Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

27. septembris, 2022

ES Krievijai noteiks jaunas sankcijas par pseidoreferendumiem

Eiropas Savienība (ES) noteiks sankcijas pseidoreferendumu organizētājiem Krievijas okupētajā Ukrainas daļā, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela preses sekretārs Peters Stano.

Tiešraidē notiks kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde

Ceturtdien, 29. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tiks skatīti jautājumi par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sagatavošanās procesu, par amatiermākslas kustību Latvijā, gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem un par Dziesmu un deju svētku organizatoriskā modeļa izvērtēšanu un iespējamā nākotnes darbības modeļa sagatavošanu, informēja svētku rīkotāji.

Ar sāpošu vēderu nav joki! Iespējams – apendicīts

"Nereti aptiekas apmeklētājs vēlas steigšus iegādāties "kaut ko pret sāpēm vēderā" sev vai tuviniekam. Tad mans kā veselības aprūpes personas uzdevums ir noskaidrot kaut ko vairāk un, ja nepieciešams, mudināt nekavējoties vērsties pēc medicīniskās palīdzības, tostarp, neatliekamās," saka Mēness aptiekas farmaceite Linda Fevraļeva.

Apgabaltiesai no jauna būs jāvērtē Juraša lieta

Augstākā tiesa (AT) atcēlusi par valsts noslēpuma izspraušanu apsūdzēto politiķi Juris Jurašs (K) attaisnojošo Rīgas apgabaltiesas spriedumu, līdz ar to apgabaltiesai lieta būs jāskata atkārtoti, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Aicina ST visas ar zemes lietošanu dalītajos īpašumos saistītās sūdzības apvienot vienā lietā un izskatīt tiesā

Par zemes nomas dalītajos īpašumos aizstāšanu ar reālservitūtu un atlīdzības maksas par zemes lietošanas drastisku samazināšanu Satversmes tiesā (ST) šobrīd ir vērsušies vismaz divdesmit zemes īpašnieki. Ar Satversmes tiesas spriedumu lielā mērā tiks izšķirts viņu un citu zemes īpašnieku liktenis un viņu tiesības gūt adekvātu labumu no viņiem piederošās lietas lietošanas. Tomēr Latvijas konstitucionālās tiesvedības īpatnības lielāko daļu no šo sūdzību iesniedzējiem var padarīt par "otrās šķiras" dalībniekiem šajā tiesas procesā, tādējādi viņu Satversmē noteiktās pamattiesības uz taisnīgu tiesu padarot iluzoras jeb formālas.

Brisele brīdina Serbiju neveidot ciešākas saites ar Krieviju

Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts Serbija nedrīkst stiprināt saites ar Krieviju, paziņojis ES preses sekretārs Peters Stano, piebilstot, ka nesen parakstītā vienošanās par ārpolitiku starp Serbiju un Krieviju dod pamatu bažām.

Ivara Selecka filma Zemnieki iekļauta festivāla IDFA programmā Meistari

Oficiāli publiskota informācija, ka Ivara Selecka jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma Zemnieki, kam Latvijas pirmizrāde gaidāma 4. oktobrī kinoteātrī Splendid Palace, iekļauta Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA programmas sadaļā Masters/Meistari.

Vairāk ārvalstu tūristu, mazāk vietējo viesu © DIENA

Nupat aizvadītajā vasarā Baltijas valstīs nepastāvēja tādi ar Covid-19 pandēmiju saistīti epidemioloģiskie ierobežojumi, kas traucētu ceļošanai. Daudzi iedzīvotāji šo situāciju izmantoja, lai apceļotu Baltijas kaimiņzemes.

Ar koncertu ieskandina rudens sezonu Vilhelma Purvīša muzejā

Siguldas Opermūzikas svētku vadītājs Dainis Kalns 15. oktobrī ielūdz uz tenora Miervalda Jenča, Venta Zilberta un koru koncertu. Koncertā piedalīsies Siguldas jauktais koris Atvars diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā, Ogres sieviešu koris Rasa diriģentes Airas Birziņas vadībā un Rīgas sieviešu koris Dzintars. No plkst. 14.00 Vecjaužos izskanēs Daiņa Kalna veidota programmu ar Emīla Dārziņa melodijām.

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9