Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Ziņas

Taupīt – ne tikai lētāk, bet arī dabai draudzīgāk © DIENA

Gluži vai kā gribēdams pasaudzēt mūsu maciņus no energoresursu cenu kāpuma, šis rudens līdz novembra vidum bija neparasti silts, tomēr ir skaidrs, ka par apkuri un elektrību maksāsim vairāk nekā senāk. Cik maksās siltums, cik elektrība, kā ietaupīt – to ir sākuši rēķināt līdzi pat tie cilvēki, kas līdz šim vienkārši samaksāja par patērēto, neiedziļinoties, kā veidojas maksājamā summa.

AT Senāts: valstij rūpīgāk jāvētī prasības sakaru pakalpojumu iepirkumos © DIENA

Augstākās tiesas Senāts, izskatot administratīvo lietu sūdzībā par sakaru pieejamības un to kvalitātes kritērijiem publiskā iepirkumā, secinājis, ka valsts pārvaldes institūcijām rūpīgāk jāvērtē kādi kritēriji tiek izvirzīti publiskajos iepirkumos, pretējā gadījumā nepilnības var kaitēt brīvai konkurencei pakalpojumu tirgū.

Siltumenerģija joprojām atrodas inflācijas apskāvienos © DIENA

Gan uzņēmums Rīgas siltums, gan daudzi citi siltumapgādes uzņēmumi sastopas ar kardināli atšķirīgiem resursu iegādes nosacījumiem, to vidū ar dažādiem finansiālajiem aspektiem, kas paredz, piemēram, par dabasgāzi norēķināties, jau veicot iegādi, bet tas prasa apjomīgus finanšu ieguldījumus.

Gada laikā Bite darbiniekos investējis 1,75 miljonus eiro

IKT pakalpojumu sniedzējs "Bite" aizvadīto 12 mēnešu laikā atbalsta programmās darbiniekiem investējis aptuveni 1,75 miljonus eiro. Visvairāk ieguldīts lojalitātes programmā darbiniekiem, viņu ģimenēm un draugiem, iemaksās 3. pensiju līmenī, kā arī veselības apdrošināšanā. Kā norāda Endija Kaševska, "Bite" Klimata kontroles vadītāja, mūsdienās darbinieku motivācijas un lojalitātes stiprināšanai vairs nepietiek ar atbilstošu atalgojumu un standartizētiem ieguvumiem, tāpēc uzņēmums regulāri meklē arī alternatīvus risinājumus.

Par godīgu konkurenci © DIENA

Viena no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pamatvērtībām ir godīga konkurence, un, aizstāvot šo vērtību, ir izveidota LTRK Konkurences neitralitātes komiteja. Turklāt godīga konkurence ir demokrātiskas sabiedrības saimniekošanas sistēmas elements. Prakse rāda, ka tajos sektoros, kuros godīga konkurence tiek maksimāli ievērota, cenas ir zemākas un pakalpojums ir kvalitatīvāks.

Coface Centrālās un Austrumeiropas 500 lielāko uzņēmumu reitingā iekļautas 6 Latvijas kompānijas

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” jaunākā Centrālās un Austrumeiropas 500 lielāko uzņēmumu reitinga Top 500 dati rāda, ka 2021. gads nesis būtiskas izmaiņas, ietekmējot vairuma uzņēmumu pozīcijas. Reitingā iekļauto Latvijas uzņēmumu skaits palicis nemainīgs – tie ir 6, Lietuvas uzņēmumu skaits sarucis līdz 22, salīdzinot ar rekordlielo uzņēmumu skaitu 2020. gadā - 26 uzņēmumiem, savukārt Igaunijas uzņēmumu skaits samazinājies no 6 uz 5. No Latvijas uzņēmumiem vietu reitingā uzlabojuši divi, pozīcijas zaudējuši trīs uzņēmumi, un AS “Latvijas Gāze” ir kļuvis par topa jaunpienācēju, informē uzņēmuma pārstāvji.

Bērni un finanšu pratība © DIENA

"Finanšu pratība" ir termins, ko lieto visā pasaulē, un ar to saprot dažādu zināšanu un prasmju kopumu, no kurām svarīgākās ir trīs – zināšanas par finansēm, rīcība ar finansēm un attieksme pret finansēm. Pamats finanšu pratībai ir jāieliek jau bērnībā.

Izsludina pieteikšanos uz papildvietām jauniešu uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē Uzdrīksties Uzvarēt

Palielinot vietu skaitu, pagarināta pieteikšanās Latvijas lielākajai jauniešu uzņēmējdarbības iedvesmas konferencei Uzdrīksties Uzvarēt, ko organizē izglītības organizācija Junior Achievement Latvia kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Skolēni un studenti vēl šonedēļ līdz svētdienai var pagūt reģistrēties, lai jau 16. novembrī starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala klātienē iedvesmotos un gūtu idejas sava uzņēmuma izveidei no veiksmīgākajiem, drosmīgākajiem un spilgtākajiem Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem un māksliniekiem. Dalība konferencē ir bezmaksas.

Inflācija maina tirgu © DIENA

Daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem trūkst izpratnes par to, kā jārīkojas, lai novērstu jebkāda veida juridiskos riskus darījumos ar nekustamo īpašumu.

Situācija elektrības jomā © DIENA

Daudzi cer, ka šī ziema būs tāda kā pirms pāris gadiem, kad termometra stabiņš tikai retu reizi noslīdēja zem nulles atzīmes. Patlaban straujais energoresursu cenu kāpums liek analizēt gan savus ikdienas paradumus, gan patērētos enerģijas avotus.

Patērētāju gaumes tendences © DIENA

Aptuveni pēdējā pusgada laikā lielu aktivitāti piedzīvo dažādi alus festivāli visā Eiropā. Pēc Covid-19 pandēmijas laikā ieviesto ierobežojumu mazināšanās alus darītavas ir aktīvas un cenšas izmantot katru iespēju, lai pastāstītu par jaunākajām tendencēm. Savukārt patērētāji kļūst aizvien atvērtāki jaunām idejām un produktiem.

Darbinieki saņem atbalstu © DIENA

Latvijā uz kompensējošiem mehānismiem energoresursu cenu pieauguma apmaksai cer 19% darba ņēmēju. 6% no šiem respondentiem atklāj, ka saņems algas pielikumu vai piemaksu pie algas vairāku mēnešu garumā, kas paredzēta, lai segtu dzīves dārdzības pieaugumu.

Darbinieki Latvijas tautsaimniecībai ir vajadzīgi © DIENA

Ukrainas kara otrajai, redzamākajai fāzei (jāatgādina, ka aktīva karadarbība Ukrainā notiek jau kopš 2014. gada) turpinoties jau astoņus mēnešus, pašsaprotams kļuvis fakts, ka Latvijai jāstiprina militārā nozare un jāturpina arvien vairāk naudas ieguldīt aizsardzības budžetā.