Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

SestDienas salons

Rēzija cilvēka mētelītī © DIENA(40)

Aktrise Rēzija Kalniņa spēlē nesatikšanās traģiku Dž. Dž. Džilindžera jaunākajā izrādē 8 mīlošas sievietes, ir gandarīta par ilūziju zudumu un vēlētos Latvijā ieviest obligātu alternatīvo dienestu.

Koru lielvalsts apliecinājums © DIENA(5)

Koru lielvalsts apliecinājums manas ambīcijas ir padarīt šo konkursu par Formulu 1. Tam jau tuvākajā nākotnē ir jākļūst par visaugstākā līmeņa koru sacensību. Tā, lai pat ar piedalīšanos vien kori lepotos savā CV, – apņēmies pirmā Starptautiskā baltijas jūras koru konkursa iniciators un mākslinieciskais vadītājs diriģents Jānis Ozols

Māksla ir ļoti primitīvs process © DIENA(26)

Man ir svarīgi lietas izjust, saka gleznotājs Raimonds Staprāns īsi pirms izstādes atklāšanas Rīgā. Savulaik bēgļu nometnē pret cigaretēm iemainījis krāsas un otas, tagad viņš stāsta arī par gleznotāja pieaugšanu, primitīvo mākslā un to, cik ilgi var skatīties uz gleznu. Raimonda Staprāna darbu izstāde Piecas gleznas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā 4.

Tikpat vienkārši, cik šokējoši © DIENA(12)

Viens no Jaunā Rīgas teātra spilgtākajiem aktieriem Vilis Daudziņš iespēlējas vidējā eiropieša ādā Alvja Hermaņa politiskajā teātrī – izrādē Pakļaušanās –, sapņo par darbu atjaunotā JRT ēkā un nevēlas vairākas sievas.

Kautiņš bez stāsta nav interesants © DIENA

Vīrietim ir jāmāk par sevi pastāvēt, ir pārliecināts Mairis Briedis. Viņš Latvijā licis uzbangot interesei par boksu, bet SestDienas sarunā ar māsām Kolātēm dalās pārdomās ne tikai par sportu, bet arī vīrieša dabu, darbu policijā un uzsver nepieciešamību pēc bargākiem likumiem.

Loginovs: Ir plāns tīties prom © DIENA(68)

Astoņpadsmit gadu Leonīds Loginovs ir Rīgas brīvostas pārvaldes priekšnieks, un sešpadsmit gadus ilgst seriāls Loginova gāšana no amata. 1998.gadā, kad Loginovs tika apstiprināts amatā, Rīgas ostā iebrauca tikai mazi kuģīši un tika pārkrauti astoņi miljoni tonnu kravas, tāpēc pārvaldnieka piemaksa pie algas – procenti no apgrozījuma – nešķita tik iekārojama, cik tā drīz vien kļuva, apgrozījumam augot.

Starp mums, skolotājiem, runājot © DIENA(25)

Neilgi pirms jaunā mācību gada SestDiena uz kopīgu sarunu gribēja aicināt gan nozares galveno pārraudzītāju, gan ierindas skolotājus. Tāpēc pie viena galda blakus Rīgas Juglas vidusskolas direktorei un latviešu valodas un literatūras skolotājai Aijai Mellei, Vēstures skolotāju biedrības priekšsēdētājam un Rīgas Teikas vidusskolas skolotājam Valdim Klišānam, Rīgas Valsts 1.

Birzulis: Svarīgi arī, pie kādiem vīriem volejbolistes tiks © DIENA(1)

Pludmales volejbolā Latvijā vēl būs daudz interesantu paziņojumu, sola treneris Aigars Birzulis. Savulaik trenējis arī olimpiskās bronzas ieguvējus, viņš vērtē, ka šogad olimpiādē mūsu puišiem pietrūka psiholoģiskā spēka. Bet, par kādām godalgām sapņot būtu pamats viņa pašreizējām audzēknēm, treneris ilgtermiņā prognozēt neuzņemas – tas atkarīgs arī no tā, pie kādiem vīriem meitenes tiks.

