Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Ilze Auzāne

Jaunā režisore Una Cekule: Čata burbuļi burbuļo

Šodien, 15. novembrī, LTV1 kanālā plkst. 22 tiks atklāta Latvijas Televīzijas dokumentālo īsfilmu projekta Latvijas kods. Latvija šodien jaunā sezona ar režisores Unas Cekules kinodarbu Viena maza ballīte, kurā, tāpat kā pārējās četrās jaunajās dokumentālajās īsfilmās, tiek meklēta atbilde uz jautājumu, ko nozīmē būt drosmīgam un pieņemt drosmīgus lēmumus.

Gājiens ar kameru. Jubilejas kolekcija portālā filmas.lv ar 14 Anša Epnera kinodarbiem

Šā gada 26. oktobrī būtu apritējuši 85 gadi vienam no spilgtākajiem Latvijas kinodokumentālistiem Ansim Epneram (1937–2003), tāpēc Nacionālā kino centra (NKC) portālā Filmas.lv izveidota jubilejas kolekcija ar 14 darbiem no viņa garās un daudzveidīgās filmogrāfijas, informēja NKC filmu nozares informācijas speciāliste, kinovēsturniece Kristīne Matīsa.

Rudens balvu raža Latvijas kino

Tik daudz prestižu un nozīmīgu atzinību tik īsā laika sprīdī Latvijas kino nav saņēmis vēl nekad – akcentē Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Dialogs par naudu. Atklāta Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes ar kolekcijas monētām

Monētas stāsta, atklāj un pārsteidz – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. un 5. stāva izstāžu zālēs ir aplūkojama Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes, kas aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu.

Ceļojums kvadrātā. Intervija ar režisori Elzu Gauju

"Man patīk, ka mikrobudžeta filma uzliek ierobežojumus, tie veicina iztēli un liek meklēt jaunus risinājumus," saka režisore Elza Gauja. Uz Latvijas kinoekrāniem iznāk viņas pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Mamma vēl smaida

Kara laika sviests. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā izstāde par izdzīvošanu

Medicīnas vēsturē militārismam ir lielāka loma, nekā to gribētos atzīt, tāpēc muzeja krājumā netrūkst vēstures liecību, kas ļauj apcerēt tādas tēmas kā posts, trūkums, bads, karš, – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ir atvērta izstāde Miers baro. Karš posta, kurā caur dažādām vēstures liecībām izskan aicinājums uz solidāru pieticību mūsdienās, atlicinot un palīdzot tiem, kurus Krievijas iebrukums Ukrainā skāris visvairāk.

Pasaule, kādā mēs gribētu būt. Baltais vilks aizceļo pie labākajiem bērnu grāmatu rakstniekiem un māksliniekiem

Svinot latviešu rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, svētdien tika pasniegta viņa vārdā nosauktā balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. Viena no mākslinieces Ineses Brants veidotajām laiviņām ar balto vilku iekšpusē un zemeni karogā aizceļoja pie rakstnieces Luīzes Pastores par grāmatu Laimes bērni (izdevniecība Liels un mazs).