Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

3. aprīlis

Pieņem izmaiņas TAP un maksātnespējas saistību dzēšanas procedūrā(3)

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Tieslietu ministrijas (TM) virzītos grozījumus ārkārtējās situācijas laikā ieviest terminētas izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesā (TAP) un maksātnespējas procesa saistību dzēšanas procedūrā, kā arī civiltiesisko saistību izpildes kavējumu jomā.

Tiešraide: Koncerts Laikmeta piezīmes klavierēm

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina piektdien, 3. aprīlī, no plkst. 19.00 tiešraidē no koncertzāles Cēsis skatīties koncertu Laikmeta piezīmes klavierēm, kas piedāvās trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa – solo programmas.

VIDEO: Kora Maska dziesma Ir jāpaliek mājās!(1)

Koris Maska ir radījis oriģināldziesmu, ar kuru vēlas palīdzēt valsts atbildīgajām amatpersonām uzrunāt cilvēkus, lai tie ievērotu visas norādes cīņā ar Covid-19.

Boriss Džonsons paliks izolācijā(1)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kuram nav pārgājuši viegli Covid-19 simptomi, arī paaugstināta temperatūra, turpinās ievērot pašizolācijas režīmu, piektdien vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Perevoščikovs: Pircēju drošībai veikali varētu vairāk kontrolēt apmeklētāju plūsmas(17)

Lai mazinātu inficēšanās ar Covid-19 risku veikalos, veikalu īpašnieki varētu vairāk kontrolēt apmeklētāju plūsmas, plānojot darba stundas dažādām pircēju grupām un ziņojot par laikiem, kad veikalā tiek aicināti, piemēram, seniori, piektdien preses konferencē mudināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

NVD: Pirms došanās pie ārsta iedzīvotājiem jāvienojas par pakalpojuma saņemšanas kārtību

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, iedzīvotāji tiek mudināti pirms vēršanās pēc medicīniskās palīdzības vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Ginta Ozoliņa.

Londonā atklāta pagaidu slimnīca Covid-19 pacientiem

Lielbritānijas princis Čārlzs piektdien konferenču centrā Londonas austrumos atklājis jaunu pagaidu slimnīcu ar 4000 gultu, kas ir pirmā no vairākām, ko Lielbritānijā plānots izveidot koronavīrusa krīzes dēļ.

SM iesaka taksometru vadītājiem pārvadāt tikai vienu pasažieri(8)

Satiksmes ministrija ārkārtējās situācijas laikā pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili vai vieglo taksometru, ja transportlīdzeklī nav iespējams nodrošināt distancēšanos divu metru attālumā, iesaka pārvadāt tikai vienu pasažieri, aģentūrai LETA norādīja ministrijas Komunikācijas nodaļā.

UEFA iesaka futbola līgām sezonu neatcelt, draudot ar sankcijām(2)

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) mudina Eiropas klubus neatteikties no 2019./2020.gada sezonas pabeigšanas koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ, cer, ka mači atsāksies jūlijā, ceturtdien ziņoja britu televīzijas kanāls Sky Sports, bet Lielbritānijas sabiedriskās raidorganizācijas BBC rīcībā ir informācija, ka čempionātu pārtraukšana var valstīm maksāt vietas nākamās sezonas Čempionu līgas un Eiropas līgas sacensībās.

Pētījums: Lielākoties iedzīvotāji ievēro aicinājumu #paliecmājās(6)

Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) pētnieki ir radījuši pieeju, kas, pateicoties mobilā tīkla notikumu statistikai, ļauj reāllaikā novērot cilvēku uzvedību un tās izmaiņas dažādu notikumu ietekmē. Pirmie rezultāti parāda, ka valdības lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir būtiski mainījis Latvijas iedzīvotāju uzvedību un lielākā daļa cilvēku visā valstī godprātīgi ievēro aicinājumu #paliecmājās.

Portālā The Hollywood Reporter atzinīgi vērtē filmu Dvēseļu putenis

Filma Dvēseļu putenis, kas ir līdz šim skatītākā filma Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas vēsturē, pievērsusi mediju uzmanību arī ārpus valsts robežām. Plašu recenziju par to uzrakstījis starptautiski atpazīstamais portāls The Hollywood Reporter, kas pozitīvā gaismā filmu salīdzina ar lielbudžeta kara drāmu 1917, informēja filmas Dvēseļu putenis pārstāvji.

Uz nenoteiktu laiku atliek LFF kongresu un jauna prezidenta vēlēšanas

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde 3. aprīlī valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa ietekmē izskatīja atbalsta mehānismus federācijas biedriem krīzes radīto seko mazināšanai un uz nenoteiktu laiku atlika 24. aprīlī paredzētā LFF kongresa norisi, vēsta LFF.

LNSO mūziķi no pašizolācijas sūta videosveicienu klausītājiem

Patlaban kultūras dzīve Latvijā šķietami ir apstājusies, tomēr patiesībā tās aizkulises joprojām ir ļoti aktīvas. Darba procesu aktīvi turpina arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris – kaut gan kopīgas tikšanās šobrīd nav iespējamas, katrs mūziķis ikdienā pilnveido savas prasmes un mācās jaunos repertuāra skaņdarbus katrs savā mājvietā ar cerību, ka situācija drīz atrisināsies un visiem kopā atkal būs iespēja kāpt uz lielās skatuves. Tikmēr orķestris saviem klausītājiem sūta nelielu videosveicienu – fragmentu no Sergeja Prokofjeva baleta Romeo un Džuljeta, informēja orķestra pārstāvji.

