Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dombrovskis: ES jāīsteno atbilstoša politika laikā, kad pasaule kļuvusi konfliktējošāka

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešama atbilstoša politika laikā, kad pasaule kļuvusi nenoteiktāka un konfliktējošāka, un mazinās pārliecība par demokrātiskās vērtībās balstītas ekonomiskās attīstības stabilitāti, otrdien uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) pirms iztaujāšanas pauda Eiropas Komisijas (EK) izpildviceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JV).

Dombrovskis pretendē uz portfeli, kuram dots apzīmējums "Ekonomika cilvēku labā", tāpat viņš būs finanšu pakalpojumu komisārs.

"Raugoties uz mūsdienu pasauli, mēs vairs nevaram būt pilnīgi pārliecināti, ka demokrātiskās vērtībās balstīta ekonomiskā un sociālā attīstība, starptautiskā sadarbība un integrētāki tirgi paliks uz stabila ceļa. Pasaule kļūst daudz polārāka, nenoteiktāka un konfliktējošāka," norādīja Dombrovskis.

Viņš iezīmēja vairākus darbības virzienus, kuri šādā situācijā būs viņa darbības un ES turpmākās politikas pamatā - ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšana, Eiropas Stabilizācijas mehānisma un eirozonas budžeta instrumentu reformēšana, banku savienības izveidošanas noslēgšana un atbalsta sniegšana mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Viņš norādīja arī uz vairākiem citiem ES paveicamajiem uzdevumiem. "Kopā ar kolēģiem izveidošu ilgtermiņa stratēģiju, lai nodrošinātu, ka Eiropa turpina pastāvēt kā rūpnieciska lielvara," solīja politiķis.

Viņš kā savu mērķi izvirzījis stiprināt Eiropas ekonomisko suverenitāti. "Es arī strādāšu, lai panāktu, ka mūsu ekonomikas un rūpniecības politika atbalsta zaļo un digitālo pārveidi. Mūsu sociālajai politikai jāiet līdzi šai pārveidei, lai mēs izveidotu iekļaujošāku sabiedrību," pauda Dombrovskis.

Viņš vērsa uzmanību, ka ir palielinājusies spriedze tirdzniecības attiecībās, kas jau negatīvi ietekmē globālo ekonomiku. Tāpat viņš norādīja, ka jāpieliek lielākas pūles, lai mazinātu tādas lielāka mēroga problēmas kā klimata pārmaiņas.

Demogrāfiskās pārmaiņas Eiropā, kā arī iedzīvotāju novecošana nozīmē, ka būs jāpielāgo darba tirgi un sociālās aizsardzības sistēmas, skaidroja Dombrovskis. Lai konkurētu starptautiskā līmenī, Eiropai jābūt līderei digitalizācijas un inovatīvo tehnoloģiju jomā, viņš uzsvēra.

"Visi šie apstākļi mainīs mūsu ekonomiku un sabiedrību pašos pamatos, un šajā situācijā būs vajadzīga atbilstoša politika," kas vairs nebūs "ierastā kārtība", pauda EK izpildviceprezidenta amata kandidāts.

Dombrovskis sacīja, ka viņa pieredze gan Latvijas valdībā, gan Eiropas institūcijās ir stiprinājusi pārliecību, ka "kopā mēs varam vairāk nekā katrs atsevišķi". Politiķis akcentēja, ka spēcīga un stabila ES ir pamats arī dalībvalstu sekmīgai attīstībai.

Citējot dzejnieku Raini, ka "pastāvēs, kas pārvērtīsies", Dombrovskis akcentēja, ka ES priekšā ir lielas pārmaiņas - virzība uz digitalizētu un klimata neitrālu ekonomiku, vienlaikus saglabājot Eiropas unikālo sociālās tirgus ekonomikas modeli.

"Esmu gatavs uzņemties jaunos pienākumus, lai koordinētu darbu pie Eiropas ekonomikas, kas strādā cilvēku labā," apliecināja politiķis.

Kā ziņots, otrdien ar visu trīs topošās EK priekšsēdētājas Leienas izpildvietnieku iztaujāšanu noslēgsies izvirzītā jaunā EK sastāva darba interviju maratons.

Kā pirmo EP Ekonomikas un monetāro jautājumu un Nodarbinātības un sociālo lietu komiteju deputāti iztaujā Dombrovski. Plānots, ka viņa uzklausīšana ilgs aptuveni trīs stundas. To iespējams skatīties arī tiešraidē.

Balsojums par jaunā EK sastāva apstiprināšanu amatā paredzēts Strasbūras plenārsēdē 23.oktobrī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vecās Eiropas klusā sacelšanās?(9)

Nedēļas sākumā ar interesantiem un, ļoti ticams, visas Eiropas nākotnei nozīmīgiem paziņojumiem nāca klajā Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps ...

Izkustināt "svētās govis"(10)

Nesenā ziņa Latvijas mediju vidē par portāla LA.lv iekļaušanos Rīga TV24 struktūrā rada vairākus neatbildētus jautājumus. Konkurences padome sola darījumu vēl izvērtēt.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē