Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ilze Auzāne

Japāņu klasiķa filmas varoņi nozog žūrijas sirdis

Sestdien noslēdzās 71. Starptautiskais Kannu kinofestivāls. Austrāliešu aktrises Keitas Blānšetas vadītā žūrija galveno balvu jeb Zelta palmas zaru pasniedza japāņu klasiķa Hirokadzu Koredas filmai Shoplifters.

Savstarpēja nepretošanās(1)

Par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 Zelta ananass ieguvēju ir kļuvis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovācijas projekts, kura autore ir arhitekte Ilze Mekša (SIA Wonderfull).

Divu veidu novatorisms

Jau sesto reizi pasniegta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā. Viena no šī gada laureātēm ir tulkotāja Silvija Brice par vācu rakstnieka Gintera Grasa pēdējās grāmatas Par beidzamību (apgāds Zvaigzne ABC) tulkojumu.

Intervija ar aktrisi Elīnu Vāni. Baladīna iet avenēs(7)

"Man ne pārāk patīk salīdzināt, bet viņā pavīd kaut kas no Oļģerta Krodera – gan asprātībā, gan tajā, cik daudz viņš lasa un interesējas par dažādām lietām," par režisoru Viesturu Kairišu saka aktrise Elīna Vāne, kurai viņš uzticējis galveno lomu poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugas Baladīna iestudējumā

Kultūrisms un erotika

Šī gada Rīgas Fotomēneša pasākumu uzmanības centrā ir jaunais šiks

Cilvēki ar kodolu

Mērijas ceļojums un pirmizrādes Latvijas filmu maratonā

Izvēlies savu favorītu

Latvijas Dizaina gada balvas izstāde. No džempera līdz burtveidolu ģimenei

Bez filmu kadriem

Latvijas Dizaina gada balvas ieguvēji dekonstruē Riga IFF logotipu un ļaujas kultūras projektu piedāvātajai iespējai eksperimentēt

Mūžīgi un neatrisināmi

Savā jaunākajā iestudējumā Mizantrops Liepājas teātrī režisors Viesturs Meikšāns pievēršas godīgumam

Ilustratoru akordeona spēle

Londonas Grāmatu tirgus ietvaros no 10. aprīļa līdz 20. maijam Royal Over-Seas League telpās pilsētas centrā ir aplūkojama Lielbritānijas, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jauno ilustratoru un komiksu mākslinieku darbu ekspozīcija – Pop Up Creators izstāde.

Zemnieku meitenes ceļojums uz Parīzi

Baltijas pavasaris Francijā iesākas ar latviešu, lietuviešu un igauņu mākslas nepieradinātās dvēseles atklāšanu Orsē muzejā.

Liktenīgais pagrieziens

Jaunais režisors Kārlis Lesiņš pēc brauciena oranžā žigulītī uz Krievijas ziemeļiem ir atgriezies mājās un pievērsies Latvijas musulmaņu kopienas pētīšanai

Skaistākā slimība mūža nogalē

Šīs nedēļas nogalē, 7. aprīlī, plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos pazīstamā čehu dramaturga Pavela Kohouta luga Eross. Režisors Varis Brasla šo darbu ir iestudējis ar nosaukumu Mīlestības testaments, kurā viņš pēta mīlestības dažādo dabu. Galveno lomu izrādē atveido pieredzējušais aktieris Rihards Rudāks.

Tieksme uz transcendenci

Savā jaunākajā personālizstādē Romāns Korovins ir kļuvis apcerīgāks un poētiskāks

Intervija ar kinorežisoru Ivaru Selecki. Kino kā jūra

"Kad skatos uz saviem mazbērniem, man kļūst bail, jo tagad es zinu, cik svarīgs ir katrs krustceļš, kurā viņi nonāk," atzīst leģendārais kinorežisors Ivars Seleckis, kurš savā dokumentālajā filmā Turpinājums pievēršas Latvijas jaunajai paaudzei

Atbalsts baznīcu restaurācijai

Ir sākusies pieteikšanās projektu konkursam Latvijas sakrālais mantojums, kuru rīko Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju ar mērķi saglabāt un restaurēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļus.

Akmens papīra lapu tur

Grāmatu izdevēju saimē sevi piesaka divdesmitgadīgais Valters Dakša

Metaforiska lauka radīšana

Latviešu modernās dzejas aizsācējam Eduardam Veidenbaumam veltītā izstāde kā pateicība Tartu pilsētai