tie nokļūst. Publiska iesmiešana vai pašausmināšanās nedrīkst būt šādas valstiskas prakses vienīgais vadmotīvs un pievienotā vērtība.

Krievija ir agresorvalsts. Ja to atbalsti, esi agresijas atbalstītājs

Kāpēc Latvijas tiesībsargājošās iestādes 20 gadus ir bijušas bezspēcīgas pret Eiropas Parlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku, par kuras sadarbošanos ar Krievijas FDD (krieviski – FSB) tagad publiskoti pierādījumi, un cik kaitīga Latvijai tomēr bijusi šīs par politikas margināli uzskatītās personas darbošanās, Agnese Margēviča iztaujā Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu (JV)

Pabriks: mēs vairs neflirtējam ar kreisumu

Par Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienaskārtību, "atkrievošanas" lozunga izredzēm Briselē un eirokomisāra izvēles procedūru bijušo aizsardzības ministru Arti Pabriku (Latvijas attīstībai) intervē Agnese Margēviča.

Mīnu lauku apsedlotāji

Diskusija par Latvijas izstāšanos no kājnieku mīnu aizlieguma konvencijas, kas jau novilkusi frontes līniju jeb mīnu lauku ne gar robežu ar Krieviju, kā cerēts, bet krustu šķērsu Latvijas politiskajā vidē un sabiedrībā, ir no mušas uzpūsts zilonis jeb pseidorisinājums, ko apsedlojuši visdažādāko interešu vadīti pasažieri.

Kols: Mums vienkārši viss ir jāizvērtē

Par to, kādi ir iespējamie ieguvumi un riski, Latvijai izstājoties no Otavas konvencijas, lai varētu izmantot šobrīd aizliegtās kājnieku mīnas pierobežas aizsardzībai no agresīvās Krievijas, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Rihardu Kolu (NA) izjautā Agnese Margēviča.

Dažiem EP vēlēšanas ir kā sapņu piepildījums

Kāpēc nepiepildās opozīcijas prognozes par jaunās valdības koalīcijas nespēju sastrādāties, valdošo partiju bailēm no lielas kritiski noskaņotu vēlētāju aktivitātes Eiropas Parlamenta vēlēšanās un galu galā paša Apvienotā saraksta ambīcijām 8. jūnijā, politiskā spēka līderi Edvardu Smiltēnu intervē Agnese Margēviča.

Neviens nav pateicis, ka Ķīna ir mūsu ienaidnieks

Kā skandālu izraisījusī Saeimas deputātu vizīte Ķīnā izskatās no uzņēmēju delegācijas, kas arī tieši šobrīd ielūgta vizītē šajā ekonomikas milzī, skatpunkta un par attieksmi pret valdības otrdien pieņemto rīcības plānu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidentu Aigaru Rostovski izjautā Agnese Margēviča.

Tādi kari kā ar burvju nūjiņu nebeidzas

Par Krievijas prezidenta vēlēšanām kā kara referendumu, par situāciju Ukrainas frontē un vācu presē noplūdušo NATO mācību plānu alianses Austrumu flanga aizsardzībai militāro ekspertu, Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Igoru Rajevu iztaujā Agnese Margēviča.

Krievu graudu tranzīts jāpārtrauc!

Valdības koalīcija tērē laiku diskusijām par to, vai saimnieciski var atļauties atteikties no krievu graudu importa un tranzīta, acīmredzami neapzinādamās, ka lēmums par tā pārtraukšanu ir neizbēgams.

Jaunos vilcienus palaiž darbā pāragri

Kāpēc jauno elektrovilcienu ilgi gaidītā ieviešana pasažieriem un pašiem ieviesējiem līdz šim sagādājusi vairāk raižu nekā prieka, kādreizējā satiksmes ministra Anrija Matīsa viedokli iztaujā Agnese Margēviča.

Latkovskis: Par eirokomisāru vienosimies koalīcijā

Par reitingu kritumu, lielo mērķu aizstāšanu ar konkrētākiem un par partijas izaicinājumiem, lemjot par pirmajiem numuriem Eiropas Parlamenta vēlēšanu sarakstā un eirokomisāra kandidātu, vienu no Jaunās Vienotības (JV) ietekmīgākajiem politiķiem Ainaru Latkovski intervē Agnese Margēviča.

Esam sākuši apzināties savu vērtību

Par to, kur rast spēku un cerību šajos drūmajos laikos, kad arī jaunais gads sola daudz nezināmā, teologu, Zvannieku māju saimnieku Juri Cālīti iztaujā Agnese Margēviča.

JV reitingi un sazvērestības teorijas

Ilgi gaidītie partiju reitingi, kurus sabiedrībai nācās gaidīt aizdomīgi ilgi – teju pilnus divus mēnešus, Ziemassvētku priekšvakarā beidzot tika publiskoti un, protams, gandarīja tos, kuri bija pārliecināti, ka kaut kāds negatīvs efekts pat uz Jaunās Vienotības (JV) disciplinēto vēlētāju skandālam ar partijas sejas Krišjāņa Kariņa negausīgi izmantotajiem dārgajiem privāto lidmašīnu reisiem būtu bijis jāatstāj.

VID reorganizācija koncentrētu ietekmi

Saskaņošanai valdībā trešdien beidzot iesniegts Valsts ieņēmumu dienesta (VID), nu jau vēsturiski jāsaka, kārtējais reorganizācijas plāns, par kura ieceri un aprisēm Diena visai konkrēti rakstīja jau aprīlī.

Jaunā pasu nodeva rādās sagudrota

Argumentējot ar mērķi apgrūtināt pases noturību pret viltojumiem, nākamgad Latvijā sāks izsniegt jauna parauga pases, kuras pašreizējo 30 eiro vietā maksās divreiz lielāku valsts nodevu – 60 eiro, intervijā portālam Delfi paziņoja Pilsonības un migrācijas lietu priekšniece Maira Roze.

Pēdējā nesakārtotā lieta

Jau rīt kļūs zināms spriedums kriminālapsūdzībā pret Rimšēviču un Martinsonu.

Ukraina kā kaulēšanās elements ASV iekšpolitikā

Vai republikāņu iebildes, izmaiņas prezidenta Džo Baidena retorikā un gaidāmo ASV prezidenta vēlēšanu fokusēšanās uz iekšpolitiskajām problēmām draud ar atbalsta nogriešanu Ukrainai, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro starptautiskās drošības politikas eksperts Mārtiņš Vargulis.

Cīņa par Eiroparlamentu solās būt intriģējoša

Nākamvasar gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs nozīmīga politisko spēku samēra nomērīšana, kas vairākām partijām var izrādīties gan "būt vai nebūt" jautājums, gan nest cerības uz atdzimšanu pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās, intervijā Agnesei Margēvičai pauž politologs Juris Rozenvalds.

Neslēpsim, mūs biedē Rietumu nogurums

Autoritatīvais amerikāņu žurnāls Time, kā ik katru decembri, šonedēļ paziņoja savu gada cilvēku, un iepretim 2022. gada izvēlei, kad Time vāka izvēle krita par labu Ukrainas varonīgās pretošanās simbolam Volodimiram Zelenskim, par 2023. gada ietekmīgāko cilvēku atzīta – mūsdienu popkultūras simbols – Teilora Svifta.