Latvijā skrienu pēc kefīra © DIENA(11)

Enerģiskais latviskums zemes pretējā pusē – tā varētu dēvēt Anitu Andersoni, kura gan dzimusi Austrālijā, bet visu dzīvi aktīvi iesaistījusies latviskuma kopšanā un tagad ar vērienu gatavojas Latvijas simtgades svinībām.

Trendus vairs negribas © DIENA(19)

Pavārs Mārtiņš Sirmais meklē ēšanas tradīcijas tālu pasaulē, saredz gastrotūrisma potences Latvijā un nevēlas skriet pakaļ strauji pārejošām modes tendencēm.Fragments no intervijas:Zīmēšanās posms jums ir garām?Jā, lai gan kādos brīžos tas ir jādara, tas ir nepieciešams nevis pašiem, bet restorānam.

Kas vēl jāsakārto? © DIENA(7)

Aldis Hofmanis (41) atskatās uz laiku ar Prāta vētru un Latvijas kartē ieliek jaunu – Skaņu un garšu festivāla – karodziņu Siguldā. Ar tālejošiem mērķiem.

Kurš te vispār ir pilnīgi normāls? Saruna ar Mihailu Barišņikovu © DIENA(37)

Mihails Barišņikovs ilgi klusēja. Beidzot viņš atkal runā, un katrs vārds, kas pateikts no skatuves vai iemūžināts uz papīra, ir zelta vērts. Katrs viņa teiktais vārds ir prāta kustība. Pērn oktobrī Dienas pielikumā KDi publicējām apjomīgu interviju par Jaunā Rīgas teātra izrādi Brodskis/Barišņikovs.

Vīns ir komunikācija © DIENA(22)

No 27. līdz 31. jūlijam pilngadību, 18. reizi, svinēs Sabiles Vīna svētki. Latvijas lielākais vīndaris Mārtiņš Barkāns vīnogu audzēšanu Latvijā salīdzina ar ekstrēmo sportu. 30. jūlijā Sabilē vīndaru tirdziņā viņš demonstrēs savus pirmos sasniegumus šā sporta augstākajā līgā – no savas pērn novāktās pirmās Solaris šķirnes vīnogu ražas darīto vīnu, kurš atbilst mūsdienu vīna kultūras standartiem. 

Ik rudeni no baltas lapas © DIENA(10)

Šogad, svinot sava festivāla Positivus desmitgadi, Ģirts Majors atskatās uz paveikto, priecājas par gūto pieredzi un atzīst, ka tagad nav vieglāk kā pašā sākumā, bet jebkuras grūtības ir ļoti laba skola.

Kristaps pasaules basketbola mekā © DIENA(31)

Porziņģu ģimenes jaunākā atvase Kristaps, brāļu Jāņa un Mārtiņa ieskauts un aizsargāts, gatavs savā otrajā NBA sezonā nostiprināt uzlecošās zvaigznes statusu pasaules spēcīgākajā līgā.

Simpsoni to jau izdarīja © DIENA(5)

Par Simpsoniem, humoru un mākslinieka (bez)atbildību savas auditorijas priekšā visā pasaulē pazīstamā seriāla Simpsoni scenārists Maiks Raiss.

Riekstiņš: Jāelpo dziļi un mierīgi © DIENA(26)

Latvijas Ārlietu ministrijas ģenerālinspektors Māris Riekstiņš aicina Brexit izraisītās politiskās nenoteiktības laikā neaizmirst, kāpēc Eiropas Savienība tika radīta, un prognozē NATO lomas pieaugumu. Diezgan liela vilšanās, bet ne pārsteigums – šādi savas izjūtas pēc Brexit, britu referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības, nodotajiem 52 procentiem vēlētāju balsu raksturo Latvijas Ārlietu ministrijas ģenerālinspektors un bijušais ārlietu ministrs, kā arī vēstnieks ASV un NATO Māris Riekstiņš, cilvēks, kura vārds vairākreiz minēts – gan premjera, gan prezidenta, gan eirokomisāra kandidātus lūkojot.