Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Bērnu slimnīca: Covid-19 piesardzības pasākumu ievērošana skolās ir nepieciešama klātienes mācību nodrošināšanai

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca nepiekrīt un norobežojas no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidentes Ilzes Aizsilnieces publiski izteiktajiem apgalvojumiem par piesardzības pasākumu nejēdzību un pat bīstamību bērniem un jauniešiem un uzsver, ka šie pasākumi ir nepieciešami, lai varētu nodrošināt pēc iespējas drošākas klātienes mācības.

Pirmdien Aizsilniece vietnē "Facebook" pauda aicinājumu "atcelt masku nēsāšanu skolās, lai bērnu un jauniešu organismi neciestu no skābekļa trūkuma mācību laikā", mainīt Covid-19 testēšanas pieeju bērniem un jauniešiem, ņemot piemēru no Ziemeļvalstīm, un "domāt par gaisa bioloģisko drošību skolās un citās sabiedriskajās telpās". LĀB jaunizveidotā Covid-19 infekcijas profilakses darba grupa ir norādījusi, ka kategoriski norobežojas no šiem biedrības prezidentes izteikumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Bērnu slimnīcas pārstāve Amanda Boka, veicinot bērnu un jauniešu emocionālo labbūtību pēc attālināti organizētā mācību gada, ir ļoti svarīgi, lai klātienē uzsāktās mācības turpinātos visiem bērniem tik ilgi, cik iespējams, neapdraudot viņu veselību. Ņemot vērā, ka visa vecuma sabiedrības grupas šobrīd nevar tikt vakcinētas un nav sasniegta pietiekama kopējā imunizācijas aptvere sabiedrībā, nodrošinot bērnu tiesības uz veselības aizsardzību, atgriešanās mācību iestādēs bērniem ir droša, tikai ievērojot piesardzības pasākumus, uzsver slimnīcas speciālisti.

Arī bērnu un jauniešu vecumā ir aktuālas hroniskas saslimšanas, kuru gadījumā, kā skaidro ārstniecības iestādē, Covid-19 var būt cēlonis nopietniem veselības sarežģījumiem un ilgstošai nespējai piedalīties mācību procesā klātienē.

"Mums kā sabiedrībai savā rīcībā un izvēlēs ir jādomā par drošas vides radīšanu un iespēju klātienē apgūt mācību vielu visiem bērniem. Lai samazinātu inficēšanās risku bērniem, tiek pastāvīgi aicināts pilngadīgo sabiedrības daļu aktīvi vakcinēties, taču pietiekamu sabiedrības imunizācijas aptveres mērķi pagaidām vēl neesam sasnieguši. Tas arī nozīmē, ka šī brīža Latvijas epidemioloģiskajos un imunizācijas aptveres pret Covid-19 apstākļos nevaram pilnībā pārņemt atsevišķu Ziemeļvalstu praksi," uzsvērts slimnīcas paziņojumā.

Ārstniecības iestādes speciālisti skaidro, ka Covid-19 ir aerosola infekcija, un, kā jebkuras aerosolas infekcijas gadījumā, ir būtiska distancēšanās, regulāra telpu vēdināšana, elpceļu higiēna, kā arī mutes un deguna aizsega lietošana atbilstošās situācijās, kas mazina gan aerosolu veidošanos, gan aiztur to daļiņas no iekļūšanas elpceļos.

Vairākas zinātniskās publikācijas un speciālistu rekomendācijas apliecina, ka masku nēsāšana skolās būtiski samazina infekcijas izplatību. Tikpat nozīmīga ir arī bērnu un jauniešu regulāra testēšana, lai pēc iespējas savlaicīgi atklātu inficētos, tos izolētu un maksimāli ilgi nodrošinātu izglītības procesa nepārtrauktību klātienē.

Slimnīcā akcentē, ka šāda mēroga veselības nozares krīzes situācijā ārstniecības personu viedokļi, kas nav balstīti zinātnes pierādījumos un faktos, var būt kaitējoši sabiedrībai un ir pretrunā ar ārsta ētiku.

Rūpēs par bērnu un jauniešu, un katra sabiedrības locekļa veselību, Bērnu slimnīca aicina ikvienu turpināt ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, tajā skaitā distancēšanos, mutes un deguna aizsegu nēsāšanu, testēšanos atbilstošās situācijās, kā arī veikt vakcināciju pret Covid-19, lai sasniegtu pietiekamu imunizācijas līmeni sabiedrībā. Vienlaikus ikvienu veselības nozares pārstāvi, kas šajos jautājumos vēlas publiski paust pretēju nostāju, ārstniecības iestāde aicina savu vēstījumu papildināt ar atsaucēm uz zinātniskām publikācijām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē