Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Juris Jansons

Dažādas interpretācijas riski vakcinācijas likumprojektā

"Cilvēktiesības nozīmē, ka ir arī pienākumi," Dienai norāda bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš, uzsverot, ka ideja par obligātu vakcināciju ir konceptuāli pieņemama no konstitucionālo tiesību viedokļa. Arī tiesībsargs Juris Jansons konceptuāli atbalsta obligātās vakcinācijas likumprojekta tālāku virzību, bet vienlaikus norāda uz vairākām normām, kas rada bažas par saprātīgu līdzsvaru starp indivīda un visas sabiedrības interesēm.

Tiesībsargs: šodien lemtais iespaidos mūsu dzīvi ilgtermiņā

Ja valsts kaut ko aizliedz, nevajadzētu būt runai par pabalstiem, bija jābūt kompensējošiem mehānismiem. Jo pabalsts ir tad, ja neprognozējami pēkšņi nonāk situācijā, kad nepieciešama ārēja palīdzība – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs aicina līdz 2024.gadam pārtraukt jaunu klientu ievietošanu VSAC

Kritizējot deinstitucionalizācijas procesa sekmes, tiesībsargs Juris Jansons aicina līdz 2024.gada 1.janvārim pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros (VSAC), ikvienai personai ar invaliditāti nodrošinot atbilstošu sociālo pakalpojumu piešķiršanu sabiedrībā.

Tiesībsargu grib nomainīt, jo ir pārāk aktīvs, principiāls?

Skumjākais ir tas, ka politiķi jau dienu pēc Satversmes tiesas spriestā sāk tirgoties par kaut kādiem cipariem, taču neiedziļinās jautājumos, tēmās pēc būtības – intervijā Romānam Meļņikam atzīst tiesībsargs Juris Jansons.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide