Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -16 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

15. oktobris

Vēsture Dienā: Brektes jaunība © DIENA(6)

Reakcija uz mākslinieka Kristiana Brektes darbiem, kuras augstākais lidojums ir viņa aizstāvības plakāta sadedzināšana pie Latvijas Mākslas akadēmijas, kuras asociētais profesors un glezniecības katedras vadītājs Brekte ir, un galerijas Alma nožēlojamā publiskā atvainošanās par Kristiana Brektes un grupas +K+M+B uzstāšanos projekta Tīrkultūra – Negaidīto avotu galerija ietvaros, kas galerijas komandai šķitusi "dziļi aizvainojoša, neapdomīga un tādēļ arī neprofesionāla. Mēs noliedzam naidu kurinošus pasākumus un simboliku, it sevišķi tos, kuri izraisa asociācijas ar konkrētām naida organizācijām, genocīdu un minoritāšu apspiešanu", – šī reakcija nav nekas jauns. Brektes darbi tādas ir piedzīvojuši no laika gala. Ja pašķirstām senās Dienas, pirms 14 gadiem 2007. gada 10. novembra Dienas 11. lapā atrodam repliku Vai atļauts viss?.

Klajā nācis grupas Coldplay albums Music of the Spheres

Klajā nācis grupas Coldplay ilgi gaidītais devītais studijas ieraksta albums Music of the Spheres. Albums pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, savukārt fiziskā formātā mūzikas ierakstu veikalos, tai skaitā veikalā Randoms Rīgā.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 980(1)

Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 140 Covid-19 pacienti, bet 89 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 954 līdz 980, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Tiešsaistē būs skatāma Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskā konferenču sērija Kultūras krustpunkti XV

No 1. līdz 5. novembrim Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina tiešsaistē sekot līdzi konferenču sērijas Kultūras krustpunkti XV notikumiem, kas reprezentēs LKA pētniecisko profilu, kā arī atklās dažādu starpdisciplināru un starpinstitucionālu kultūras un mākslas pētnieku komandu un individuālu pētījumu tematus un galvenos rezultātus.

Kariņš: ES jākļūst par spēcīgu partneri NATO(3)

Latvijai un Igaunijai ir svarīgi, lai Eiropas Savienība (ES) kļūtu par spēcīgāku partneri NATO, šodien pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu žurnālistiem sacīja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts(1)

“Veselības centru apvienības” (VCA) medicīnas personāls atbalsta vakcinācijas procesa mobilitāti un jau no šodienas strādā vakcinācijas autobusu pirmajos maršrutos Rīgā un Rīgas apkaimē, bet no nākamās nedēļas pie iedzīvotājiem dosies mūsu Baltijā pirmais šāda veida mobilais vakcinācijas punkts, informē VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Pieminot dejotāju Benitu Daudi, iedibina viņas vārdā nosauktu stipendiju

Pieminot dejotāju Benitu Daudi, viņas dēli - Nils, Miks, Ivars un Reinis Odiņi - iedibina stipendiju, kas ir novēlēta kādam talantīgam jaunietim vai jaunietei, kas studēs dejas, mūzikas vai glezniecības mākslu, informēja nodibinājuma Vītolu fonds pārstāvis Dāvids Rubens.

Igaunijā no Covid-19 miruši seši cilvēki(1)

Igaunijā aizvadītajā diennaktī jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi sešu cilvēku dzīvību, bet datus par jaunatklātajiem inficēšanās gadījumiem Veselības departaments tehnisku iemeslu dēļ sola sniegt vēlāk.

Oktobra beigās norisināsies Pētera Vaska fonda jauno komponistu konkurss

Piektdien, 29. oktobrī, pulksten 17.00 Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesores Selgas Mences vadīto Kompozīcijas katedru un profesores Ilonas Meijas vadīto Pūšaminstrumentu katedru rīko tradicionālo konkursu kompozīcijas studentiem – topošajiem komponistiem.

