Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ilze Auzāne

Nākamais fotogrāfu maršs

Rīgā durvis ver ISSP galerija, kuras darbība būs veltīta laikmetīgajai fotogrāfijai

Zvaigznīšu brīdis

Tas, ko tu nedrīksti nezināt par neprātīgajām latviešu īsfilmām

Riepa puķu dobē un kustība uz nekurieni

"Es ieteiktu vienkārši apsēsties pretī un skatīties," par pazīstamās latviešu mākslinieces Dainas Riņķes (1941) gleznu izstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāvā saka tās kuratore Ilze Putniņa, iepazīstinot ar viņas darbiem. Šī ir jau trešā ekspozīcija, kas notiek izstāžu ciklā Paaudze, kura uzmanības centrā ir Latvijas brīvvalsts laikā XX gadsimta divdesmitajos trīsdesmitajos gados dzimuši mākslinieki.

Zibens uzplaiksnījumi

Aktrise un režisore Inga Tropa iestudējusi izrādi par baskāji Irbīti

Dot iespēju

Fotogrāfs Gunārs Janaitis izdod grāmatu un stāsta par sava fotoarhīva dzīlēm, Zaļkalna noķeršanu kadrā un aizgūto tēlainību

Adrenalīna ķeršana

Režisore Laura Groza-Ķibere piedāvā stāstu par Džoniju Ērgli_ Baironu

Draugu pulki mākslā

Mākslinieka Māra Čačkas noteiktie un nenoteiktie dialogi Dubultu stacijā

Novērošanas process

Skatuve atgādina futbola laukumu. Jaunā Rīgas teātra štatā uzņemtais aktieris Toms Veličko atveido galveno lomu pirmizrādē Process

Saaužot atmiņas

Pagājušās nedēļas nogalē Parīzē tika atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra projekta Pārnēsājamās ainavas izstāde Akademia: Performing Life, kas pievēršas trimdas mākslas procesu izpētei, laikrakstu Diena informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Marta Krivade. Tajā piedalās Ieva Balode, Ieva Epnere, Barbara Gaile, Daiga Grantiņa, Andrejs Strokins un vairāki ārvalstu mākslinieki.

Personības pieaugšana

"Ļoti lielu daļu no dialogiem es esmu izrunājis savā dzīvē, bet nedaudz piepušķojis un dramatizējis," sarunā ar laikrakstu Diena saka jaunais dramaturgs Andris Ūdris, kurš debitē profesionālajā teātrī ar lugu Apsolu, kuru Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē iestudē aktrise un režisore Daiga Kažociņa. Tās pirmizrāde notiks 12. janvārī plkst. 18.30.

Sarežģītais vienādojums(1)

Režisore Ieva Ozoliņa savā otrajā dokumentālajā filmā Dotais lielums: mana māte turpina pētīt bērnu un vecāku attiecību tēmu.

2018. gada pirmais bērns jau nofilmēts

Dod kadru Latvijas simtgades filmai! – līdz 31. decembrim visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti iesūtīt no piecpadsmit sekundēm līdz vienai minūtei garus video, kurā būtu atspoguļots kāds sev, savai ģimenei vai Latvijai nozīmīgs notikums, kas varētu tikt iekļauts dokumentālajā filmā Katra diena simtgadē un emocionāli bagātinātu tās vēstījumu par dzīvi Latvijā 2018. gadā.

Daudz, daudz laimītes!

Intara Rešetina veidotais Vecgada koncerts ar humora piesitienu.

Nepārejošā trauksmes sajūta

Māksliniece Frančeska Kirke savos jaunākajos darbos runā par trauslo robežu starp "kādu" un "ikvienu"

Aisberga kopskats

Izstāde iezīmē šī brīža aktualitātes metālmākslas jomā Latvijā

Domājot par viduslaiku Livoniju XXI gadsimtā(2)

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, šonedēļ, no 7. līdz 9. decembrim, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies tai veltītā konferenču cikla Valsts pirms valsts otra starptautiskā konference Viduslaiku Livonija un tās vēsturiskais mantojums, kuru bez īpašas pieteikšanās var apmeklēt ikviens interesents (jāatgādina, ka pirmās konferences uzmanības centrā bija politiskās un sociālās transformācijas Austrumbaltijā XII un XIII gadsimtā).

2000 kvadrātmetru brīvības

Balvas Future Generation Art Prize žūrijas pārstāvis Bjerns Geldhofs stāsta par tās pirmsākumiem, darbību Kijevā un citu teritoriju apgūšanu.

Latviešu strēlnieki tuvplānā

Režisors Askolds Saulītis savā jaunākajā filmā Astoņas zvaigznes turpina izvērst Latvijas valsts vēstures tēmu, kas viņa daiļradē ir ieskanējusies vairākkārt.