Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Ilze Auzāne

Tuvošanās noslēguma fāzei. Ekskursija pa Jaunā Rīgas teātra Lāčplēša ielas ēku kompleksu

Mēs esam Jaunā Rīgas teātra (JRT) galvenajā vestibilā. Cilvēki nāk iekšā no pagalma, un šajā vietā publika sadalās: tie, kuriem ir biļetes uz Lielo zāli, nogriežas pa labi, tie, kuriem ir biļetes uz mazajām zālēm, nogriežas pa kreisi, – vakar VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) rīkotajā mediju ekskursijā, kurā varēja apskatīt paveiktos darbus ēku kompleksā Lāčplēša ielā 25, sacīja JRT ēku kompleksa rekonstrukcijas un pārbūves projekta autore arhitekte Zaiga Gaile.

Mēs esam viņam parādā. Rakstnieku Juri Zvirgzdiņu pieminot

Mūžībā aizgājis pazīstamais bērnu literatūras autors Juris Zvirgzdiņš, kurš sarakstījis vairāk nekā trīsdesmit grāmatu jaunākajiem lasītājiem, iepazīstinot viņus ar spilgtiem, labdabīgiem varoņiem un to piedzīvojumiem ceturtdaļgadsimta garumā.

Uz ekrāniem gaidāms stiprs lietus

Latvijas kinoteātros ir skatāma režisores Elizabetes Gricmanes debijas pilnmetrāžas spēlfilma Vietām gaidāms stiprs lietus.

Līdzjūtības pārvēršana darbībā. Klajā nācis piecdesmit ukraiņu autoru eseju krājums ar stāstiem par karastāvokli

Gatavojoties šim pasākumam, es izlasīju amerikāņu autores Sūzanas Zontāgas tekstu par ciešanu atspoguļojumu, un tajā bija vārdi: "Līdzjūtība ir nestabila emocija. Ja to nepārvērš darbībā, tā novīst," piecdesmit ukraiņu autoru eseju krājuma Karastāvoklis (izdevniecība Dienas grāmata) atvēršanā sacīja tulkotāja Māra Poļakova.

Liepājas stāsts vēl nav izstāstīts. Starts vērtīgam populārzinātniskam izdevumam par Liepājas kultūrvēsturi

Liepājas stāsts vēl nav apkopots, tas ir pētīts tikai fragmentāri. Gatavojoties 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam, nodibinājums Liepāja 2027 ir aicinājis spēcīgu un zinošu autoru, rakstnieku un pētnieku komandu izveidot holistisku materiālu krājumu Liepāja. Kultūra. Atmiņa kā pamatu Liepājas identitātes tālākai izpētei.

Valmieras teātra aktieris Aksels Aizkalns stāsta par Jāzepu, piedošanu un negaidītiem likteņa pavērsieniem

Valmieras teātrī 5. oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules iestudējums Jāzeps un viņa brāļi pēc Raiņa traģēdijas motīviem. "Jāzeps ir šodienas Hamlets. Viņš savus nokaitētos jautājumus tieši tāpat risina pilnīgā vientulībā. Kā mēs visi. Kad izslēgti visi sociālie tīkli ar īsto un viltus padomdevēju zunoņu, tu paliec viens pret vienu ar savu sirdsapziņu un iekšējo kompasu. Bultiņa raustās. Kur tā nostāsies?" tiek pieteikta izrāde, kurā galveno lomu pārmijus atveidos aktieri Mārtiņš Meiers un Aksels Aizkalns, kuru aicinājām uz sarunu.

Jaunais režisors Ralfs Liepa festivālā Patriarha rudens piedāvās iestudējumus par mākslinieku un Burgundijas princesi

No 30. septembra līdz 8. oktobrim norisināsies ikgadējais Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls Patriarha rudens. Sagaidot šo notikumu, uz sarunu aicinājām jauno režisoru Ralfu Liepu, kurš īpaši šim festivālam ir iestudējis Pētera Pētersona lugu Mirdzošais un tumši zilais par godu pazīstamā režisora un dramaturga simtgadei.

Mirklis gaismas tuvumā. Dailes teātris turpina dedzināt

"Dailes teātra simbols ir liesma. Mēs turpināsim dedzināt, tikai tā mēs varam iet uz priekšu" jaunajai sezonai veltītajā preses konferencē sacīja Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Viesturs Kairišs.

Vai es varētu kā Alīcija?

Septembra beigās uz Latvijas kinoekrāniem nonāks režisores Ilzes Kungas-Melgailes debijas spēlfilma Mana brīvība, kuras pamatā ir patiesi vēstures notikumi