Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Dienas komentārs

Vai spēs no runām pāriet arī pie darbiem?

Atbildot uz ASV senatoru nodomu pastiprināt pret gāzes vadu Ziemeļu straume 2 vērstās sankcijas, virkne ietekmīgu Vācijas politiķu aicina noteikt sankcijas jau pret ASV, bet Vācijas kanclere Angela Merkele ir paziņojusi par nepieciešamību pabeigt gāzes vada būvniecību.

Ragi dūņās?

Jūnija beigās sabiedrība uzzināja savdabīgu jaunumu – valsts a/s Latvijas pasts (LP), izrādās, saņēmusi beztermiņa licenci alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Pilnīgi dabiski, ka sabiedrībā radās visai loģisks jautājums – kādā nolūkā valsts uzņēmumam, kam ir pilnīgi citi darbības virzieni un uzdevumi, pēkšņi ir savajadzējies pievērsties jauniem biznesa virzieniem, sevišķi nozarē, kurā ir gana daudz privāto spēlētāju un attiecīgi labi nodrošināta konkurence.

Zīmoli, politika un internets

Distancēšanās pasākumi, attālinātais darbs un plaša e-vides iespēju izmantošana, kas daudzu Latvijas iedzīvotāju ikdienā ienāca ārkārtējās situācijas laikā, ir sekmējusi sociālo tīklu nozīmības kāpumu.

Metodika, ne tirgus sarunas

Turpināšu jau piektdien aizsākto tēmu par Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru no nākamā gada 1. janvāra spēku zaudē līdzšinējā norma par garantētā minimālā ienākuma (GMI) likmi. Atgādināšu – tā šobrīd noteikta 64 eiro apmērā, kas gan tiesībsarga, kurš rosināja šī jautājuma izskatīšanu tiesā, gan arī Satversmes tiesas ieskatā ir nepietiekami maz un nenodrošina cilvēka cienīgu dzīvi bez citiem iztikas līdzekļiem palikušajiem.

"Pūces valdības" ēna pār Kariņu

Politika ir tā dzīves sfēra, kurā process ir ne mazāk svarīgs kā tā iznākums. Tādēļ, lai cik skeptiski tiktu vērtēta iespēja, ka šajā karstajā jūnijā aktīvi notiekošās aizkulišu sarunas par izmaiņām valdībā tiešām varētu novest pie Krišjāņa Kariņa valdības nomaiņas ar pašvaldību ministra Jura Pūces (Attīstībai/Par) valdību, šī plāna kaldināšana noteikti atstās nospiedumu vismaz partiju un politiķu savstarpējās attiecībās.

Lukašenko labprātīgi varu neatdos

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vēlme par katru cenu saglabāt varu pēc 9. augustā gaidāmajām šīs valsts prezidenta vēlēšanām draud ieraut Baltkrieviju politiskajā un ekonomiskajā haosā.

Spiesti domāt par nabagiem

Satversmes tiesa (ST) ceturtdien atzina, ka valstī noteiktais garantētais minimālais ienākumu (GMI) līmenis neatbilst Satversmei, tāpēc norma, kas to regulē, atzīstama par spēkā neesošu no 2021. gada 1. janvāra. Tātad politiķiem ir dots ļoti konkrēts laiks savu vai savu priekšgājēju sen pieļauto kļūdu būtiski labot un beidzot parūpēties par sabiedrības nabadzīgāko daļu.

Žvadzošie ieroči un ūdens tirgošana biržā

Aizvien lielākas bēgļu plūsmas un ģeopolitiskās spriedzes pieaugums pasaulē pēdējā laikā ir saistīts ne vien ar cīņām par naftas un citu preču biržas kotēto stratēģiski nozīmīgo izejvielu ieguves laukiem, bet arī ar pārtikas un ūdens trūkumu. Tieši pēdējais var kļūt par "jauno naftu", jo, pieaugot planētas iedzīvotāju skaitam, konkurence par katru saldūdens litru kļūst lielāka.

Konfliktē, nevis sadarbojas

Plaisa, kas šķir valsts pārvaldi un privāto sektoru, izrādās, ir nepārvarama pat šajā sarežģītajā situācijā, kad Latvijas ekonomikai jāuzveic Covid-19 krīze. To nesen spilgti apliecināja tūrisma nozares organizāciju un Ekonomikas ministrijas (EM) sadursme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide