Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Dienas komentārs

Ķīnas stratēģiskais kurss

Nupat Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notikušajā Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas (ĶKP CK) XX kongresa Trešajā plēnumā, visticamāk, ir pieņemts stratēģisks lēmums sākt gatavošanos plašai Ķīnas ekonomisko saišu ar ASV pārtraukšanai.

Valsts sektorā viss kārtībā

Aizvien vairāk pašvaldību nāk klajā ar ziņām par "jostu savilkšanas" pasākumiem, kam pamatā ir smaga finanšu situācija – izdevumu ir krietni vairāk nekā ieņēmumu.

Atkal pēdējā vietā Baltijā

Latvijas iedzīvotāju skaits kopš 2000. gada ir samazinājies par vairāk nekā 20%. To atklāj aprēķini, kurus, balstoties uz Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja Eurostat datiem, veicis un sociālajos tīklos publiskojis ekonomikas eksperts Jānis Hermanis.

Varas tehnoloģijas degradējušās

Valsts kancelejas (VK) direktors Jānis Citskovskis, reaģējot uz pazemojošo pazeminājumu amatā, atklājis, ka premjeres Evikas Siliņas toreizējā padomniece, tagad – parlamentārā sekretāre Dace Kļaviņa viņam piedāvājusi uzņemties Krišjāņa Kariņa un citu Vienotības cilvēku vietā atbildību par speciālo avioreisu organizēšanu, kas noveda pie Kariņa demisijas, pretī solot par Citskovski "parūpēties".

Vērtības un realitāte

Neilgi pirms ASV notikušā Ziemeļatlantijas alianses jubilejas samita ietekmīgajā izdevumā The Economist bija lasāma interesanta Somijas prezidenta Aleksandra Stuba publikācija ar nosaukumu Rietumu vērtības ir svarīgas, bet tāds ir arī reālisms (The West’s values are important, but so is realism).

Mājokļu cenu lielais lēciens

Baltijas valstīs būtiski augušas mājokļu cenas gan iegādes, gan īrēšanas segmentā. To atklāj Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja Eurostat dati.

Modi Krievijas turneja

Nedēļas sākumā divas dienas ilgā vizītē Krievijā ieradās Indijas premjerministrs Narendra Modi, pie kam brauciens uz Maskavu bija viņa pirmā vizīte Krievijā pēc 2022. gada februāra (Krievijas iebrukuma Ukrainā) un pirmā oficiālā ārvalstu vizīte pēc trešās stāšanās premjera amatā.

Alga ir jānopelna

Sociālajā platformā X pamanīju diskusiju saistībā ar to, ka ASV valdība šajā fiskālajā gadā procentu maksājumos samaksās 892 miljardus ASV dolāru, kas esot vairāk, nekā valdība paredzējusi aizsardzības vajadzību finansēšanai, un tuvojoties citu nozaru kopējā finansējuma apjomam.

Veselība un valsts intereses

Diskusijas par darbnespējas lapu apmaksu ir izgaismojušas vairākas mūsu sabiedrībā pastāvošās problēmas, to vidū gan hronisku neuzticēšanos, gan savdabīgu taupību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide