Laika ziņas
Šodien
Sniegs

20. oktobris

Mājsēdes laikā apmeklētājiem slēgtas kultūrvietas un nenotiek pasākumi

Lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatību, valdība šodien apstiprināja izmaiņas rīkojumā par ārkārtējo situāciju, ieviešot stingrākus drošības pasākumus no 21. oktobra līdz 14. novembrim (ieskaitot). Apmeklētājiem tiek slēgtas kultūrvietas: muzeji, bibliotēkas, arhīvi, kultūras centri, brīvdabas estrādes, teātri, koncertzāles, kā arī vietas, kur tiek organizēti amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi. Tiek pārtraukta gan publisku, gan privātu pasākumu norise.

Lokdauna laikā pirmās nepieciešamības preču veikali strādās līdz plkst.19(4)

No ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā "lokdauna" laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas klātienē darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19, liecina valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas regulējumā.

Līdz 15.novembrim aizliegti visi publiski pasākumi, tostarp mītiņi(2)

Mājsēdes laikā tiks aizliegti visi publiskie pasākumi, kā arī miermīlīgas pulcēšanās brīvības izpausmes, piemēram, sapulces, gājienus un piketus, paredz valdības apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ģimenes ārstiem vajadzēs sazināties un aicināt seniorus vakcinēties pret Covid-19(2)

Ģimenes ārstiem, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, līdz 7.novembrim vajadzēs sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14.novembrim sākt vakcināciju, paredz valdībā pieņemtie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Valdība nosaka stingro lokdaunu līdz 15.novembrim(13)

Valdība trešdien ārkārtas Ministru kabineta sēdē noteica īpaši stingrus noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai jeb stingro lokdaunu no ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim.

Stacionāros šobrīd atrodas 1162 sasirgušie(1)

Ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietots 171 Covid-19 pacients, bet 120 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu palielinājies no 1134 līdz 1162, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Dončičs: Manas attiecības ar Porziņģi ir labas

Dalasas Mavericks zvaigzne Luka Dončičs uzsvēris, ka viņam ir labas attiecības ar komandas biedru Kristapu Porziņģi, lai gan mediji mēģina uzsvērt saspīlējumu abu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības līderu attiecībās.

Krievijā jauns pandēmijas nāves gadījumu rekords

Krievijā aizvadītās diennakts laikā no Covid-19 nomiruši 1028 cilvēki, nāves gadījumu skaitam drūmajā pandēmijas statistikā sasniedzot jaunu rekordu, liecina trešdien apkopotās oficiālās aplēses.

Bērnu slimnīca plašāk piedāvā izmantot attālinātās konsultācijas

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ir palielinājusi attālināto konsultāciju kapacitāti, lai līdztekus jau pieejamajai hronisko saslimšanu pacientu konsultēšanai no 25.oktobra attālinātas pediatra konsultācijas sniegtu arī akūtu saslimšanu gadījumos.

Latvija Oskara balvai par labāko ārzemju filmu izvirza filmu Bedre(2)

Latvija jau četrpadsmito reizi izvirza filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars, sacenšoties kategorijā Labākā ārzemju filma / Best International Feature Film. Nacionālā Kino centra (NKC) izveidotā ekspertu komisija apspriedē un balsojumā vienojusies izvirzīt režisores Daces Pūces spēlfilmu Bedre, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Sadarbojoties asinsvadu un sirds ķirurgiem, Latvijā pirmo reizi veikta pilna aortas nomaiņa(1)

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, sadarbojoties asinsvadu un sirds ķirurgiem, pirmo reizi Latvijā ir veikta pilna aortas protezēšanas (nomaiņas) operācija 22 gadus jaunam pacientam ar iedzimtu saistaudu slimību. Operācija ilga vairāk nekā 8 stundas, kuras laikā pacientam tika nodrošināta mākslīgā asinsrite. Pēc operācijas jaunietis pamazām atveseļojas un viņa veselības stāvoklis pašlaik ir apmierinošs, portālu Diena informē slimnīca.

Daugaviņš, Ābols un Dzierkals rezultatīvi Eiropas hokeja līgās

Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš otrdien guva vārtus Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, tomēr ar to nepietika, lai viņa pārstāvētā Bern uzvarētu. Tikmēr panākumus svinēja Rodrigo Ābola un Mārtiņa Dzierkala pārstāvētie Zviedrijas un Čehijas klubi, ar rezultativitāti izceļoties arī mūsējiem.

Kad ir jāstrādā attālināti © DIENA

Covid-19 pandēmija ir paātrinājusi iepriekšējās desmitgadēs aizsākušos digitalizācijas procesus uzņēmējdarbībā un nodarbinātībā. Digitāli noslēgti līgumi, izmantojot e-parakstu, un vismaz daļēji attālināts darbs ir kļuvuši par ikdienu. Taču digitalizācija rada jaunus izaicinājumus. Runa ir par spēju nodrošināt darbinieku produktivitāti attālinātas nodarbinātības gadījumos.

Kalendārs

Oktobris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7