Seniori dzīvo arvien aktīvāk © DIENA

Daudziem pensijas vecums asociējas ar materiālu nedrošību, veselības pasliktināšanos un aktivitāšu samazināšanos. Tomēr attieksme un dzīvesveids ātri mainās. Pensionēšanās vecumu cilvēki arvien vairāk uztver kā sava veida personības renesansi, kad brīvo laiku var aizpildīt ar jauniem vaļaspriekiem, darbu vai pat jauniem sasniegumiem.

Staķis: Tuvāko gadu laikā Rīga piedāvās daudzas jaunas iespējas investoriem(5)

Līdz 2030.gadam Rīga piedāvās daudzas jaunas iespējas investoriem, turklāt paralēli plānotas arī pašvaldības investīcijas publiskās infrastruktūras attīstībā, piektdien nekustamo īpašumu forums BREL ("Baltic Real Estate Leaders") sacīja Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Clean R un Eko Rija sāk sociālo kampaņu pārmērīga patēriņa un atkritumu daudzuma samazināšanai

Ar uzsaukumu “Nenoroc nākotni mēslos!” SIA “Clean R” un grupas uzņēmums “Eko Rija” sāk sociālu kampaņu, lai samazinātu pārmērīgu patēriņu un atkritumu daudzumu Latvijā. Kampaņas mērķis ir ne vien pievērst uzmanību draudiem, ko vides un cilvēku veselībai rada arvien lielākais patēriņš un atkritumu daudzums, bet arī rosināt ikvienu mainīt ikdienas paradumus, nodrošinot labāku rītdienu. Kampaņā iesaistījušies arī sabiedrībā zināmi cilvēki, lai dalītos ar pieredzi un iedvesmotu citus savās ikdienas rīcībās būt atbildīgākiem pret vidi.

Albumā Ivanovs Symphonies Nos. 15 & 16 izdoti Jāņa Ivanova 15. un 16. simfonijas ieraksti

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi šodien, 15.oktobrī, laiž klajā izcilā latviešu komponista Jāņa Ivanova 15. un 16. simfonijas ierakstus albumā Ivanovs Symphonies Nos. 15 & 16, kas ieskaņots ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, informēja SKANi sabiedrisko attiecību konsultante Dagnija Dižbite-Svarinska.

Noslēdzas Mēnesis sprostā pie Saeimas

Piektdienas, 15. oktobra rītā noslēdzās Latvijā unikāla dzīvnieku aizstāvības akcija, kurā veselu mēnesi sprostā pie Saeimas nemitīgi, dienu un nakti atradās cilvēki, aicinot deputātus pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. “Mēnesis sprostā” akcijā kopā piedalījās ap 200 cilvēkiem, arī daudzi Latvijas sabiedrībā pazīstami cilvēki – mūziķi, aktieri, influenceri.

Viltus ziņām senas saknes © DIENA(3)

Safantazēti sensacionāli stāsti un nepatiesas ziņas kalpo politiskiem, finansiāliem un reliģiskiem mērķiem. Tās izraisa vai pat mudina uz vardarbību pret kādu sociālu grupu; nomelno konkurentus, izslēdzot no darbības lauka; rada haosu, sagatavojot skatuvi "kārtības ieviesēja" iznācienam; rosina vai attaisno karu. Un reizēm aplamības dažādos medijos izplatās tikai izklaides vai nejaušu kļūdu un pārpratumu dēļ. Viltus ziņu iemesli ir ļoti dažādi, bet tās izsenis plaši izmantotas propagandā. Sabiedrībai vairāk zināma nacistiskā un komunistiskā režīma prakse šajā jomā, bet pārspīlējumi un izdomājumi informatīvajā karā ir izmantoti daudz senāk.

Itālijā stājas spēkā prasības pēc zaļajām pasēm(1)

Itālijā no piektdienas aptuveni 23 miljoniem privātā un valsts sektora darbinieku obligāti nepieciešami Covid-19 sertifikāti, kas apliecina pārslimošanu, vakcinēšanos vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Nākamnedēļ gaidāmi mainīgi laikapstākļi

Nākamās nedēļas sākumā laiks Latvijā kļūs vēsāks, nedēļas vidū - siltāks, nogalē - aukstāks. Palaikam gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš, prognozē sinoptiķi.

Kalendārs

Oktobris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7