Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā

Ar gripas vīrusu jokot nedrīkst © DIENA(15)

Par gripas bīstamību un vakcinācijas nozīmi ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģi Rainu Nikiforovu sarunājas Guntars Gūte.

NEPLP: All Media Baltics reorganizāciju vajadzēja plānot laicīgāk

Mediju grupa All Media Baltics cenšas legalizēt pārmaiņas, kuras nav iespējams likumīgi īstenot, trešdien, 13.novembrī, pēc tikšanās ar mediju grupas vadību aģentūrai LETA sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš. Viņš arī atzina, ka no šādas situācijas mediju grupa varēja izvairīties, ja tā būtu laicīgi sākusi plānot reorganizāciju un gājusi likumā noteikto ceļu, nevis sākusi procesu ar pārmaiņu izziņošanu sabiedrībai.

Debašu ilgums nav sistēmiska problēma © DIENA(3)

Plānotie Kriminālprocesa grozījumi par tiesu debašu ilgumu rada aizdomas par mērķi tos piemērot teju vienā konkrētā procesā, Guntaram Gūtem pauž Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

NEPLP: Lēmums mainīt LNT formātu varētu neatbilst Latvijas likumiem(2)

Mediju grupas All Media Baltics lēmums mainīt Latvijas Nacionālās televīzijas (LNT) formātu varētu būt pretrunā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, aģentūrai LETA norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš.

Tele2: 25% Latvijas uzņēmumu mobilo tehnoloģiju attīstība ļāvusi nopelnīt vairāk(2)

Mobilie risinājumi šodien attīstās milzu ātrumā. Pasaule strauji atbrīvojas no komunikācijas šķēršļiem – vadiem un iekārtām, kas aizņem lielu telpu. Mobilo tīklu kapacitāte datu pārraidīšanai palielinās, pārsniedzot savulaik neiedomājamus apjomus un ātrumu. Tele2 un SKDS veiktajā pētījumā dažādu nozaru uzņēmēji atzīst, ka mobilās tehnoloģijas biznesa vidi padarījušas dinamiskāku. Ir ātrāka dokumentu aprite un lēmumu pieņemšana, darbiniekiem ir nepārtraukta pieeja dažādiem resursiem, kā arī saziņa ar klientu ir 24/7 – it īpaši tirdzniecības jomā strādājošajiem un eksportējošiem uzņēmumiem. Šīs pārmaiņas, protams, ietekmē arī kompāniju efektivitāti un peļņu. Proti, vairāk nekā 26% uzņēmēju atzinuši, ka mobilo tehnoloģiju attīstība pēdējos 5–10 gados ļāvusi tiem nopelnīt vairāk.

Jaunie ārsti: mēs jūtamies pievilti © DIENA(59)

Ja politiķi nepildīs pašu pieņemto likumu par algu paaugstinājumu mediķiem, var tikt rosināta Saeimas atlaišana, intervijā Rūtai Kesnerei uzsver Jauno ārstu asociācijas biedrs, pirmā gada rezidents Artūrs Šilovs.

Apinis: Budžets, vēzis, ārstu algas(27)

Protams, to var uzskatīt par nejaušību, bet katru gadu oktobrī un novembrī publiskajā telpā, īpaši interneta portālos, televīzijā un radio, tiek plaši apspriestas trīs tēmas – ārsti ņem kukuļus, ārstēšanās iespējas ir sliktas, ārstiem ir lielas algas. Vienmēr tas sakrīt ar budžeta pieņemšanas laiku, kad valdošā koalīcija, lai kāda nu tā arī būtu, stāsta, ka vairāk naudas medicīnai iedalīt nevar, jo visiem vajag, turklāt reducē naudu veselībai uz ārstu algām.

Latvijas Bankas prezidents jāizvēlas izsvērti un nesasteigti © DIENA(14)

Būtu jāmainās visai komandai, tomēr, ņemot vērā Latvijas Bankas neatkarību, tas var notikt pakāpeniski līdz 2022.–2023. gadam, kad lielākajai daļai padomes locekļu beigsies pilnvaru termiņi, – intervijā Romānam Meļņikam saka kādreizējais (laika posmā no 2004. līdz 2016. gadam) Latvijas Bankas padomes loceklis Leonīds Gricenko.