Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Latvijā

Cipule: Mediķu emocionālā gatavība slimnīcās vēlreiz iziet cauri cīņai ar Covid-19 ir krietni zemāka(4)

Mediķu emocionālā gatavība Latvijas slimnīcās vēlreiz iziet cauri cīņai ar Covid-19 ir krietni zemāka un arvien grūtāk ir tos motivēt gatavoties Covid-19 pacientu pieplūdumam, kam par iemeslu kalpo darbinieku izdegšana un sabiedrības zemais atbalsts cīņā ar Covid-19, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Levits: Latvija ilgtspēju izvirzījusi kā nopietnu nākotnes stratēģiskās attīstības virzienu(3)

Valsts prezidents Egils Levits piektdien Rīgas pilī tikās ar "SEB bankas" prezidentu un galveno izpilddirektoru Johanu Torgebiju, izpilddirektora vietnieku Matsu Torstendālu un "SEB bankas" galveno atbildīgo ilgtspējas jautājumos Hansu Beieru, tikšanās laikā uzsverot, ka Latvija ilgtspēju ir izvirzījusi kā nopietnu nākotnes stratēģiskās attīstības virzienu, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts nesākas ar ministriju koridoriem, bet ar cilvēkiem

Covid-19 pavisam skaidri pierādījis vienu – izdeg visi. Sniedzot atbalstu Latvijas Bērnu atbalsta fonda (LBAF) programmās, var redzēt, ka gan bērni, gan vecāki jūtas noguruši un bezpalīdzīgi, turklāt neatkarīgi no sociālā slāņa, pie kura pieder ģimene. Vienlaikus šis laiks ir izgaismojis vairākus sociālos izaicinājumus, kas jārisina gan valsts pārvaldei, gan pašām sabiedriskajām organizācijām, uzskata LBAF vadītājs Kaspars Markševics un “Inter Cars Latvija” vadītājs Kaspars Viļumsons.

Igoram vēl bija, par ko sniegt liecības © DIENA(3)

Nesen pāragri aizgājušā baņķiera, galvenā liecinieka t. s. Latvijas Bankas bijušā prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā Igora Buimistera uzticības personu un juridisko konsultanti Lieni Zamazlovu-Kazikovu intervē Agnese Margēviča.

Kariņš: Lēmumus par skolu vai klašu pāreju uz neklātienes mācībām šogad plānots pieņemt decentralizēti

Šajā mācību gadā lēmumus par konkrētu skolu vai klašu pāreju uz attālinātām mācībām noteiktos periodos, kad izglītību vairs nevar turpināt uz vietas Covid-19 izplatības dēļ, plānots pieņemt decentralizēti, proti, tos uzticēt noteikto skolu vai pašvaldību vadībām, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Iespējām bagātie ceļi atkritumu mazināšanai un apsaimniekošanai © DIENA

Tāpāt kā uz Romu ved vairāki ceļi, arī ilgtspējīgai bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanai iespējami dažādi risinājumi. Manuprāt, tos svarīgi attīstīt paralēli, lai ikviens iedzīvotājs iespējami ērtā veidā organiskās vielas izmantotu kā resursu, nevis ar tām padarītu vēl smagāku jau tā augošo atkritumu apsaimniekošanas rēķinu un savu ietekmi uz vidi. Esmu apkopojusi vairākas iniciatīvas atkritumu apjoma mazināšanai no Francijas, un dažas no tām noteikti iederētos arī Latvijā.

Anita Muižniece: Skolas būs pēdējie bastioni, kas kritīs © DIENA(11)

Šodien sākas jaunais mācību gads. Par to, kā tas atšķirsies no iepriekšējā gada, cik gatavas izglītības iestādes klātienei, par skolotāju un skolēnu potēšanos, jauno mācību saturu un skolu tīkla sakārtošanu Aismas Orupes saruna ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP).