Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

"Zīmēšanās" vispirms

Mulsina politiķu (līdz pat Valsts prezidenta līmenim) pēkšņā sarosīšanās, it kā aizstāvot Latvijas pilsoni pret "sliktajiem", kas viņu grasās izdot tiesāšanai Dienvidāfrikas Republikā. Vispirms – kur viņi bija agrāk, kāpēc neizrādīja savas "rūpes" un "bažas" jau tad, kad vēl bija kas lietas labā darāms, proti, kad jautājums vēl nebija nonācis līdz pēdējai tiesas instancei un kad Latvijai vēl bija iespēja šo lietu pārņemt, bet to neizmantoja?!

Jo tad vēl nebija, bet tagad ir šī tēma aktuāla un "tautas priekšstāvji" ar jebkādu iznācienu par to var mēģināt vairot savu politisko kapitālu?

Atgādināšu, ka Lato Lapsas raksts par šo situāciju bija publicēts Dienā gandrīz pirms gada – 26. februārī. Plaša ažiotāža savukārt raisījusies vien pēdējās nedēļās.

Un kas ir tie "sliktie", pret ko nu publiski vēršas mūsu politiķi? Sanāk, ka tā ir Dānijas tiesa, kuru nu (ak, šausmas!) nekādi neizdodoties politiski ietekmēt. Neticami? Palasiet, ko publiski par šo jautājumu pauž mūsu deputāti un ministri! Partiju apvienības Attīstībai/Par! Saeimas frakcijas deputāts Mārtiņš Bondars bija nosūtījis vēstuli ārlietu ministram, aicinot izvērtēt iespēju liegt Dānijas vēstniekam Flemingam Stenderam turpināt darbu Latvijā. Viņa pamatojums – Dānija nepiekrītot ļaut Misāni tiesāt Latvijā. To, ka Latvijas iestādes pašas šādu iespēju bezatbildīgi palaidušas garām (tas aprakstīts jau pieminētajā Lapsas rakstā), politiķis nav pat pacenties noskaidrot. Līdzīgi ir ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, kurš vērsies ar atklātu vēstuli pie Dānijas Karalistes politiķiem un sabiedrības. Vēl vairāk – viņš Twitter paudis, ka saistībā ar šo gadījumu "relationship between Denmark and Latvia will become very sensitive" (attiecības starp Dāniju un Latviju kļūs ļoti sensitīvas – angļu val.). Un arī "Another shame for Danish authorities. They think that Latvian prisoner is ok in cell among 17 more prisoners in South Africa! Would they treat Danish citizens like this as well?" (vēl viens kauns Dānijas varas iestādēm. Viņi domā, ka latviešu ieslodzītajam ir labi kamerā starp vēl 17 ieslodzītajiem Dienvidāfrikā! Vai viņi tāpat izturētos pret Dānijas pilsoņiem? – angļu val). Kā gan citādi to novērtēt, ja ne par mēģinājumu (lai arī vārgu) veikt politisku spiedienu uz tiesu? Protams, ir vēl arī citi piemēri, visus te nepiesaukšu.

Ja šiem pašiem politiķiem vaicātu, kā viņi vērtētu, ja kādas citas valsts vai kaut vai mūsu pašu amatpersonas censtos ar politiska vai publiska spiediena palīdzību ietekmēt tiesas darbu, gan jau reakcija būtu ļoti asa. Bet, kad paši to dara...

Nepārprotiet – Latvijas pilsone, protams, jāaizstāv. Taču te vairāk redzama politiķu "zīmēšanās", nevis reāli centieni ko panākt lietas labā. 

Top komentāri

ierēdnieciskā sodītkāre
i
Dānija 2 reizes piedāvāja izdot Misāni Latvijai. Latvijas prokuratūra atteicās, jo sods par sava bērna aizvešanu bez otra vecāka piekrišanu Latvijā esot tik sīks, ka Latvijas prokuratūrai neesot nekādas intereses izprasīt Misāni. Prokurors Kalniņš vai nu neizvērtēja visus citus apstākļus, tostarp to, kā atteikuma gadījumā rīkosies Dānija, kas notiks ar M., ja Dānija to izdos DA, vai arī izvērtēja un augstpātīgā manierē nolēma: aizbēga no vīra, lai tad arī saņem, ko pelnījusi. Bet formālo iemeslu neizprasīšanai atrast jau nav grūti.
Pravietisnejaukais
P
Kam vēl ir jānotiek, lai cilvēki beidzot saprastu, ka visi šie "misāņu skandāli" ir sekas cilvēku nievājošai attieksmei pret Dieva izveidoto laulības institūtu? AKLIE NEJĒGAS !!!
Jānis
J
Zīmuļi zīmējas! :)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atmiņas ūdeni Viņķelei un Co(16)

Lai potenciālajam sarunas biedram un sev aiztaupītu laiku un nervus, pirms jebkuras komunikācijas par pēdējā mēneša notikumiem Latvijā saistībā ar Covid-19 par nepieciešamu uzskatu gan sniegt par s...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē