Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Ziņas

Jāapgūst datoriķu valoda © DIENA

Man diezgan bieži sanāk sarunās dzirdēt nedatoriķu, t. i., citās jomās, nevis informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, strādājošu cilvēku stāstīto, ka viņi "nesaprot, ko tie datoriķi stāsta".

Muzejs XXI gadsimtā © DIENA

Muzejs parasti asociējas ar vietu, kurā tiek izstādītas senas lietas, ko nedrīkst aiztikt. Jāuzvedas klusi. Pārtika un dzērieni tiek atstāti aiz durvīm, lai netīši nenotraipītu kādu no izstādes priekšmetiem. Bet kā būtu, ja muzeja telpās blakus izstādes eksponātiem tiktu uzrīkota skaļa ballīte ar draugiem un četrkājainajiem mīluļiem? Kā būtu "izkāpt ārpus robežām", izaicināt ierasto konceptu un padarīt muzeju par vietu, kur runājam par sabiedrībai svarīgām tēmām? Tradicionālie muzeji arvien vairāk rīko dažādus pasākumus.

Veiksmi nes darbinieki © DIENA

Ikviena uzņēmuma tēls sākas ar rūpēm par darbiniekiem. Tieši darbinieki ir īstenie zīmola vēstneši, un svarīgi ir tas, vai viņi lepojas ar uzņēmumu, kurā strādā, vai ne.

Likmju griesti ir tuvu © DIENA

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Federālās rezervju sistēmas (FRS) vadība pagājušajā nedēļā kārtējo reizi paaugstināja ASV dolāra bāzes procentu likmi. (Jāatgādina, ka ASV tieši FRS veic centrālās bankas funkcijas.) Jaunais bāzes procentu likmju "koridors" ir 4,75%– 5,00%. Pirmo reizi kopš 2007. gada septembra dolāra bāzes procentu likmes augšējā robeža sasniegusi 5%.