Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +27 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

18. novembris, 2018

FOTO: Grandiozais gaismas uzvedums Saules mūžs(9)

Svētdienas vakarā 11.novembra krastmalā ikviens varēja vērot valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei. Uzvedums bija svinību kulminācijas pasākums.

Kurbads finišē trešajā vietā savā apakšgrupā Kontinentālā kausa izcīņā

Latvijas čempionvienība hokejā Kurbads svētdien Francijas pilsētā Lionā ar rezultātu 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālās kausa izcīņas trešās kārtas spēlē uzveica latviešu uzbrucēju Artūra Mickeviča un Martina Lavrova pārstāvēto mājinieci Lions.

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm(2)

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm, informē Ārlietu ministrija. "Liels paldies daudzajiem Latvijas draugiem un uzticamiem sabiedrotajiem visā pasaulē, kas, izgaismojot dažādus arhitektūras un dabas objektus Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, sveic mūs nozīmīgajā valsts gadskārtā un svin līdz ar mums," teikts ministrijas paziņojumā.

Indijā ciklonā Gadža 33 bojāgājušie

Indijas dienvidu štatā Tamilnadu ciklonā Gadža gājuši bojā 33 cilvēki, svētdien, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta Indijas plašsaziņas līdzekļi.

FOTO, VIDEO: Multimediālā deju lielizrāde Abas Malas

Baltijas valstīs vēl nebijis vēriens multimediju projekciju ziņā, Latvijā vēl nepieredzēta dažādu deju žanru sinerģija un pustūkstotis dejotāju uz vienas skatuves – tieši tik vērienīgi tiks stāstīts Latvijas simtgades stāsts Arēnā Rīga Latvijas dzimšanas dienā.

Mēs pavisam bijām 39 © DIENA

Latvijas brīvvalsts izsaucēji – arī tā presē dēvēti tie 39 cilvēki, kuri, īstenojot latviešu tautas pašnoteikšanās tiesības, 1918. gada 18. novembrī pasludināja Latvijas Republiku. Tuvojoties mūsu valsts simtgadei, lielu publikas interesi ir izpelnījusies 68 Latvijas muzeju (vairāk nekā puse no visiem reģistrētajiem muzejiem) veidotā un šāgada maijā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) atklātā izstāde Latvijas gadsimts, kas būs apskatāma līdz 2021. gadam. Tajā īpaša vieta, protams, veltīta arī pašam proklamēšanas aktam un tā dalībniekiem. 16. novembrī muzejā tiek atvērta grāmata Latvijas valsts dibinātāji – biogrāfisko eseju krājums par valsts dibinātājiem, Latvijas Tautas padomes 39 locekļiem.

Arhibīskaps Vanags: Latvijai vajag piepildītas cerības un turētus solījumus(32)

Latvijas iedzīvotājiem nepieciešams ne tikai sapņot par labāku nākotni, bet pašiem vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto, nevis visā saskatīt slikto, Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas domā aicināja luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags.

Ugunsgrēkā Mālpils novadā gājis bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Mālpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Svētdiena būs vējaina, daudzviet īslaicīgi līs

Svētku dienā un vakarā Latvijā ziemeļu, ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 8-13 metrus sekundē, piekrastē saglabāsies brāzmas līdz 16 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Manis dēļ gatavs uz visu, es viņa – arī © DIENA

Rotveilers Dark Amber by Beryl Kraftwo, kas ikdienā tiek saukts par Berilu, pārsteidza gan mani, gan fotogrāfu Kristapu. Suns vizuāli vien izsauc cieņu un apbrīnu. Berils ir viens no lielākajiem rotveileru šķirnes pārstāvjiem Latvijā, masīvs, ar lielu galvu, spēcīgs, temperamentīgs, izcili apmācīts un gudrs.

Ar dzīvi, romāniem un atmiņām © DIENA

Saulainajā rudens rītā Vaivaros socioloģes Dagmāras Beitneres-Le Gallas viesmīlīgajā mājā norunāta tikšanās ar Amerikā dzīvojošo latviešu rakstnieci un literatūrzinātnieci Agati Nesauli. Starojoša un smaidīga viņa sasveicinās ar mums kā ar seniem paziņām, un acumirklī izkūst pirmais neveiklības ledus. Istabā ieplūstošā saules gaisma rotā rakstnieces perfekto sirmo matu sakārtojumu. Mēļas krāsas tērps izceļ Agates Nesaules auguma aprises. Pirkstā viņai sudraba gredzens ar dzintaru. Rakstniece pasmaida: "To man kāds draugs uzdāvināja 16. dzimšanas dienā. Mamma teica, ka no puikas nedrīkst pieņemt tik dārgas dāvanas, lai atdodot atpakaļ, bet man gredzens patika, un es to ieliku šūplādē." Sudraba rokassprādzi viņai, šurp braucot, uzdāvinājusi draudzene, sakot, ka rota viņu sargāšot. Atliek tikai piebilst, ka rakstniece šā gada janvārī nosvinēja 80. dzimšanas dienu. ​

Aprit simts gadi kopš proklamēta Latvijas valsts(11)

Svētdien, 18.novembrī, tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena. Par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai visā valsts teritorijā svētdien norisināsies vairāki simti svētku pasākumu, no kuriem lielāko daļu iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas.

Kalendārs

Novembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9