Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

4. maijs, 2019

Starkovs pie Liepājas stūres debitē ar neizšķirtu pret RFS

Pieredzējušais Latvijas futbola treneris Aleksandrs Starkovs sestdien debitēja pie Liepājas komandas stūres, vēju pilsētas vienībai Optibet futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlējot neizšķirti 0:0 (0:0) ar turnīra līderi RFS.

Patīk, ka esmu dzīvs © DIENA

Ģirts Koknevičs (44) ar grupu Dodo izdod otro Ingus Baušķenieka studijā ierakstīto albumu Tur tek tu, audzina divas meitas un veselīgi pieņem savu dzīvi pēc smagajiem satiksmes negadījumiem.

Vukičevičs atkāpjas no Ventspils galvenā trenera amata

Melnkalnes speciālists Dejans Vukičevičs sestdien preses konferencē paziņojis par atkāpšanos no Latvijas vicečempiones futbolā Ventspils galvenā trenera amata, aģentūrai LETA apstiprināja kluba izpilddirektors Sergejs Usačovs.

No miera uz veiksmes un harmonijas ēru © DIENA

Japānā ir sācies jauns laikmets. Uzlecošās saules zemes tronī šonedēļ sēdās imperators Naruhito, kurš to pārņēma no sava 30 gadu valdījušā tēva Akihito. Tā bija pirmā reize divu gadsimtu laikā, kad vēl dzīvs monarhs te atteicies no troņa. Naruhito būs jāiekāpj lielās kurpēs, jo viņa tēvs Japānas sabiedrībā bija augstu vērtēts valdnieks, kas karalisko ģimeni satuvināja ar vienkāršo tautu un izdarīja daudz, lai izveidotu labākas attiecības ar kaimiņiem, kuri bija cietuši no japāņu pārestībām Otrajā pasaules karā.

FOTO: Militārā parāde Jēkabpilī(24)

Šogad 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienā - Nacionālo bruņoto spēku (NBS) diena un parāde notika Jēkabpilī. Savukārt nākamgad to paredzēts rīkot Daugavpilī.

Latvijā izstrādāta mūzikas mācību lietotne Solfeg.io(1)

Ieguldot 150 000 eiro, Latvijā izstrādāta un praksē pārbaudīta mūzikas mācību lietotne Solfeg.io, kas palīdz apgūt mūziku vispārizglītojošās skolās, kopā spēlējot un dziedot populāras dziesmas, aģentūru LETA informēja lietotnes Solfeg.io veidotāja Lauma Kazaka.

Mūrniece: Nevienlīdzība traucē valstij sekmīgāk attīstīties(27)

"Reizēm par izšķirošiem notikumiem valsts vēsturē runājam kā par neticamu veiksmi vai laimīgu sagadīšanos. Taču, kad uz tiem paskatāmies ar laika distanci, kļūst skaidri redzams, ka mūsu rīcība ir bijusi mērķtiecīga, un pragmatiski esam gājuši sev vēlamajā virzienā," sestdien Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienai uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Pabriks: Latvija ir celta uz stingriem, likumiskiem pamatiem(25)

4.maijs, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, ir atgādinājums ne tikai tam, ka brīvības ideja dzīvo, bet arī tam, ka valsts ir celta uz stingriem, likumiskiem pamatiem, Jēkabpilī bruņoto spēku militārajā parādē sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P).

Uz SKS devies SpaceX kosmosa kravas kuģis Dragon

ASV privātā kosmisko lidojumu uzņēmuma SpaceX bezpilota kosmosa kravas kuģis Dragon sestdien veiksmīgi startējis uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS), paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Trail Blazers četru pagarinājumu trillerī uzvar Nuggets

Portlendas Trail Blazers piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla trešajā spēlē vien ceturtajā pagarinājumā pārspēja Denveras Nuggets.

Tikai atnesiet neatkarību! © DIENA(39)

Izvēloties Tautas frontes kandidātus vēlēšanām, gandrīz vai galvenais kritērijs bija drosme – vai kandidāts nebaidīsies nobalsot par neatkarību, jo nekādus tūlītējus labumus šis balsojums nesolīja, toties iespēja tikt labākajā gadījumā aizsūtītam uz vēsākām zemēm gan nebija izslēdzama. Nākamais kritērijs bija spēja uzrakstīt likumus, jo tos mēs rakstījām no jauna, – notikumus pirms 1990. gada 4. maija atceras Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Puzle no daudziem elementiem © DIENA

Mūsdienās pie globālā resursu cenu kāpuma energoefektivitāte ir neizbēgami risināms jautājums ikvienā ēkā – gan attīstāmā projektā, gan apsaimniekojamā namā. Turklāt energoefektivitāte pati par sevi ir nebeidzams process, jo tā nav tikai ēkas pareiza siltināšana, bet arī racionālāka mājas inženiertīklu izmantošana, domāšanas maiņa tās uzturēšanā un lietošanā un sapratne, ka ieguldījumi ēkas energoefektivitātē šodien nākotnē nozīmēs mazākus komunālos maksājumus, labāku ēkas iekšējo klimatu tur mītošajiem vai strādājošajiem, ilgāku nama mūžu un daudzus citus ieguvumus.

Vēsture Dienā: Apģērbs kā signāls © DIENA

Pirms ceturtdaļgadsimta, 1994. gada aprīļa beigās, arī bija karsts laiks – politiski karsts. Tālaika Dienas vēsta, ka Rīgā arestēts Haritonovs, savukārt Maskavā 1994. gada 30. aprīlī Guntis Ulmanis un Boriss Jeļcins paraksta līgumu par Krievijas karaspēka izvešanu no Latvijas. Tā bija jāpabeidz līdz 31. augustam (izņemot Skrundas radiolokācijas staciju, kurai tika ļauts darboties līdz 1998. gada 31. augustam; diemžēl līguma podaročnij kompļekt jeb dāvanu komplektā bija iesaiņota arī daudzu PSRS militāro pensionāru palikšana uz pastāvīgu dzīvi Latvijā). Taču kultūras dzīvē lielāks par operas mākslinieku dziedošo piketu ar pašu Kārli Zariņu priekšgalā bija kāds cits notikums – Nepieradinātās modes asambleja. Tai arī Diena veltīja daudz uzmanības, tostarp 30. aprīļa SestDienā 60. gadu modes revolucionāru Pako Rabani intervēja Normunds Naumanis.

Kalendārs

Maijs, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9