Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dienas komentārs

Uzdrīkstēties gribēt vairāk

Beidzot to esam sagaidījuši. Valsts simtgadi. Sajūta kā pēc ilgstoša un emocijām bagāta kāpiena kalnā. Nu esam pie pašas virsotnes, mērķa sasniegšanas mirklis būs kārtīgi jāizbauda, lai arī tas ir tik ļoti īss salīdzinājumā ar jau noieto ceļu, ko ilgi vēl varēsim atcerēties, pieminēt, apjūsmot.

Aukstais karš kompromisu vietā

Pirms dažām dienām vispirms ASV prezidents Donalds Tramps, bet pēc tam viceprezidents Maikls Penss nāca klajā ar kārtējām Ķīnai veltītajām prasībām.

Krabji uz ministra galda?

Notikumi krabju zvejas nozarē, par kuriem aģentūra LETA, atsaucoties uz TV3, vēstīja šādi: "Raidījums: jaunievēlētā deputāta Šmita lobētie krabju zvejnieki saistīti ar Krieviju," – izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā, it īpaši tāpēc, ka atbilstoši Skaties.lv vēstītajam Didzis Šmits "kuluāros tiek minēts kā iespējamais ekonomikas vai finanšu ministra kandidāts".

Labie sliktie amerikāņi

Jāatzīst, ka latviešu informatīvajā telpā, kas apraksta lielos politiskos un ekonomiskos procesus, ir fenomeni, kuros novērojamas tādas absurdas pretrunas, ka ir vērts tās salikt pa plauktiņiem. Viens no šādiem fenomeniem ir provinciālais veids, kādā publikai tiek iebarots visur esošais "amerikāņu faktors".

Čekas aģentus atklājot

Paralēli vispārējām kaislībām ap vēlēšanām un to rezultātiem, valdības veidošanu un bažām par savlaicīgu nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu (kavēšanās apdraud algu pielikumu vairākām no budžeta finansētajām grupām) ik pa laikam aktualizējas arī jautājums par tā dēvēto čekas maisu saturu. Lai arī lēmums par to publiskošanu ir pieņemts un "lielās atklāsmes" gaidāmas jau pavisam drīz, joprojām izskan vērtējumi par to, cik tas esot nepareizi, pat bīstami, ka tauta nesaprotot, kā "pareizi" vērtējami par aģentiem savervētie, ka šīs informācijas atklāšana varot novest pie personiskām traģēdijām utt.

Parīze kā ceturtā globālā galvaspilsēta

Pirms dažām dienām Francijas prezidents Emanuels Makrons atkārtoti nāca klajā ar aicinājumu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm veidot vienotu Eiropas armiju. Par iespējamiem šīs armijas pretiniekiem Makrons nosauca Krieviju, Ķīnu un pieticīga pieļāvuma veidā arī ASV.

Pārāk daudz krupju...

Valsts prezidents pirmajam valdības veidošanas iespēju devis Jaunās konservatīvās partijas līderim Jānim Bordānam. Atliek vien novēlēt, lai veicas, jo skaidrs, ka viegli nebūs, it īpaši ņemot vērā gan īso termiņu, kas atvēlēts, gan sarkanās līnijas, ko partiju pārstāvji novilkuši savstarpējās attiecībās, gan arī vēsturiski radītos daudzos "krupjus, kas jānorij", proti, aizvainojumus, pārinodarījumus, kurus, ja gribēs sadarboties vienā valdībā, daudziem būs jāspēj sevī savaldīt. Un tas attiecas ne tikai uz attiecībām starp tā dēvētajām jaunajām un vecajām partijām.

Valstij visi vienlīdz vajadzīgi

Simtgades laika patriotiskajās runās par nācijas saliedēšanu un uzņēmēju pragmatiskajās norādēs, ka daudzās tautsaimniecības nozarēs trūkst darbinieku, aizvien biežāk izskan aicinājums tiem cilvēkiem, kuri pārcēlušies uz ārvalstīm, atgriezties mājās, Latvijā. Taču aizvien biežāk izskan arī ironiska norāde, ka valsts un pašvaldību sektora paustie solījumi aizbraucējiem, kuri atgriezīsies, kļūst tik vilinoši, dāsni un glaimojoši, ka arī tiem cilvēkiem, kuri joprojām dzīvo un strādā Latvijā, nāk prātā doma aizbraukt uz ārzemēm, lai beidzot varētu izdzirdēt atbalsta un privilēģiju solījumus, kā arī glaimojošos vēstījumus par to, cik bezgala svarīgs Latvijai ir katrs mūsu nācijas pārstāvis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide