Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ilze Auzāne

Uzmanību, jūs filmē!

Izstāde Globālā kontrole un cenzūra ar novērošanas kameru galvenajā lomā.

Kad mēs esam tagad?

Baltā nakts ar Bingo spēli un ceļojumu uz astoņdesmitajiem gadiem.

Tikšanās Upītes ābeļdārzā

Jau septiņpadsmito reizi Viļakas novada Upītē norisināsies latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls Upītes uobeļduorzs, kas notiks nākamajā sestdienā, 15. septembrī, plkst. 19, aicinot ikvienu interesentu iepazīt latgaliešu kultūru.

Kā pārvarēt niezi galvaskausā?(1)

"Manuprāt, dzejai ir jāskan, tā atskaņojas, ja ilgi tiek turēta vākos. Bet patiesībā jau visu gadu man ir tās dzejas dienas, tajā septembrī tikai vairāk pazīmēties sanāk," saka jaunais dzejnieks Kirils Ēcis, kurš piedalīsies vairākos šī gada Dzejas dienu pasākumos.

Lotes pievilcības spēks

Animētā suņu meitene Lote apceļo Francijas pilsētas un nākamā gada sākumā gatavojas satikties ar pazudušajiem pūķiem

Pieskāriena spēks

Tēlnieka Aigara Bikšes personālizstāde ar "zaķi" no Ziepniekkalna

Tagad ir tikai tagad

RIBOCA Sarunas par nākotnes nāvi un ekskursija pa mutuļojošu straumi.

Teātrim ir jāpalīdz cilvēkiem dzīvot(6)

Mēs vēlamies piedāvāt jauniestudējumus, kas palīdz cilvēkiem dzīvot, nevis rāda tikai drūmu un depresīvu ieleju, – Jaunā Rīgas teātra jaunajai sezonai veltītajā preses konferencē sacīja tā mākslinieciskais vadītājs režisors Alvis Hermanis. Viņš atzina, ka aizvadītajā sezonā Jaunais Rīgas teātris ir drusku par daudz marginalizējies, ir bijis pārāk elitārs, pārāk snobisks šī vārda sliktajā nozīmē. Jauniestudējumi ir skāruši dzīves tumšo pusi un, iespējams, atbaidījuši daļu publikas. ​

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Mušas manā galvā

Režisors Kārlis Krūmiņš Valmieras vasaras teātra festivālā ir adaptējis franču filosofa Žana Pola Sartra lugu un risina jautājumu, ko nozīmē būt brīvam

Noslīgt datos, ierakties dzīvē

Ar režisora Nataniela Kāna dokumentālo filmu Visam ir cena (The Price of Everything, 2018) piektdien plkst. 19 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ikgadējais Dizaina filmu festivāls, kas norisināsies 3. un 4. augustā.

Visi viļņi pieder jūrai

"Jūra mani vienmēr ir saistījusi – vilinājusi sava skaistuma, daudzveidības un spēka dēļ, bet vienlaicīgi radījusi arī pietāti un pat bailes, kas liegušas man iemācīties peldēt. Kāds tam ir iemesls, es nesaprotu vēl joprojām, bet tas radīja vajadzīgo interesi tēmai pievērsties mākslā un meklēt iespējamo atbildi caur radošu ceļu," sarunā ar laikrakstu Diena saka fotogrāfe Elīna Ruka, kuras izstāde Visi viļņi pieder jūrai aplūkojama Latvijas Fotogrāfijas muzejā līdz 19. augustam.