Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mamikins par lēmumu lauzt līgumu ar Vienoto Krieviju: Nil, tev nav taisnība

Šī brīža partijas Saskaņa līderis Nils Ušakovs pirmdien paziņoja par sadarbības līguma ar Krievijas vadošo partiju pārtraukšanu. Publicējam eiroparlamentārieša Andreja Mamikina viedokli.

Jautājums, vai pārtraukt līgumu starp Saskaņu un Vienoto Krieviju, netika plaši apspriests partijas iekšienē. Man un daudziem citiem Saskaņas biedriem atliek vien minēt par negaidītā lēmuma motīviem. Vēlos paust savu attieksmi.

Domājot par īstenajiem piepešās rīcības iemesliem, prātā nāk tikai viens secinājums: tas tika izdarīts ar mērķi kļūt "pieņemamiem" Latvijas valdošajiem; varbūt nākamgad, pēc Saeimas vēlēšanām, pieņems Saskaņu koalīcijā.

Minēšu vien dažus iemeslus, kāpēc man tāds lēmums šķiet nepareizs:

Kā ir pierādījusi prakse, panākumus gūst nevis tas, kurš pakārtojas citiem, bet gan tas, kuram ir sava stingra nostāja. Tu esi vairākkārt ievēlēts par Rīgas mēru bez "pakārtošanās", arī līgums ar Vienoto Krieviju līdz šim ir bijis spēkā. Tāds pats līgums netraucēja arī Igaunijā valdošajai Centra partijai; arī tās priekšsēdētājam Juri Ratasam tas nekļuva par traucēkli ieņemot Igaunijas premjerministra amatu. Igaunija, kā zināms, nākamajā pusgadā būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Ne Eiropas Savienības (ES) līderi, ne ES dalībvalstu vadītāji nejūtas mulsināti par Igaunijas Centra partijas un valdošās Krievijas partijas līguma eksistenci.

Tev kā pieredzējušam politiķim ir labi zināms, ka Latvijas valdošās partijas un to veģetatīvā veidā pavairotie jaunie kloni, bez vilcināšanās atradīs iemeslu atteikt Saskaņai vietu koalīcijā arī bez līguma ar Vienoto Krieviju. Kad vajadzēs, viņi pateiks burvju vārdus: "Ar Maskavas roku? Nekad!" Kā ir pierādījusi iepriekšējo gadu pieredze, šis dziļi visaptverošais arguments vienmēr ir strādājis. Ja viņu interesēs būs veidot koalīciju kopā ar Saskaņu, kungi un dāmas sadarbosies, pat ja būs līgums ar Krievijas valdošo partiju.

Saskaņai ir sadarbības līgumi arī ar citu valstu politiskajām partijām, piemēram, ar Ķīnas Komunistisko partiju. Cik man zināms, līgumu ar ķīniešiem neviens negrasās pārtraukt. Man nav saprotams, kāpēc ir "jākautrējas" no sadarbības tieši ar Krievijas partiju?

Atšķirībā no Saskaņas, kas nav pilntiesīga Eiropas Sociālistu partijas (PES) dalībniece, bet gan ir partija-vērotāja, man kā Eiroparlamenta un Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas deputātam, bija ekskluzīva iespēja iestāties ESP rindās individuāli, un man ir arī balss tiesības visos partijas kongresos. Nil, nevajag nonivelēt Eiropas Sociālistu partijas īsteno demokrātiju līdz PSKP vai Ziemeļkorejas Strādnieku partijas līmenim, - neviens un nekad EPS nepieprasīs atteikties no draudzības ar kaimiņiem. Nav arī nekādas "centralizētās Eiropas Sociālistu partijas ārlietu politikas", - ir dažādi viedokļi, un tos visi ciena.

Nevajag kaunēties no savām priekšrocībām! Saskaņa vienmēr ir uzsvērusi dialoga nozīmīgumu ar Krieviju. Tieši šajā apstāklī bija mūsu spēks! Var runāt ar Zjuganovu, Žirinovski un pat ar Navaļniju, bet lēmumus mūsdienu Krievijā, visos līmeņos, pieņem tieši Vienotā Krievija. Pārcirst tādu ietekmes kanālu, kas labvēlīgs Latvijai, ir klaja tuvredzība.

Saskaņas principiālā nostāja vienmēr tika apbalvota ar vēlētāju atbalstu iepriekšējo gadu vēlēšanās; ļaudis nevēlas, lai uz Latvijas austrumu robežas izaug jauna Berlīnes siena. Vēlētāji sagaida no Saskaņas precīzu un paredzamu rīcību. Dialogā un draudzībā balstītā līguma ar Vienoto Krieviju pārtraukšana nosūta vēlētājiem nepareizu signālu.

Top komentāri

hi-hi
h
Sākusies "Saskaņas" atmazgāšana. Putinam liekas, ka "Saskaņai" pirms vēlēšanām būs lielākas izredzes, ja cilvēki domās, ka tā ir nomainījusi saimnieku. Bet lai visi to uzzinātu, šis temats ir jāuztur medijos katru dienu. Un mediji katru purkšķi atskaņos. Nocitēs Ušakovu, nocitēs Mamikinu, nocitēs Ždanoku, nocitēs atkal Ušakovu, kaut ko iestarpinās Vienotība, kaut ko atbildēs Ušakovs utt, utt, utt. Ušakovs ir sadarbojies ar Putina partiju? Ir. Augstākais politiskais sods. Ušakovs bija par krievu valodas referendumu? Bija. Augstākais politiskais sods. Ne jau šķībais bruģis ir Ušakova vaina, bet gan šķībās smadzenes.
:)
:
Mamikinam taisnība - atteikšanās no līguma domāta latviešu vēlētāju uzpirkšanai bet līgums jau nav galvenais,galvenais ir pārliecība un par to nekas nav teikts.
klusais
k
Pilnīgi pieļauju, ka es kļūdos, bet man šie divi gājieni izskatās kā viena režisora režisēti. Gaidīsim un vērtēsim turpinājumu, pagaidām klusēsim.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē