Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

17. septembris, 2022

Elizabete II un britu monarhijas nākotne © DIENA

Šā gada 8. septembrī 96 gadu vecumā no dzīves aizgāja Apvienotās Karalistes karaliene Elizabete II Vindzora. Tronī karaliene bija pavadījusi vairāk nekā 70 gadu, iemantojusi milzīgu personisko autoritāti gan Apvienotajā Karalistē, gan tālu aiz tās robežām, un tieši uz viņas autoritāti un arī šarmu lielā mērā balstījās britu monarhijas popularitāte. Kas sagaida Apvienoto Karalisti, un vai Elizabetes II aiziešana tiešām nozīmē vesela laikmeta beigas?

Daugaviņš, Balinskis un Bukarts sāk ar uzvaras vārtiem, Indrašim divas piespēles

Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš piektdien, debitējot Vācijas augstākajā hokeja līgā (DEL), guva uzvaras vārtus, kamēr Miks Indrašis atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Uvis Jānis Balinskis un Roberts Bukarts piektdien atzīmējās ar uzvaru nesošajiem vārtiem Čehijas ekstralīgas sezonas pirmajās spēlēs.

Ar boksa cimdiem un šaha dēlīti © DIENA

Jau ilgus gadus nodarbojos ar šahu un boksu – diviem it kā diametrāli pretējiem sporta veidiem, bet abos ļoti svarīga ir domāšana. Vēl pirms gada, diviem man bija lieli plāni boksā, bet pēdējā laikā esmu ļoti strauji progresējis šahā un nesen pārstāvēju Latviju pasaules šaha olimpiādē. Esmu sev uzstādījis mērķi šaha dzīves lielākajā notikumā piedalīties vēl daudz reižu.

Laipni lūgti Tiffany © DIENA

Pirms 185 gadiem Ņujorkā durvis vēra mūsdienās slavenās juvelierizstrādājumu firmas Tiffany pirmais veikaliņš. Tolaik izkārtne vēstīja, ka tajā iespējams iegādāties kancelejas piederumus un modes preces.

Interesantās fenheļa sēklas © DIENA

Zināmāks, vismaz latviešiem, laikam ir fenheļa bumbulis – ar spirgtu, savdabīgu garšu, labs gan salātos, gan zupās un pie zivs ēdieniem. Arī fenheļa sēklām piemīt līdzīgs aromāts, bet, kā jau sēklām, tas prasās tapt "atvērts", vai nu sēklas sakapājot, vai pavārot. Labu apetīti!

No kokiem līdz vēlēšanu biļeteniem © DIENA

Ģimenes un influenceru ietekme, Stambulas konvencijas ratifikācija un atbildīga politika jeb cik svarīga politika ir jauniešiem, kāpēc iet vai neiet vēlēt, un kas ir noteicošais viņu politiskajā izvēlē? Rakstu sēriju par partiju piedāvājumu un citiem ar politiku saistītiem jautājumiem pirms 14. Saeimas vēlēšanām noslēdzam ar vairāku jauniešu diskusiju par to, kā uz šo procesu skatās jaunie un vēl tikai topošie vēlētāji.

Neiziet ārpus rāmjiem © DIENA

Mārtiņš Gulbis (31) nopietna savainojuma dēļ agri beidza basketbolista karjeru un jau 21 gada vecumā trenēja vīriešu pieaugušo komandu. Vadījis arī Latvijas sieviešu valstsvienību, bet pašlaik pārdzīvo par TTT nedienām un televīzijā komentē Eiropas čempionāta finālturnīra spēles.

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9