Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +17 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

2. septembris, 2022

Uz kampaņas laiku ieviesīs Uzticības tālruni tēviem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 5.septembra līdz 11.septembrim rīko kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem", aģentūru LETA informēja VBTAI.

Rīgā nākamnedēļ uz mācībām pulcēsies NATO ģenerāļi

No 4.septembra līdz 16.septembrim Rīgā norisināsies NATO operāciju plānošanas mācības "Steadfast Pyramid 2022" un "Steadfast Pinnacle 2022", kurās piedalīsies vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī Somijas un Zviedrijas, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Ātruma cilts: F1 inženieris piesakās metinātāja vakancei Kandavā

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tajā Pauls Timrots viesojas vecajā Kandavas radiorūpnīcā, kur F1 inženiera Stīvena Hārtlija vadībā top, iespējams, mazākās elektromašīnas – mikss starp pagātni un nākotni.

Turpinoties Rail Baltica būvdarbiem, uz autoceļa pirms lidostas Rīga mainīs satiksmes organizāciju

Turpinoties Rail Baltica dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras būvniecības darbiem pie lidostas Rīga, no pirmdienas, 5. septembra, Ziemeļu ielas un P133 ceļa regulētajā krustojumā pirms lidostas tiks mainīta satiksmes organizācija: slēgs vienu joslu, satiksmei uz lidostu atstājot otru joslu. Piekļuve lidostai tiks nodrošināta, taču autovadītājiem jārēķinās ar lēnāku satiksmi pirms krustojuma ar Ziemeļu ielu.

Latvija izvirza Oskara balvas konkurencei Viestura Kairiša filmu Janvāris

Latvija jau piecpadsmito reizi izvirza filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā Starptautiskās filmas balva/International Feature Film Award. Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija 2. septembra apspriedē un balsojumā vienojusies izvirzīt režisora Viestura Kairiša spēlfilmu Janvāris, kas nacionālo pirmizrādi piedzīvos šāgada novembrī, bet pasaules pirmizrādi jūnijā nosvinēja ar galveno balvu Traibekas festivālā (Ņujorka, ASV).

Lufthansa pilotu streika dēļ atcelti 800 avioreisu

Vācijas nacionālās aviokompānijas Lufthansa piloti piektdien rīko streiku, un tādēļ lidsabiedrība atcēlusi vairāk nekā 800 reisu, apstiprinājusi pilotu arodbiedrība Cockpit.

Pie stūres datoram, kas lido pa gaisu © DIENA

Mūsdienu tehnoloģiju attīstības ātrums ir sasniedzis līmeni, kad vēl pirms dažiem gadiem dažādas tikai profesionāļiem pieejamas iekārtas šobrīd ir pieejamas un viegli lietojamas teju katram interesentam – tajā skaitā droni.

Rāznas ezera piekrastē konstatētas beigtas zivis

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas inspektori Rāznas ezera krastā konstatējuši zivju bojāeju, kam par iemeslu ir zema skābekļa koncentrācija ūdenī. Laikapstākļu maiņa un nesenais lietus drīzumā uzlabos situāciju.

Ekonomikas pamati kļūst aizvien ļodzīgāk © DIENA

Krievijas atkārtoti uzsāktais karš Ukrainā jau pavasarī radīja bažas par to, cik lielā mērā gan ģeopolitiskās situācijas pasliktināšanās, gan izejvielu cenu kāpums, gan atsevišķu tirgu (Krievijas, Baltkrievijas) aizvēršanās ietekmēs mūsu valsts tautsaimniecību un līdz ar to arī iedzīvotāju spēju gūt ienākumus, pirkt preces, iegādāties pakalpojumus un maksāt rēķinus.

Paliek mazliet vēsi? Iedzer karstu tēju!

Vēl pirms īsa brīža cīnījāmies ar svelmi, un te pēkšņi brrr…, cik auksts! Ir īstais brīdis, lai par labāko draugu kļūtu kūpošas tējas krūze. Ja vēl iegūstam zināšanas, ka ar tēju varam palīdzēt stiprināt veselību, tad līdz ar sasildīšanās un garšas baudu saņemam arī apziņu, ka esam izdarījuši ko labu savam organismam! Ar kādiem būtiskiem ieguvumiem veselībai tēja ir saistīta, stāsta Mēness aptiekas farmaceite Ērika Pētersone.

Līdz augusta beigām Latvijā reģistrēti 1383 sankciju pārkāpumi

Kopš marta beigām, kad Eiropas Komisija (EK) sāka apkopot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu datus par sankciju pārkāpumiem, līdz augusta beigām Latvijā noraidītas 2349 kravas un reģistrēti 1383 sankciju pārkāpumi, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno jaudā. Šodien visā Latvijā sākas Dzejas dienas © DIENA

Dzeja vieno pāri paaudzēm un laikiem. Dzeja vieno valodā, vieno starp un pāri valodām, dodot savu balsi tiem, kurus mēs citādi nesadzirdētu. Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno dzejnieku jaudā, valodas plūdu pārmērībā, trāpīgas rindas skaidrībā un atbrīvojošā muļķībā – saka Dzejas dienu padomes loceklis dzejnieks Edvards Kuks. No 2. līdz 11. septembrim norisināsies festivāls Dzejas dienas, kas Rīgā pulcēs vairāk nekā 50 Latvijas un ārvalstu dzejnieku vairāk nekā 20 dažādās norisēs.

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9