Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dienas komentārs

Mēs paši un mūsu politiķi

Uzņēmējdarbības vidē tas, ka cilvēki sāk darboties jaunos biznesa virzienos, tiek vērtēts atzinīgi. Protams, ne vienmēr visas inovatīvās ieceres nes panākumus, taču pat tad, ja kādam uzņēmējam nepaveicās, viņu vērtē kā drosmīgu cilvēku, kurš nebaidās no izaicinājumiem. Arī, lai sāktu savu biznesu, ir jābūt gatavam doties pa nepazīstamiem ceļiem, jo neviena augstskola nesagatavo tam darbam, kas jāveic, veidojot savu uzņēmumu. Mūsu sabiedrība jau ir sapratusi, ka nekļūdās tikai tas, kas neko nedara, un ka uzņēmēja finansiālās neveiksmes un idejas, kuras nav izdevies īstenot, nedod iemeslu šo uzņēmēju nozākāt.

OIK atcelšana līdz marta beigām nav reāla

Savdabīgu un ļoti strauju pavērsienu 10. janvārī piedzīvoja viens no Latvijas tautsaimniecībai un ikvienam iedzīvotājiem sāpīgajiem problēmjautājumiem – Saeima teju lielā vienprātībā nolēma aicināt Ekonomikas ministriju (EM) triecientempā izstrādāt nepieciešamos tiesību aktus elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai jau līdz šā gada 31. martam.

Dažas piezīmes par būtisko

Sēnalu straumē, kas mūs it kā informē par jaunās Krišjāņa Kariņa veidotās valdības tapšanu, gandrīz nepamanīts paslīdēja garām lēmums tomēr atlikt gandrīz jau izlemto – konkursā izraudzītās Ilzes Jaunzemes apstiprināšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā vēl aizejošās valdības sēdē aizvadītajā nedēļā.

Rezultāts pretējs cerētajam?

Pagājušā gada 21. decembrī Ņūdeli tikās Indijas ārlietu ministre Sušma Svarandža un viņas Ķīnas kolēģis Vans Ji. Pēc sarunām abas amatpersonas aprobežojās ar vispārīgu paziņojumu, no kura nekļuva īpaši skaidrāks, par ko spriests tikšanās laikā.

Jauns gads, jauns haoss

Beidzot pamodās! – tie ir pirmie vārdi, kas nāk prātā, lasot vai dzirdot ziņas, ka Saeimas deputāti nu apņēmības pilni vispirms apturēt veselības finansēšanas likuma normas, kas attiecas uz nodokļu maksātāju dalīšanu labajos un sliktajos, tad, iespējams, vispār atteikties no tā dēvētās divu grozu kārtības. Labi, kļūdas ir jālabo, bet kur jūs bijāt agrāk, cienītie?! Par to, ka būs nepieciešamas šādas pārmaiņas, politiķi, tostarp arī varas partijas pārstāvošie, runāja jau kopš vasaras! Pirms vēlēšanām pietrūka apņēmības labot kļūdas? Bet kas to liedza darīt pēc vēlēšanām?

Būt par tiltu vai celt žogu?

Bieži par Latvijas ekonomiku tiek sacīts, ka tā ir maza un atvērta. Šādi mūsu valsts tautsaimniecību mēdz raksturot gan Māra Kučinska valdības ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, gan ekonomikas pētnieki un analītiķi.

Sindzo Abes apņēmība

Janvāra otrajā pusē vizītē Krievijā ieradīsies Japānas premjerministrs Sindzo Abe, kurš šīs vizītes gaidās publiski sola beidzot atrisināt strīdu par četrām Kuriļu grēdas salām un panākt miera līguma starp Japānu un Krieviju noslēgšanu.

Kad politiku taisa pagaidu politiķi

Vērojot, cik īpatnējā veidā noris process, kuru publiskajā telpā lepni apzīmē par nominētā Ministru prezidenta kandidāta Krišjāņa Kariņa iecerētās valdības veidošanu, nāk atmiņā saruna ar kāda Latvijas uzņēmuma vadītāju pagājušā gada beigās, kur viņš ļoti precīzi raksturoja situāciju, kādā šodien atrodas Latvijas valsts: "Tās ekspektācijas par pašu svētku svinēšanu bija drusku lielākas nekā emocionālais efekts, ko svētku laiks sagādāja, un droši vien lielā mērā tas ir saistīts ar pēcvēlēšanu periodu, kad notiek mēģinājumi veidot valdību, kā dēļ arī varas nesēji neiznes tādu svētku namatēva lomu. Vieni saprot, ka ir jāiet prom, savukārt jaunie tikko ienākuši politikā un vēl cīkstas par savu statusu. Ja simtgade nebūtu sakritusi ar Saeimas vēlēšanu periodu, droši vien tā būtu emocionāli krāšņāka, pacilātāka."

Izlauzties no nabadzības

Mazliet ātrāk vai vēlāk jauna valdība Latvijā būs, un tiks sagatavota valdības deklarācija. Patlaban ļoti būtiski ir, lai nopietna uzmanība tiktu pievērsta mūsu valsts iedzīvotāju labklājības paaugstināšanai, pretējā gadījumā aizbraukšana dzīvot un strādāt uz ārvalstīm turpināsies, un uz reemigrācijas kampaņu rīkošanas rēķina varēs nopelnīt dažādi konsultanti, bet reālu masveida reemigrāciju Latvijā mēs neredzēsim.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide