Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Agnese Margēviča

Jaunzeme pieķertos neļāva ne atstatīt, ne rotēt

Lai noskaidrotu, cik operatīva un adekvāta bijusi VID vadības reakcija uz pēdējo skaļo korupcijas skandālu iestādē, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktoru Kasparu Podiņu intervē Agnese Margēviča.

Kā balsot un nevilties

Pēdējās trīs dienas līdz vēlēšanām daudzi pavadīs diskusijās ar sevi par izšķiršanos, vai vispār iet vēlēt, un šaubām, vai es, vēlētājs, vispār kaut ko varu ietekmēt. Vai konkrētai partijai atdota balss nepazudīs valdības koalīcijas kompromisos

Esam sagatavojušies Putina mobilizācijai

Haoss Krievijas lidostās un uz tās robežām, kas trešdien iestājās pēc it kā mēnešiem ilgi prognozētā, tomēr kā šoks atnākušā Putina paziņojuma par daļēju mobilizāciju, parādīja, ka Eiropas lēmums par ieceļošanas ierobežojumiem Krievijas pilsoņiem, kur baltieši nospēlēja proaktīvu lomu, bijis tālredzīgs, un attiecībās ar šo agresīvo valsti diskusijas par humāniem apsvērumiem ir jāaizmirst – pašu drošība ir pirmajā vietā.

Šis gadījums nav nekādā veidā tolerējams

Par apstākļiem, kādos tika pieņemts lēmums par VID ģenerāldirektores atstādināšanu, un to, kas sekos tālāk pēc pēdējā pasūtījuma un kukuļņemšanas skandāla VID, finanšu ministru Jāni Reiru (JV) iztaujā Agnese Margēviča.

Sprādzienbīstams diplomātiskais pasts

Pirmdien ASV vēstniecības vairāk nekā 20 valstīs ir saņēmušas amerikāņu izlūkdienestu informāciju, kā Krievija pēdējos astoņus gadus šajās valstīs uzpirkusi amatpersonas un politiķus, tam iztērējot vismaz 300 miljonus dolāru, lai īstenotu savu politisko ietekmi un jauktos vēlēšanu procesā, un būtu ārkārtīgi maz ticami, ka šīs shēmas apgājušas Latviju.

Lai ko mainītu, lēmumam jānāk no pašas baznīcas

Par cēloņiem un sekām Valsts prezidenta likumdošanas iniciatīvai par Latvijas Pareizticīgās baznīcas neatkarību no Maskavas patriarhāta ar Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesoru Valdi Tēraudkalnu sarunājas Agnese Margēviča.

Potenciālie apdraudējumi objektiem tiek rūpīgi analizēti

Par to, cik drošs ir žogs uz robežas ar Baltkrieviju, riskiem, ko rada situācija Zaporižjas AES, un to, vai būtu jāpalielina Brīvības pieminekļa un citu objektu apsardze, iekšlietu ministru Kristapu Eklonu (A/P) intervē Agnese Margēviča.

Energokrīzes pārvaldības plānam jau bija jābūt spēkā

Par to, vai energokrīze pāraugs mājsaimniecību energonabadzībā un izraisīs negatīvu domino efektu, padarot mūsu ekonomiku konkurētnespējīgu, Latvijas Universitātes Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātes dekānu Gundaru Bērziņu iztaujā Agnese Margēviča.

Šaubīgs lēmums par Skultes projektu

Veids, kā valdība vakar pieņēma un pamatoja lēmumu sniegt atvieglojumus privātu uzņēmēju daudzus gadus virzītajai sašķidrinātās gāzes termināļa celtniecībai Skultē, ir paraugs tam, kā šādi politiski lēmumi nebūtu jāpieņem un kā tos nevajadzētu argumentēt.

Enerģētiskā krīze jāizsludina, nesagaidot vēlēšanas

Par briestošās energokrīzes patiesajiem apmēriem, valdības kavēšanos ar krīzes oficiālu atzīšanu un tās menedžmenta izveidi, kāpjot uz Covid-19 pandēmijas grābekļa, ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) tautsaimniecības padomnieku Aino Salmiņu sarunājas Agnese Margēviča.

Atzīstam – partiju programmas nestrādā

Partiju programmas kā atskaites punkts to darbības izvērtēšanai Latvijas daudzpartiju koalīciju realitātē īsti nestrādā un nekad nav strādājis, lai gan ir ērts instruments, kuru izmanto plašā rituālu darbību spektrā, sākot no vairāksolīšanas priekšvēlēšanu periodā, līdz konkurentu troļļošanai, vēlētāju audzināšanai un kritiķu dažbrīd neviltotajiem centieniem caur programmām un to izpildi visu šo reālpolitiku ielikt jelkādā izmērāmā un pēc universāliem kritērijiem izvērtējamā rāmī.

Nobalsos arī tie, kuri neaizies balsot

Ko par Saeimas vēlēšanu iznākumu mums saka priekšā vēlētāju aktivitāte un kā neizniekot savu balsi, pat ja ļoti gribas protestēt, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) ilggadējais sekretārs Ritvars Eglājs.

Par viltus kandidātiem un dilemmām

Dilemma, vai pret partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem, kuri paši nekandidē 14. Saeimas vēlēšanās, izturēties kā pret "zickandidātiem", kurus sabiedrības interesēs, lai tā it kā netiktu muļķota ar viltus izvēlēm, būtu kā īpaši jāiezīmē vai pat jāizslēdz no publiskajām partiju priekšvēlēšanu debatēm, ir vairāk ētiski pamatota, bet, ja iedziļinās, nav loģiski īpaši pamatota.

Vairākums neizlēmušo vēlēt neies

Ko tikai sešas nedēļas pirms Saeimas vēlēšanām rāda partiju reitingi, Agnesei Margēvičai skaidro SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Kaut kad Krievijai būs jāmainās

Par "aklimatizācijas problēmām", kas vērojamas attieksmē pret patvērumu Latvijā radušajiem Krievijas opozīcijas medijiem un vietējo sabiedrību, Ārlietu ministrijas (ĀM) īpašo pārstāvi informācijas telpas drošības jautājumos Viktoru Makarovu iztaujā Agnese Margēviča.

Vai izsūtījums impērijas nomalē?

Kad vēlā pavasarī, reaģējot uz karu Ukrainā un grožu vēl ciešāku pievilkšanu jebkādai režīma kritikai Krievijā, sākās krievu opozicionāru plūsma uz Latviju, bija cerība, ka viņu redzējums par Putina režīma patieso seju un zvērībām Ukrainā palīdzēs atšķaidīt un ar laiku vest pie prāta propagandas un lielkrievu šovinisma apmāto Latvijas krievvalodīgo daļu.

Kārtējā valdības nogulētā krīze

Energoresursu, tostarp gāzes, cenu pieaugums Latvijā un pasaulē ir Krievijas brutālā kara Ukrainā sekas, svētdienas pēcpusdienā, reaģējot uz vispārējo šoku par svaigi saņemtajiem gāzes apkures izlīdzinātā maksājuma pārrēķiniem, paziņoja premjers Kariņš.

Par ko nebalsot vēlēšanās?

Atbildēt uz pēdējās nedēļās aizvien biežāk dzirdamo jautājumu, par ko balsot Saeimas vēlēšanās, noteikti ir daudz grūtāk nekā uz jautājumu, par ko nebalsot.

Nopietni ierobežojumi rudenī maz ticami

Cik reāli, ka jau vasarā mūs pārsteigušais Covid-19 saslimstības pieaugums draud ar stingriem ierobežojumiem rudenī, intervijā Agnesei Margēvičai stāsta Jurijs Perevoščikovs.

Naids pret sejām ideju vietā

Nav pirmā priekšvēlēšanu kampaņa, kurā partijas acīmredzot centīsies robus savu principu, ideju un risinājumu piedāvājumā kompensēt, radot mākslīgu iespaidu par ideoloģiskām sadursmēm un izstumjot priekšplānā sejas, kuras izraisa nāvīgu sašutumu politiskajos oponentos.

Ministru diskrētā vara amatpersonu konkursos

Par veiksmēm un neveiksmēm valsts amatpersonu konkursos, gatavību iespējamajām krīzēm rudenī un to, kā palielināt iedzīvotāju aktivitāti vēlēšanās, Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski intervē Agnese Margēviča.

Attīstībai/Par rekrutēšanas karnevāls

Veids, kādā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P) speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja par plānu jau no jaunā gada ieviest vispārējo valsts aizsardzības dienestu, piecu gadu laikā pakāpeniski pakļaujot obligātai iesaukšanai 18–27 gadus jaunus vīriešus, faktiski ir paraugs, kā savtīgu politisku mērķu sasniegšanai pamatīgi apdraudēt valstij ārkārtīgi svarīgas jaunas politikas ieviešanu.