Laika ziņas
Šodien
Apmācies

8. aprīlis

Lietuvā koronavīruss diagnosticēts 154 mediķiem

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu līdz šim diagnosticēta 154 mediķiem, bet 1225 veselības aprūpes sistēmas darbinieki, kuriem bijusi saskare ar Covid-19 pacientiem, pašlaik atrodas izolācijā.

Svētki. Enter © DIENA(1)

Izpratne, atbalsts, īstais joks visgrūtākajā brīdī un vienkāršs smaids no sveša cilvēka šobrīd var likt kaut uz īsu brīdi bezgalīgi mīlēt pasauli. Un arī otrādi. Lietas, par kurām citā situācijā vispār nesatrauktos, un asāka intonācija, kuru citkārt varbūt pat nepamanītu, pēkšņi var šķist nevajadzīgi skarba.

Latvijā ik nedēļu nepieciešami virs 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru(4)

Latvijā ik nedēļu nepieciešamas virs 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru, trešdien preses konferencē pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUDG) priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis. Tāpat vajadzīgi aptuveni 100 000 kombinezoni nedēļā, bet pārējie individuālie aizsarglīdzekļi ir nepieciešami mazākos apjomos, teica Baltmanis.

VM atgādina, ka Lieldienās ciemošanās ir aizliegta(13)

Šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti, atgādina Veselības ministrija (VM).

ZM: Arī olu ražošanas nozarē Covid-19 dēļ ir kritiska situācija(2)

Lauksaimniecības un pārtikas preču ražotāji Covid-19 krīzes laikā izjūt papildu grūtības, ko izraisa pasaulē ieviestie pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai, un kritiska situācija patlaban ir ne tikai piena pārstrādē, bet arī olu ražošanā, informēja Zemkopības ministrija (ZM).

Ceturtdien valsts lielākajā daļā līs

Ceturtdien no rīta un dienā Latvijas lielākajā daļā nedaudz īslaicīgi līs, vairāk nokrišņu būs valsts dienvidaustrumu pusē, prognozē sinoptiķi.

Lauksaimniecības nozarei novirzīs 45,5 miljonus eiro(2)

Covid-19 krīzes mazināšanai lauksaimniecības nozarē tiks novirzīti 45,5 miljoni eiro, šāda vienošanās trešdien panākta finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītajā darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Afganistānas valdība gatavojas atbrīvot 100 ieslodzītos talibus(1)

Afganistānas valdība trešdien atbrīvos 100 ieslodzītos talibus, ziņu aģentūrai AFP atklājusi kāda augsta ranga amatpersona. Valdība par šādu soli izšķīrusies pēc talibu paziņojuma, ka tie atsauc uz Kabulu nosūtīto delegāciju, kurai ar Afganistānas valdību bija jāapspriež gūstekņu apmaiņas jautājums.

ZM: Meža ugunsdzēsībai papildus no valsts budžeta ik gadu vajadzētu 5,4 miljonus

Meža ugunsdzēsībai Latvijā vidējā termiņā turpmāk ik gadu papildus būtu nepieciešams 5,4 miljonu eiro valsts budžeta finansējums, teikts Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvajā ziņojumā par situāciju Valsts meža dienestā meža ugunsdzēsības jomā, ko ceturtdien paredzēts izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē.

Izveidots Dizaina palīdzības punkts

Latvijas Dizaina centrs (LDC) izveidojis Dizaina palīdzības punktu - domubiedru grupu, kur var virtuāli tikties un saņemt dizaineru atbalstu akūtu sociālu, veselības, izglītības un vides problēmu risināšanā. Uz dizaina palīdzību primāri var pretendēt organizācijas un personas, kuras strādā, lai ierobežotu Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā, un risina ar to saistītās problēmas, informēja Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

Trīs lielāko slimnīcu pamatkapitālu palielinās par 14 miljoniem eiro(1)

Trīs lielāko slimnīcu - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) - pamatkapitāls tiks palielināts par 14 miljoniem eiro, trešdien konceptuāli vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Baltijas valstu prezidenti pārrunājuši Covid-19 ierobežošanu un ekonomikas stabilizēšanu

Trešdien, 8.aprīlī, notika triju Baltijas valstu prezidentu attālināta saruna, Latvijas prezidentam Egilam Levitam, Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai un Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam apspriežoties par aktuālo situāciju ar Covid-19 ierobežošanu un citiem sadarbības jautājumiem, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Gada inflācija martā Latvijā samazinājusies līdz 1,4%

Patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar februāri Latvijā pieaugušas par 0,3%, bet gada inflācija - šogad martā salīdzinājumā ar 2019.gada martu - samazinājusies līdz 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Eiropas Pētniecības padomes vadītājs atkāpies no amata(2)

Eiropas Savienības (ES) vadošās zinātnes organizācijas Eiropas Pētniecības padomes vadītājs Mauro Ferrari atkāpies no amata. Ferrari šajā amatā stājās tikai 1.janvārī, un viņa negaidītā atkāpšanās, domājams, palielinās spiedienu uz ES institūcijām, kas kritizētas par nesadarbošanos cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Krievu impērisko kustību atzīst par teroristisku © DIENA(16)

Amerikas Savienoto Valstu valdība par teroristisku organizāciju atzinusi Krievijā bāzēto ultranacionālistisko organizāciju Krievu impēriskā kustība (RID). Šī ir pirmā reize, kad ASV par teroristisku atzīst baltās rases pārākumu sludinošu organizāciju, vēsta RFE/RL.org.

Diena, kad sports apstājās © DIENA(1)

Reaģējot uz koronavīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas pasludināšanu, marta vidū gandrīz visiem pasaules sporta notikumiem tika norauts stopkrāns. Iepriekš vēsturē pieredzēti gadījumi, kad slimības epidēmiju, dabas untumu, starptautisku bruņotu konfliktu, teroraktu, politisku, ekonomisku un pat reliģisku iemeslu dēļ tiek atceltas nozīmīgas sacensības, tomēr tik vērienīgu un ģeogrāfiski plašu sporta dzīves apstāšanos līdz šim spējuši izraisīt vien pasaules kari.

Ģimenes ārsts varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm(3)

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, no trešdienas, 8. aprīļa, arī ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus pēc konkrētiem kritērijiem uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Vajadzīgs gan radošums, gan drosme eksperimentēt © DIENA

Šopavasar, Covid-19 globālās pandēmijas apstākļos, kad par normu kļuvusi distancēšanās, e-komercija piedzīvo ļoti strauju uzplaukumu. Šķiet, garšvielas nu reiz ir tā prece, ko gribas pasmaržot un pagaršot, nevis pirkt internetā, tomēr uzņēmuma Manas garšas komanda pierāda – neskatoties uz to, ka internets vēl nespēj pārraidīt smaržu, pircēji uzticas piedāvājumam un ir arī paši gatavi eksperimentēt.

RSU sāk pētījumus par Covid-19(2)

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki uzsākuši pētījumus par slimību Covid-19. Pētnieku mērķis ir noskaidrot, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19, portālam Diena.lv pavēstīja RSU pārstāvji.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10