Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pasaulē

Alternatīvā enerģija Rietumkrastā © DIENA(1)

Nelielā Šāb al-Battum un vēl 15 ciematiņu iedzīvotāji Palestīnas Rietumkrastā tikai nesen ieguvuši iespēju pieslēgties elektrībai pateicoties Saules enerģiju uztverošajiem paneļiem un vēja turbīnām, kas tajā uzstādītas ar Izraēļu aktīvistu un kāda fonda Vācijā. Tagad Izraēla paziņojusi par plāniem saules paneļus un vēja turbīnas nojaukt, jo tās atrodas tās militāristu kontrolētajā teritorijā, ziņo Der Spiegel.

Katru dienu pārdod vairāk iPhone telefonus, nekā piedzimst bērni(6)

Kompānija Apple līdz ar paziņojumu par sava fiskālā gada ceturkšņa ieņēmumiem, paziņojuši, ka šajā laika posmā pārdoti arī 37,04 miljoni iPhone telefoni. Cipari nepārprotami ir ārkārtīgi lieli un pārspēj jebkuru citu nozares spēlētāju cerības un pozitīvāko analītiķu paredzējumus.

Eirogrupas priekšsēdētājs: Eirozona tuvojas recesijai(1)

Eirozona tuvojas recesijai, trešdien paziņoja eirozonas finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers. "Eirozona atrodas uz tehniskās recesijas sliekšņa," brīdināja Junkers. Ar terminu "tehniskā recesija" tiek saprasta IKP lejupslīde divus ceturkšņus pēc kārtas.

Krievijas vidusslānis masveidā dodas uz Somijas veikaliem(17)

Pagājušajā gadā Somija saņēmusi vairāk vīzas pieteikumu kā jebkad agrāk. Pieteikumu skaits Somijas vīzām pēdējo piecu gadu laikā ir dubultojies, bet lielākais pieauguma iemesls ir Krievijas iedzīvotāju pieaugošā interese par iepirkšanās iespēju Somijā, raksta Yle.fi.

ASV dzīvo puse no 1% pašu bagātāko pasaules iedzīvotāju(15)

Ieņēmumu līmenīm gadā jābūt aptuveni 34 000 dolāru jeb 18 200 latu pēc nodokļu nomaksas, lai ierindotos starp 1% pasaules bagātāko cilvēku, jaunākā Pasaules bankas pētījuma rezultātus komentē CNN. Tātad četru cilvēku ģimenei, ieskaitot bērnus, lai to pieskaiītu pie pasaules bagātnieku elites, ienākumu līmenim jābūt aptuveni 136 000 dolāru jeb 72 900 latiem.

Baltkrievijā aizliegts izmantot ārvalstu interneta vietnes(22)

Jauns likums Baltkrievijā no šīs piektdienas, 6. janvāra, aizliegs pieeju ārvalstu inerneta vietnēm un uzliks par pienākumu inteneta kafejnīcām un provaideriem jeb interneta nodrošinātājiem ziņot par tiem, kas šo likumu pārkāpj, ziņo BBC News.