Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Pasaulē

Facebook izgāšanās var ietekmēt citus(7)

Pasaules lielākā sociālā tīkla Facebook akciju cena otrdien, 5. jūnijā, pazeminājās zem 29 dolāru atzīmes. Tirgus eksperti akciju emisiju sauc par izgāšanos, vienlaikus norādot, ka tas var ietekmēt jauno projektu attīstību visā Silīcija ielejā.Pols Grahams, viena no nozīmīgākajiem Silīcija ielejas inkubatoriem Y Combinator līdzdibinātājs, norādīja, ka gaidāmi grūti laiki un vājie Facebook rezultāti biržā ietekmēs finansējuma pieejamību jaunajiem projektiem: "Neviens nezina, cik stipri tas mūs ietekmēs.

Facebook iziet akciju tirgū; uzņēmuma kapitalizācija tiek lēsta 100 miljardu apmērā(8)

Tehnoloģiju un biznesa pasaulē šī būs liela diena, jo populārākais sociālais tīkls Facebook piedāvās savas akcijas fondu tirgū un tas būs visu laiku lielākais kādas interneta kompānijas sākotnējais publiskais piedāvājums, jo pirms tā Facebook kapitalizācijas vērtība tiek lēsta 100 miljardu dolāru (55 miljardi latu) apmērā, tādējādi pārspējot citu interneta gigantu Google, kas savulaik akciju tirgū iegāja ar kapitalizācijas vērtību 23 miljardi dolāru (12,6 miljardi).

Smart pievēršas divu riteņu idejai(3)

Domājot par maksimālu mazu enerģijas patēriņu, Smart nolēmuši pievērsties divu riteņu elektro-transportlīdzekļu izstrādei. Ideja vienkārša - divi tērē mazāk kā četri, kā arī transportlīdzekļa masa ir ievērojami mazāka, vēl vairāk samazinot degvielas patēriņu.

Turpina kristies ASV akciju tirgi © DIENA

Otrdien joprojām turpināja kristies ASV akciju tirgi, to joprojām visvairāk ietekmē Grieķijas nespēja izveidot jauno valdību un bažas par ASV banku sistēmas stabilitāti, liecina SEB Baltijas akciju tirgus apskata dati.

BRICS veidos starptautisko banku(2)

Kritikā pret pasaules bagātāko un varenāko valstu dominanci finanšu sfērā ceturtdien ikgadējā samitā vienojās par BRICS dēvētās straujas attīstības valstis - Ķīna, Indija, Brazīlija, Krievija un Dienvidāfrikas Republika -, kas solīja veidot pašas savu starptautisko banku. Tai jābūt kā alternatīvai rietumvalstu kontrolētajai Pasaules Bankai (PB) un jāpalīdz sekmēt attīstības valstu ekonomika.

Eiropas Parlaments atbalsta sankcijas pret Baltkrieviju(2)

Parlaments rezolūcijā aicina Baltkrievijas varas iestādes izsludināt nāves soda moratoriju un prasa pārcelt 2014.gada hokeja čempionātu no Baltkrievijas uz citu valsti, vēsta Eiropas Parlamenta Informācija biroja Latvijā pārstāve Iveta Ķelpe.

ASV izveidots pirmais kēksiņu pārdošanas automāts(1)

Losandželosas beķereja Sprinkles izveidojusi savu pirmo kēksiņu tirgošanas automātu.Par 4 ASV dolāriem jeb aptuveni 2 latiem un 10 santīmiem iespējams iegādāties lielizmēra kēksiņu. Sprinkles beķereja plāno atvērt arī citas automātiskās tirgotavas tās 8 pārstāvniecībās visā ASV.Kompānija apsver iespēju šādi pārdot arī saldējumu.

Itālijā atklāj vairāk nekā miljonu "spoku māju"(2)

Aizvadītajā gadā Itālijas varasiestādes atklājušas vairāk nekā miljonu nereģistrētu un nelegāli uzceltu ēku. Varasiestādes jau norādījušas, ka šis atklājums papildinās valsts kasi par 472 miljoniem eiro, raksta Db.lv atsaucoties uz AFP.