Laika ziņas
Šodien
Migla

Latvijā

Rīgas brīvosta: Kravu aprite Rīgas ostā tiek stingri reglamentēta un uzraudzīta

Rūpējoties par paaugstinātas bīstamības un piesārņojošu kravu aprites risku preventīvu uzraudzību un kontroli, Rīgas ostas uzņēmumiem jāievēro virkne starptautisko organizāciju un Latvijas valsts atbildīgo dienestu pieņemtu drošības prasību un noteikumu, portālam Diena.lv norāda Rīgas brīvostas Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāja Liene Ozola.

Iespēja nākotnē strādāt atraktīvāk © DIENA(1)

Pandēmija paātrinās rutīnas darbu atdošanu tehnoloģijām, ļaujot gan ietaupīt, gan arī paplašināt biznesus, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver IT uzņēmuma Emergn Eiropas reģionālais vadītājs Kārlis Mikoss.

Maldināšanas gadījums – PATA un tehnoloģiskās koksnes pārdošanas tirgus(7)

Raidījuma Nekā personīga žurnālisti trīs raidījumos centās iesist pa a/s Latvijas valsts meži vadību, visai vienkāršotā un emocionālā stilā mēģinot "sazīmēt" pārkāpumus tehnoloģiskās koksnes pārdošanas procedūrās. Diemžēl šo raidījumu netiešais cietējs ir arī PATA - viena no lielākajām mežu nozares uzņēmumu grupām Latvijā.

Eiropa, budžets un "demokrātiskais minimums"(1)

Mūsu valdība ir pamatoti lepna uz Eiropadomes iznākumu - 10.5 miljardi eiro Latvijai septiņos gados patiesi nav nekāds nieks. Taču vēl daudz lepnāki uz sevi ir Polijas un Ungārijas valdību vadītāji, un saprotams, kāpēc. Pretēji gaidītajam, naudu no nākamā daudzgadu budžeta un pēckrīzes atjaunotnes fonda Eiropadome nespēja skaidri saistīt ar demokrātijas un tiesiskuma ievērošanu dalībvalstīs.

VM pārstāve: Alkohola patēriņa mazināšanai efektīvākie pasākumi ir mārketinga ierobežošana un sabiedrības izglītošana(1)

Alkohola patēriņa mazināšanai sabiedrībā efektīvākie pasākumi ir mārketinga aktivitāšu un cenu politikas ierobežošana, sabiedrības izglītošana, kā arī rehabilitācijas pasākumu pieejamības uzlabošana, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja Veselības ministrijas (VM) Sabiedrības veselības departamenta vecākā eksperte Sanita Lazdiņa.

Bricis: Saglabāsies mērens siltums © DIENA(3)

Pat jau ulmaņlaika populārzinātniskajās grāmatās ūdensstabs tiek saukts par piekrastēm raksturīgu parādību – intervijā Romānam Meļņikam stāsta LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Visiem viens šablons nederēs © DIENA(6)

Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai jau paspējuši izraisīt viļņošanos sabiedrībā. Tas gan vēl ir tikai projekts. Par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rosinātajām izmaiņām stāsta LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Sinerģija, risinot ūdens piesārņojuma problēmu © DIENA(5)

Par Tīrā ūdens hakatonu, jaunuzņēmumiem, kas risina ūdens piesārņojuma problēmu, un Baltijas valstu vienotības vienu no aspektiem ar Katalista Ventures (KV) līdzdibinātāju un izpildirektori Grētu Radzevičūti sarunājas Andis Sedlenieks.

Par administratīvi teritoriālo reformu – uz Satversmes tiesu(1)

Jau realizējot iepriekšējo administratīvi teritoriālo reformu 2009. gadā, neskatoties uz kaislībām ap procesu, daudz nekavējoties, tika kaldināti plāni par jaunas, vēl efektīvākas pārvaldības sistēmas radīšanu: būt vai nebūt otrā līmeņa pašvaldībām, vai un kāda ir republikas pilsētu un administratīvo centru nozīme, kādiem pašvaldības pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem uz vietas pagastos, u.tml. Gadu gaitā, mainoties ekonomiskajam un arī politiskajam fonam, jautājums ik pa brīdim te atausa, te atkal norietēja no lēmumu pieņēmēju dienaskārtības.