Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pabriks: Litenes notikumi vairs nekad neatkārtosies

Pieminot 1941. gada 14. jūnija notikumus, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem, Gulbenē un Litenē notika komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi. Tajos piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Aizsardzības ministrs Pabriks norādīja, ka 1941.gadā Litenē nogalinātajiem Latvijas karavīriem tika liegta iespēja pildīt savu pienākumu un cīnīties par Latvijas valsts nākotni, taču mūsdienu karavīri tam neļaus atkārtoties.

"Es neredzu vairs iespēju, ka kaut kad nākotnē mūsu karavīri, kuri ir gatavoti aizstāvēt Latvijas valsti, demokrātisko sistēmu un konstitūciju, savas ģimenes un paši sevi, kādreiz pieļautu situāciju, ka viņiem šī iespēja tiek liegta. Litenes piemērs, lai arī ļoti sāpīgs, ir devis ļoti labu mācību, un tas nekad vairs neatkārtosies," sacīja Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Kalniņš uzsvēra, ka šodien Latvijas karavīri ir krietni stiprāki, Latvijā uzturas deviņu sabiedroto nāciju bruņotie spēki, kā arī tiek veidota sistēma, kas nodrošina drošību ne tikai Latvijā, bet gan arī citās vietās pasaulē.

"Man šodien ziedu pušķī nav sēru ziedu, tajā ir pārliecības, apņemšanās un optimisma ziedi, lai cildinātu to devumu, ko veica karavīri, kas savas dzīvības atdeva par Latviju," sacīja ģenerālleitnants Kalniņš.

Šodien aprit 78 gadi kopš traģiskajiem 1941. gada 14. jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem.

1941. gada 14. jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Top komentāri

Pravietisnejaukais
P
Ja nesapratīsim, kāpēc notika "Litenes notikumi"... tad atkārtosies...!
patiesībā
p
ir labi ka latviijci masveida aizbrauc: Viņiem te nebūs jāmokās-pie gansiem, fašistiem, nacikiem...Un nebūs ar kas te šķeļ sabiedrību.Visiem no viņu aizbraukšanas tikai labums.
Baltu dūre
B
Nav nožēlas, būs atriebība par latviešu genocīdu !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

31. maijs – Diena bez tabakas(2)

31. maiju kā globālo cīņas dienu pret tabakas industriju atzīmē Pasaules Veselības organizācija kopā ar visiem par veselību domājošiem cilvēkiem, visā pasaulē. Kaut arī PVO šobrīd atrodas sarežģītā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē