Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Lai sports attīstītos, jābūt atbalstam visaugstākajā valsts pārvaldības, arī politiskajā, līmenī

Sausnītis: Laiks diskusijai par sporta pārvaldības stiprināšanu

Latvijas sporta nozares lielākā sāpe ir fakts, ka valsts pārvaldības augstākajā līmenī, sports ir izstumts no aprūpējamo loka. Šobrīd nozare tiek virzīta, pateicoties pašvaldību atbalstam, sponsoriem un atsevišķiem sporta entuziastiem – līderiem. Diemžēl šo virzību var salīdzināt ar milzu kuģi, kuru uz vietas tur enkurs. Ja valsts pārvaldes atbalsta trūkums un ierēdniecības ierobežotās iespējas būs enkura lomā, milzīgo sporta kuģi būs ļoti grūti virzīt tālāk plašajos ūdeņos.

Domāju, ka ir pienācis laiks sākt diskusiju par Sporta pārvaldes atjaunošanu, kas savulaik tika reorganizēta taupības vārdā. Lai sports attīstītos, jābūt atbalstam visaugstākajā valsts pārvaldības, arī politiskajā, līmenī. Diemžēl jāsecina, ka Izglītības un zinātnes ministrija, daļēji pārņemot Sporta pārvaldes funkcijas un izveidojot Sporta departamentu, sporta nozari šobrīd tikai administratīvi uzrauga nevis palīdz tai attīstīties.

Šobrīd vislielāko valsts pārvaldes pārstāvju un politiķu atbalstu izjūtam brīdī, kad jālepojas ar sportistu panākumiem. Tas ir brīdis, kad politiķi ar prieku un entuziasmu iesaistās diskusijās un neskopojas ar uzslavām. Tomēr sportā ceļš uz uzvarām iet caur nežēlīgu darbu, spriedzi, vecāku, treneru un arī sponsoru atbalstu. Šī ir katra sportista ikdiena, un tās galvenais mērķis ir uzvara. Savukārt uzvaras rezultāts ir arī valsts tēla spodrināšana un valsts popularizēšana visā pasaulē.

Kāda ir valsts vīzija par sporta attīstību?

Iespējams, jāapsver, vai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir atbilstošā ministrija, kuras pārraudzībā jāatrodas sporta nozarei. Sports vieno visus vecumus, sākot no agras bērnības līdz pat sirmam vecumam. Šī ir ļoti daudzpusīga nozare, kas risina gan infrastruktūras, gan satura jautājumus, sākot no amatieru līdz profesionālajam sportam. IZM pārraudzībā ir sporta bāzes, izglītības iestādes un izglītības sistēma, sacensības, bērnu, jauniešu, pieaugušo un senioru sports, sporta tūrisms, profesionālais sports. Sarakstu varētu turpināt.

Savukārt IZM pakļautībā esošais Sporta departaments ir tik niecīgs, ka nespēj pilnvērtīgi "aptvert" savu milzīgo atbildību.

Turklāt esošajam Sporta departamentam ir administratīvs raksturs, nevis uz attīstību un izaugsmi vērsts skats. Departamentā strādājošie ierēdņi vairāk darbojas kā nozares "policisti", kuri kā savu galveno uzdevumu redz tāmju, atskaišu un citas dokumentācijas pārbaudi, nevis nozares attīstības veicināšanu.

Jāņem arī vērā, ka kopējā ministrijas prioritāšu katlā ir vispārējā, augstākā, profesionālā izglītības ar milzu problēmām, un sports ministrijai viennozīmīgi nav prioritāte. Likumsakarīgi, ka tam "augonim", kurš vismazāk sāp, tiek pievērsta arī mazāka uzmanība.

Domāju, ka Latvijas sportistu un komandu panākumi, kā arī valsts ekonomiskā izaugsme un mūsu visu milzīgā motivācija lepoties ar savu valsti ir gana spēcīgs arguments, lai politiskajā un valsts pārvaldības augstākajā līmenī tiktu pieņemts lēmums spēcināt sporta nozari, izveidojot profesionālu, nozari attīstīt gribošu un varošu Sporta pārvaldi. 

Top komentāri

sausnīt
s
pietiek zagt un tēlot Latvijas patriotu, oligarhu krancis un zaglis pēkšņi izpeldējis no miglas, škic būdā kranci
Druvis
D
Var jau runat par visu ko, bet vai Sausnitis vispar zina to, ka Latvija pensionari dzivo ar nabadzibas, bada pensijam 70- 300 eiro/menesi un vecumdienas mirst no bada, slimibam? Par kadu solidaritati var runat latvija, ja alkatigie, zagligie, egoistiskie latvijas prezidenti, ministri, ieredni, deputati tikai dom apar savam privatajam valadzibam un izstrada un paraksta likumus kuri apmierina sos izdzimtenu egoistiskas iegribas, piemeram, bijusu prezidnetu lielas pensijas 3 500 eiro/menesi+ visa veida privlegijas uz apzagtas un bada merdetas tautas rekina, likums Par diplomatu izdienas pensijam... Latvija ir japienem likums, ka pensija nevar but zemaka, pie sodienas cenam, ka 400 eiro/menesi un ne lielaka ka 1 500 eiro/menesi, ja ta tiek maksata no valsts budzeta.
Mr. Volejbols
M
Varbūt, ka ir pienācis īstais laiks diskusijai par Turības nolaišanu uz grunti un Sēnītes iekonservēšanu. Brīnos kā šim caurkritušajam mahinatoram pietiek nekaunības bļaustīties par lietām, kuru nolaišanā viņš pats ir līdzatbildīgs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Policejiskā Latvija...(13)

Valdības šonedēļ pieņemtais lēmums, ka pēc ieceļošanas Latvijā no virknes Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā, radīja ne tikai lielu apjukumu ar šādu lēmumu izpildi saistītajās...

Antiķīnas starptautiskās koalīcijas nebūs?(10)

Donaldam Trampam, ASV prezidentam, visticamāk, neizdosies iecere izveidot plašu starptautisku koalīciju cīņai pret Ķīnas ekonomiskās attīstības un pārrobežu ietekmes mazināšanu.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē