Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

8. septembris, 2022

FM: Turpmākajos mēnešos patēriņa cenu kāpums atkal paātrināsies

Ņemot vērā elektroenerģijas tarifu palielinājumu šā gada septembrī un gaidāmo siltumenerģijas tarifu palielinājumu tuvākajos mēnešos vairākās pašvaldībās, tostarp Rīgā, paredzams, ka turpmākajos mēnešos patēriņa cenu kāpums atkal paātrināsies, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Saeima ar likumu pasludina Latvijas Pareizticīgās baznīcas neatkarību

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Valsts prezidenta Egila Levita iesniegtos Latvijas Pareizticīgās baznīcas likuma grozījumus, ar kuriem mainīts Latvijas Pareizticīgās baznīcas statuss, nosakot, ka tā darbosies pilnībā patstāvīgi un neatkarīgi.

Influenceri uz sarkanā paklāja © DIENA

Šad tad satiekoties pandēmijas laika izkaisītajos, saraustīti neregulārajos notikumos, kinoļaudis lielākoties rādīja drūmas sejas un nepavisam nebija noskaņoti optimistiski. Taču šis rudens un viss nākamais pusgads ir patiess iemesls smaidīt – uz lielajiem ekrāniem gaidāmas veselu divdesmit filmu pirmizrādes, tostarp beidzot savu skatītāju Latvijā, jācer, varēs sastapt arī vīrusa trakuma laikā vairākkārt atliktu pirmizrāžu veidotāji.

Izdots ukraiņu rakstnieka Serhija Žadana romāns Internāts

Izdevniecībā Jānis Roze izdota slavenā ukraiņu rakstnieka Serhija Žadana romāns Internāts (2017) iespaidīgi parāda, kā tuva un pazīstama vide pēkšņi kļūst par svešu un draudīgu teritoriju, un apliecina, ka neviens nekad nevar būt tam gatavs.

Izrādes, kāzas, mīti, filmas. Oktobrī notiks skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls Patriarha rudens

No 1. līdz 8. oktobrim norisināsies trīspadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls Patriarha rudens, kas skatītājiem sniegs plašu LKA bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentu darbu retrospektīvu. Festivāla fokusā šogad vairākas neparastas un provokatīvas norises, kas atbilst 13. – velna duča – festivāla norises gadam. Tas mudinājis sadarbībā ar mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil aktualizēt arī festivāla logo.

ES kaimiņvalstis oktobrī aicinās uz ES+ samitu

Līdzās sešām Rietumbalkānu valstīm arī vairākas citas Eiropas Savienības (ES) kaimiņvalsts būs blokā neietilpstošo valstu vidū, kas tiks uzaicinātas uz ES rīkoto Eiropas politiskās kopienas samitu, trešdien pavēstīja ES amatpersona.

Gada inflācija augustā Latvijā saglabājās 21,5% apmērā

Patēriņa cenas šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju Latvijā pieauga par 0,4%, bet gada laikā - šogad augustā salīdzinājumā ar 2021.gada augustu - patēriņa cenu kāpums, tāpat kā pirms mēneša, bija 21,5% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Trešdien Latvijā reģistrēti 893 jauni Covid-19 gadījumi 

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 893 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu ar šo vīrusu inficētu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā gaidāmo pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks pret Kanādu

Saņemot apstiprinājumu no komandām un iesaistītajām pusēm, Starptautiskā ledus hokeja federācija (IIHF) paziņojusi apakšgrupu sadalījumu 2023. gada pasaules čempionātā, kas no 12. līdz 28. maijam notiks Tamperē un Rīgā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Rihards Lībietis albumu Līnijas un Miniatūras izdod vinila plates formātā un publicē skaņdarba Dzīvības musturs video

No 8. septembra ģitārista un mūzikas autora Riharda Lībieša pērn izdotais albums Līnijas un Miniatūras pieejams klausītājiem arī vinila plates formātā. Šim notikumam par godu radīts arī video albumā iekļautajam skaņdarbam Dzīvības musturs, kura autore ir kino un videoārta režisore Elizabete Gricmane, informēja mūziķa pārstāvji.

Nepietiekami izdiskutēta iecere © DIENA

Par Izglītības ministrijas virzīto augstākās izglītības finansēšanas jauno modeli Andis Sedlenieks sarunājas ar Vidzemes Augstskolas rektora pienākumu izpildītāju, asociēto profesori un vadošo pētnieci Agnesi Dāvidsoni.

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9