Britu klasiskās mūzikas izdevniecība laidusi klajā komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas autoralbumu Aeternum(2)

28. februārī prestižā Lielbritānijas klasiskās mūzikas ierakstu izdevniecība Hyperion Records laidusi klajā komponista Jēkaba Jančevska pirmo kormūzikas autoralbumu Aeternum, ko iedziedājis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Ieraksta tapšanā piedalījušies arī čellists Kristaps Bergs, ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonisti Katrīna Kivleniece-Cābule, Artis Sīmanis un Ainars Šablovskis, koklētājs Ansis Jansons un perkusionisti Marta Kauliņa un Ernests Mediņš, informēja mūziķa pārstāvji.

Pasaules gala gaidītāji © DIENA(9)

No konserviem un pirmās palīdzības precēm līdz ieročiem un īpaši izbūvētiem bunkuriem. Pasaules gala gaidītājiem jeb tā dēvētās izdzīvotāju filosofijas piekritējiem Covid-19 pandēmija radījusi zvaigžņu mirkli – īpaši šīs kustības piekritējiem domātie veikali un preces kļuvuši populāri, un, izrādās, visvairāk sevi nodrošināt steidz mileniāļi.

Zelta rokas un sirds © DIENA(1)

Statistika nav pieejama, bet, 53 dzīves gadus veltot sporta ārsta profesijai, Jānis Kvēps varētu būt rekordists. Spēris sānsoli futbola virzienā, tomēr lauvas tiesu – piecus gadu desmitus – Jānis bija uzticīgs hokejam. Vienmēr atsaucīgs un izpalīdzīgs, neapstrīdams profesionālis savā jomā, tāpēc cienīts sportistu, treneru, kolēģu un pārējo laikabiedru vidū. Saņēmis Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu. Sirdscilvēks Jānis Kvēps 79. dzīves gadā devās mūžībā.

Joprojām elpoju. Saruna ar popzvaigzni Samantu Tīnu © DIENA(3)

Februāra sākumā Samanta Tīna ar savu kompozīciju Still Breathing nopelnīja ilgi kāroto ceļazīmi uz 65. Eirovīzijas dziesmu konkursu, kuram maija vidū bija jānotiek Nīderlandes pilsētā Roterdamā. 18. martā oficiāli tika paziņots, ka pasākums tiek atcelts Covid-19 dēļ.

Tele2: Reģionos straujš mobilā interneta patēriņa pieaugums(1)

Mobilā sakaru operatora Tele2 dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā kopš ārkārtas situācijas valstī izsludināšanas mobilā interneta patēriņš reģionos ir strauji kāpis, savukārt Rīgā pieaugums ir minimāls (6%), portālu Diena informēja uzņēmumā. Lielākais pieaugums ir Mērsraga novadā, mobilā interneta patēriņam pieaugot pat par 92%, kam seko Saulkrastu (50%), Nīcas (43%), Carnikavas (42%), Limbažu (42%) un Naukšēnu (40%) novadi.

Rīgas ostā stabils konteinerkravu apjoms

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā, kad vīrusa epidēmija visspēcīgāk uzliesmoja Ķīnā, saskārās ar Covid-19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, jo lielākā daļa konteineru plūsmas Rīgas ostā, tāpat kā citur Eiropā, ir saistīta tieši ar šī reģiona kravām, informē Rīgas brīvostā.

Sildot ekonomiku, New Hanza Capital būvēs 18,3 miljonus vērtu loģistikas parku(7)

New Hanza Capital valde un padome pieņēmusi lēmumu par vērienīga investīciju objekta īstenošanu, būvējot 18,3 miljonus eiro vērtu A klases noliktavu un loģistikas parku Rīgā, Maskavas ielā 462. Marta beigās noslēgts celtniecības līgums ar uzņēmumu Pillar Contractor un darbus plānots sākt jau tuvākajā laikā.

Režisors un rakstnieks Māris Martinsons publicē elektronisko grāmatu Klusa nakts

Laikā, kad dzīves ritējums notiek lēnāk nekā ierasts, filmu režisors un vairāku grāmatu autors Māris Martinsons, sāk publicēt savu pirmo elektronisko grāmatu Klusa nakts, atklājot sarežģītas cilvēku attiecības to ierobežojošā laika posmā - Ziemassvētkos. Grāmata būs pieejama elektroniskā formātā no 3. aprīļa interneta vietnē www.klusanakts.com, kur ik nedēļu autors publicēs nākamo grāmatas nodaļu, informēja autora pārstāvji.

Var iztikt © DIENA(4)

Daudz auglīgāk, nekā iztēloties krīzi kā iespēju, būtu izdarīt secinājumus, skaidrām acīm paskatoties uz to, ko esam zaudējuši.

Novadu reforma vīrusa ēnā © DIENA(16)

Neskatoties uz atsevišķu Saeimas deputātu, politisko spēku un pašvaldību aicinājumu atlikt administratīvi teritoriālo reformu (ATR) līdz ārkārtējās situācijas beigām, koalīcijas vairākums uzskata – darbs ir jāturpina. Tiesa, tas nebūs viegli un ātri, jo ATR jumta likumprojektam izskatīšanai 3. lasījumā ir iesniegts vairāk priekšlikumu nekā 2. lasījumā, kas Saeimai vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas prasīja sešas dienas no rīta līdz vakaram.

EM: Panākts nozīmīgs progress dezinfekcijas līdzekļu trūkuma novēršanā Latvijā(11)

Latvijā īsā laikā ir panākts nozīmīgs progress dezinfekcijas līdzekļu trūkuma tirgū novēršanā, skaidroja Ekonomikas ministrija (EM). EM pārstāve Evita Urpena pastāstīja, ka EM organizējusi sarunas ar vairākiem uzņēmumiem - gan par ražošanas jaudu paplašināšanu tradicionāli dezinfekcijas līdzekļus ražojošajos uzņēmumos, gan par jaunu ražotņu izveidi.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10