Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +24 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Jansons: Nav loģiska skaidrojuma divu termiņu ierobežojumam tiesībsarga amatā

Nav racionāla un loģiska skaidrojuma divu termiņu ierobežojuma ieviešanai tiesībsarga amatā, intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Tas tādēļ, ka parlaments jebkurā gadījumā ir tas, kas vai nu apstiprina personu amatā vai nē, skaidroja tiesībsargs. "Faktiski ar divu termiņu ierobežojumu viņi ierobežo paši sevi," uzskata Jansons.

Norādīts, ka ir amati, kur šāds ierobežojums ir spēkā, Jansons pauda, ka tad būtu jābūt konsekventiem "Jebkurai valsts amatpersonai tātad faktiski vajadzētu noteikt kaut kādu amata termiņa ierobežojumu," viņš teica.

Tiesībsargs arī sacīja, ka līdzīgām vai tādām pašām institūcijām Eiropas Savienībā ļoti retos gadījumos ir ierobežotas amatpersonu pārvēlēšanas iespējas.

Vaicāts, vai šādam ierosinājumam redz saistību ar savām aktivitātēm, tiesībsargs pauda: "Es vilktu paralēles gan".

Viņš atgādināja, ka pēc tiesībsarga pieteikuma Satversmes tiesa šogad jau ir pieņēmusi trīs likumdevējiem nelabvēlīgus spriedumus - par garantētā minimālā ienākuma līmeni, par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu un trūcīguma slieksni. Turklāt vēl četri pieteikumi gaida savu izskatīšanu tiesā, tostarp par vecuma un invaliditātes minimālajām pensijām.

"Vēl par burtiski dažiem mēs domājam," viņš atklāja.

Kā ziņots, vairāki "Jaunās vienotības" un "Attīstībai/Par!" Saeimas deputāti rosina veikt vairākas izmaiņas likumā saistībā ar tiesībsarga apstiprināšanu amatā, tajā skaitā noteikt divu termiņu ierobežojumu tiesībsarga amata ieņemšanai.

Plānots paaugstināt prasības tiesībsarga amata kandidātam, nosakot, ka pretendentam ir jābūt ar maģistra vai tam pielīdzināma grādu. Tāpat paredzēts likumā ierakstīt, ka kandidātam ir jāpārvalda latviešu valoda un vismaz divas svešvalodas.

Parlamentārieši norāda, ka likuma grozījumiem sagaidāma pozitīva ietekme, jo tie veicinās tiesībsarga kā nozīmīgas Saeimas vēlētas amatpersonas cilvēktiesību aizsardzības jomā prestižu un vairos sabiedrības uzticību tiesībsarga institūtam.

Saeimai vēl jālemj par šo grozījumu nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās.

Top komentāri

Pārāk aktīvi strādā
P
tas mūsu miegainajai ierēdniecībai un populistiskajai politiskajai elitei ir kā dadzis acī
solon
s
Latvijā, diemžēl, ir izveidota sistēma, kuras ietvaros jēdziens "Latvija" - tā nav tauta un tās intereses. Pastāvošajā lietu kārtībā jēdziens "Latvija" - tas ir valsts (un pašvaldību) pārvaldes aparāts un tā ilgtspēja un tā darbinieku labklājība. Tautai ir pakārtota funkcija - nodrošināt šai valsts pārvaldes armijai šo iltspēju un labklājību. Loģiski, ka pie šadas sistēmas, jebkurš kurš apdraud šo nesodāmo parazitēšanu, ir iespējami ātrāk jāatbruņo. Urā biedri! Visiem ordeņus!
Māra Strautiņa
Manuprāt Juris Jansons ir vienīgā sakarīgā amatpersona valstī. Visvājākais posms Latvijā visos 30 neatkarības gados ir bijis un ir Ministru kabinets ar saviem sapņiem par Latviju kā banku, tūrisma vai citu pakalpojumu, piemēram, uzturēšanās atļauju izsniedzēju valsti. Pat aklajam ir skaidrs, ka vienīgi attīstīta ražošana var dot nepieciešamo pienesumu valsts budžetā.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ģenerālprokurors atradis zibens novedēju(2)

Latvijas ģenerālprokurora kritika par pēdējā laika attaisnojošajiem spriedumiem skaļajās lietās, kas liecinot par "krīzi tieslietu sistēmā", no vienas puses ir vērtējama pozitīvi – akm...

Reģionus atstāja zaudētājos

Par to, vai reģioniem tiks vienīgi drupačas no kumosa, ko no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem nokodīs Rīga, kas ierēdniecības un partiju domāšanā sekmēja šādu iznākumu, un kā Latvija tiks galā a...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē