Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

25. septembris, 2022

Evenpūlam spožs triumfs PČ grupas braucienā; Liepiņš iekļūst sešdesmitniekā

Svētdien Austrālijas pilsētā Vulongongā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā solo uzvaru svinēja Beļģijas riteņbraucējs Remko Evenpūlss. Vienīgais Latvijas pārstāvis Emīls Liepiņš spēja iekļūt spēcīgā dienas atrāvienā, kurā nocīnījās vairāk nekā 200 kilometrus un finišēja 58. vietā 169 riteņbraucēju konkurencē, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Kamēr visa dzīvā radība vēl nav apēsta… © DIENA

Kongo Dienvidkivu provinces Kahuzi-Biegas Nacionālajā parkā milzīgos gorillas var vērot dažu metru attālumā. Tomēr, lai arī pieradušiem pie cilvēka klātbūtnes, te tiem nav viegla dzīve – vietējie labprāt tos liktu savā pusdienu šķīvī. Vienīgais škērslis – reindžeri, kuriem ne darbs, ne alga arī nav salda.

Ko suns pauž ar agresiju? © DIENA

Suņa agresija var izpausties kā košana, saspringta, nekustīga stāja, sastindzis skatiens, rēciens (ar vai bez zobu rādīšanas), riešana u. c. Agresīva uzvedība sākas ar brīdinājumu, bet var novest pie uzbrukuma, tādēļ nozīmīga ir dzīvnieka apmācība un pareiza audzināšana, norāda Rīgas klīnikas Ikaross veterinārārsts, sertificēts dzīvnieku psihiatrs un kinologs Alberts Čipuštanovs

Sidra un kalvadosa āboli © DIENA

Turpinot stāstu par sidru un kalvadosu, interesants fakts – Normandijā patlaban aug ap septiņiem miljoniem ābeļu, kuru augļi nav domāti galdam, bet sidra un kalvadosa gatavošanai. Kopumā tās ir ap 2000 dažādu šķirņu. Šo šķirņu āboli ir daudz mazāki par galda āboliem.

Smaržīgā apelsīna miziņa © DIENA

Mainīgajos laikapstākļos, kad it kā ir saulaina rudens diena, bet, kamēr tu nokāp pa kāpnēm un izej uz ielas, jau gāž lietus, daudzi labprātāk paliktu mājās un pagatavotu virtuvē kaut ko omulīgu un smaržīgu. Šoreiz slavināsim apelsīna miziņu, kura, manuprāt, uzskatāma par garšvielu. Un tas būs arī īpašs veltījums saldummīļiem, kurus šeit retāk iepriecinu!

Amerikas džinsu karaļa ceļš © DIENA

Pirms 120 gadiem Sanfrancisko pilsētā mūžībā aizgāja 73 gadus vecais Līvajs Stross – uzņēmējs, kurš bija izveidojis jau tolaik leģendām apvīto kompāniju Levi Strauss & Co. un pamatoti tika uzskatīts par Amerikas džinsu karali.

Droni kaujas laukā © DIENA

Plašāku uzmanību bezpilota lidaparātiem, kas tiek izmantoti bruņoto spēku vajadzībām, piesaistīja ziedojumu kampaņa saistībā ar karu Ukrainā. Taču ko īsti kara apstākļos spēj izdarīt droni, cik noderīgi tie ir pašlaik, un kāda nākotnē varētu būt to attīstība?

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9