"Šī gada festivāls pievēršas instinktīvajam, dabiskajam un nezināmajam, priekšplānā izvirzot fotogrāfijas un mākslas vizualitāti un mākslinieka emocionālo pasauli, par ko it īpaši svarīgi runāt šajā krīzes un nenoteiktības periodā. Mākslinieku darbi saistās ar tādiem jēdzieniem kā sapņi, izmisums, spītība, nāve un arī dīkstāve," atklāj Rīgas fotomēneša direktors Arnis Balčus.
Dažādi dārgumi
Šī gada fotofestivāla kodolu veidos deviņu mākslinieku performances un mini izstādes gan klātienē, gan arī virtuālajā vidē. Tajā būs pārstāvēti seši autori no Latvijas – Ivars Grāvlejs, Ance Vilnīte, Elīna Semane, Miķelis Mūrnieks, Viktorija Paegle un Vika Eksta, kura piedāvās performanci ar nosaukumu 33, kas ir ieplānota 15. jūnijā. "2020. gada 15. jūnijā es sasniegšu Jēzus vecumu. Ir laiks nomest veco ādu, atbrīvojot ceļu tai, kas nāks," atzīmē māksliniece.
Šim sešiniekam pievienosies arī trīs ārvalstu autori – lietuvietis Elijus Kņiežausks, poliete Matilda Avdžejčika un Brazīlijā dzimusī un Francijā dzīvojošā Letīcija Zica, kura četrpadsmit gadu vecumā ir uzņēmusi savus pirmos pašportretus un kopš tā laika fotogrāfijas pasaulē ir turpinājusi pētīt tādas tēmas kā feminisms, sirreālisms un Brazīlijas kultūra.
Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās no 1. līdz 14. jūnijam būs aplūkojama starptautiskā fotoizstāde Dīkstāve, kas tieksies iezīmēt pretrunīgās emocijas par šodienas realitāti un dzīvi pandēmijas apstākļos. Tajā piedalīsies vienpadsmit fotogrāfu un mākslinieku, tostarp Jānis Deinats, Edijs Pālens, Honeymoon High un Pēteris Vīksna. Savukārt Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 12. jūnija līdz 19. jūlijam būs apskatāma latviešu mākslinieka un fotogrāfa Ata Ieviņa personālizstāde Faraona dārgumi. Tajā redzamās asemblāžas būs viņa pēdējā gada laikā radītās vizuālās pasakas, kuru aizsākums meklējams autora interesē par Seno Ēģipti un konceptuālos mākslas eksperimentos.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 26. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!