Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -16 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

1. oktobris

Levits rosina ieviest valsts ministru amatus(35)

Lai Latvijas valsts pārvaldi piemērotu 21.gadsimta sabiedrības vajadzībām, likumā būtu jānosaka iespēja sabiedrībai un valsts attīstībai nozīmīgu pārnozaru jautājumu risināšanai Ministru kabineta (MK) līmenī iecelt politiski atbildīgu amatpersonu - valsts ministru, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

JVLMA norisināsies Jurjānu Andreja VII starptautiskais koka pūšaminstrumentālistu konkurss

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē no 9. līdz 16. oktobrim notiks Jurjānu Andreja VII Starptautiskais koka pūšaminstrumentālistu konkurss. Piecu instrumentu kategorijās (flauta, oboja, klarnete, fagots un saksofons) sacentīsies 73 jaunie mūziķi no visas pasaules, viņu vidū 21 no Latvijas, informēja JVLMA pārstāvji.

Foto: Pirmizrādi piedzīvojis balets Divi metri

Latvijas Nacionālās operas un baleta Jaunajā zālē 30. septembrī pirmizrādi piedzīvojis balets Divi metri, ko veidojuši horeogrāfi Elza Leimane, Antons Freimans un Aivars Leimanis sadarbībā ar scenogrāfu Andri Freibergu, kostīmu mākslinieci Kristīni Pasternaku un gaismu mākslinieku Kārli Kaupužu.

ASV vēstnieks Džons Kārvails iepazīšanās vizītē apmeklē Rīgas ostu(2)

Šodien, 1. oktobrī, Rīgas ostā iepazīšanās vizītē viesojās ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails ar savu komandu. Apmeklējuma laikā vēstnieks tikās ar Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju Viesturu Zepu un pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, kopīgi pārrunāja dažādus ar ostas attīstību un sadarbību saistītus jautājumus, kā arī iespējamo ASV investoru interesi industriālo zonu attīstībā Rīgas brīvostas teritorijā.

Tele2 kļuvis par mīlētāko zīmolu telekomunikāciju nozarē(2)

Mobilo sakaru operators Tele2 ir kļuvis par mīlētāko zīmolu telekomunikāciju nozarē Latvijā, apsteidzot vēsturisko operatoru, kas ilgus gadus šajā topā dominēja. Līdz ar to Tele2 ir ne tikai mobilā interneta ātruma līderis un privātpersonu izvēle nr.1 tirgū, bet arī mīlētākais zīmols nozarē.

Valsts kontrole: Vēl nepieciešami uzlabojumi Covid-19 seku novēršanai piešķirto līdzekļu izlietojumā

Ministrijas un citas centrālās valsts iestādes papildus piešķirtos līdzekļus Covid-19 seku novēršanai un atbalsta pasākumiem krīzes pārvarēšanai, izlietojušas atbilstoši piešķiršanas mērķim, tomēr atsevišķos gadījumos konstatēti trūkumi, kuriem nepieciešami uzlabojumi, secināts Valsts kontroles revīzijā par valsts 2020.gada saimnieciskā gada pārskatu.

Jaunā paaudze un ilgtspēja © DIENA

Jaunieši ir tā sabiedrības daļa, kas par ilgtspējas jautājumiem interesējas aktīvāk nekā citas, gados vecākās paaudzes. Bet vai jauniešu interese par ilgtspēju saskan ar praktisku rīcību?

Ar spilgtiem koncertiem oktobrī notiks Rīgas a cappella festivāls

Rīgas a cappella festivāls 2021. gadā norisināsies no 12. līdz 17. oktobrim ar vairāku spilgtu mākslinieku koncertiem un unikāliem mūzikas projektiem. Festivāla īpašais notikums būs slavenā britu vokālā ansambļa VOCES8 tiešsaistes koncerts, informēja festivāla rīkotāji.

Valsts kontrole nesniedz pozitīvu atzinumu par valsts finanšu pārskatu(3)

Lai arī kopumā finanšu uzskaite valstī ir sakārtojusies, pozitīvu atzinumu joprojām neļauj sniegt atsevišķi nesakārtoti jautājumi, uz kuriem Valsts kontrole norāda gadu no gada, secināts Valsts kontroles noslēgtajā revīzijā par valsts saimnieciskā gada pārskatu.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvās izlasi ar aktuālāko Krievijas kino

Astotais RIGA IFF, kas šogad norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim gan klātienē vairākās Latvijas pilsētās, gan tiešsaistē visas Latvijas teritorijā, šogad ir izveidojis īpašu Krievijas filmu izlasi. Pieci darbi, kas izvietoti gan festivāla Pilnmetrāžas filmu konkursā, gan sadaļā Festival Selection, ir apvienoti zem Russian Film Festival Showcase zīmola.
Reklāmraksts

Sagatavojies svētkiem! Kā izrotāt savu pagalmu ar āra lampiņu virtenēm

Tuvojoties īpašajam svētku laikam, šķiet, ka visa Latvija iemirdzas un kļūst par nedaudz gaišāku vietu. Un tomēr – ne visi baltos svētkos gaida ar patīkamu satraukumu. Ja īpašajā laikā kļūsti par Grinču, iespējams, ir jāmeklē veidi, kā radīt prieku pašam. Ziemassvētku virtenes ir lielisks palīgs noskaņas radīšanā. Atrodoties gaismiņu ieskāvumā ir grūti pretoties svētku šarmam. Turklāt iespaidīgu efektu iespējams panākt ar salīdzinoši vienkāršām darbībām.
Reklāmraksts

Noderīgi padomi, kā izvēlēties mikroviļņu krāsni

Mikroviļņu krāsns ir vērtīgs izgudrojums - tajā var ērti un ātri pagatavot maltīti vai uzsildīt ēdienu. Mūsdienu mikroviļņu krāsnis savas funkcionalitātes ziņā ne ar ko neatšķiras no gāzes un elektriskās plīts vai cepeškrāsns. Dažus desmitus gadu atpakaļ presē tika tiražētas baumas par mikroviļņu krāšņu kaitīgo ietekmi uz cilvēka organismu. Šādām bažām nav pamata. Šobrīd mikroviļņu krāsniņas iziet obligāto sertifikāciju četros kvalitātes kontroles līmeņos un testus uz starojumu. Katrai mikroviļņu krāsnij ir vairāki aizsardzības līmeņi. Krāsns durtiņas blīvi piegulst, kad Jūs tās atverat, ierīce uzreiz izslēdzas. Tāpat uz mikroviļņu krāsns iekšējās sieniņas ir aizsargtīkls.

Atgriezās, lai uzvarētu © DIENA

Laukuma saimniekiem labvēlīga E, F, G un H grupā izvērtās Čempionu līgas grupu turnīra otrā kārta, kurā trešdien tikai Vācijas Wolfsburg netika pie uzvaras savu skatītāju priekšā, galotnē nenosargājot pārsvaru pret spāņu Sevilla (1:1).

Nopietni? © DIENA

"Nekas nav viennozīmīgi" – izklausās pārāk oficiāls un nolieguma formu pārblīvēts teiciens. Labāk paklusēsim, celsimies spārnos un lidosim!

Rosina ES atteikties no bezvīzu režīma © DIENA(3)

Atsevišķas Eiropas Savienības valstis rosinājušas apsvērt atteikšanos no bezvīzu režīma ar Rietumbalkānu valstīm, kā arī Moldovu, Gruziju un Ukrainu, jo strauji pieaudzis to pilsoņu veikto ieceļošanas noteikumu pārkāpumu skaits, vēsta EUObserver.

Kalendārs

Oktobris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7