Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +18 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

12. marts, 2023

Pirmajā 50 km distancē Pasaules kausā Oslo Eiduka iekļūst desmitniekā

Svētdien Norvēģijas leģendārajā slēpošanas centrā Holmenkollenā Oslo pievārtē Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā vēsturiski pirmajā 50km brīvajā stilā ar masu startu sievietēm, nestartējot vairākām līderēm, 32 dalībnieču konkurencē Patrīcija Eiduka no Vecbebriem izcīnīja 9. vietu, ceturto reizi karjerā tiekot desmitniekā.

"Mēs", nevis "es" © DIENA

Viens pavisam vienkāršs triks, un laulību dzīve ievērojami uzlabosies, apgalvo Kanādas zinātnieki.

TikTok – no datu drošības līdz ģeopolitikai © DIENA

Vispirms ASV, bet pēc tam arī citu rietumvalstu pieņemtie lēmumi aizliegt īso videoklipu apmaiņas lietotnes TikTok izmantošanu dažādu oficiālo institūciju darba viedierīcēs tiek uzskatīti par pirmo soli ceļā uz daudz plašāku šī sociālā tīkla darbības ierobežošanu Rietumos. Galvenais cēlonis tam, visticamāk, ir lielā ģeopolitika.

Pļavu ļaudis © DIENA

Piecu gadu laikā Latvijas Dabas fonds kopā ar ekspertiem un vienpadsmit saimniecībām atjaunojis 720 hektāru izzūdošo Latvijas dabisko pļavu. Ar 11 cilvēku stāstiem par šo pieredzi fonds aicina šajā darbā iesaistīties arī citus, bet SestDiena piedāvā ielūkoties dažos pļavu atjaunotāju portretos.

Graudi un ūdens © DIENA

Turpionot stāstu par viskiju, šoreiz par to, kā drīkst izmantot un cik liela nozīme ir abām svarīgākajām viskija sastāvdaļām graudiem un ūdenim.

Direktors meklē skatītājus. Intervija ar Kristapu Janičenoku © DIENA

Viens no spilgtākajiem savas paaudzes Latvijas basketbolistiem Kristaps Janičenoks (39) atzīst, ka no sportista karjeras visvairāk pietrūkstot adrenalīna un ģērbtuves atmosfēras. Pirmo gan viņam nav bijis grūtību iegūt, jau trešo gadu pandēmijas un netālu notiekošās karadarbības fonā direktora amatā aprūpējot Latvijas basketbola līgas. Kā vienu no virsuzdevumiem sev izvirzījis skatītāju atgriešanos vietējo sacensību tribīnēs un aicina latviešus novērtēt to, kas pieejams pašmāju basketbolā. Saruna ar Kristapu arī par karjeras līkločiem un izaicinājumiem pēc punkta pielikšanas spēlētāja karjerai.

FOTO: Arī pēdējā skolu čempionāta posmā uzvar Kaparkalējs, Fischer naudas balva tiek madoniešiem

Piektdien Fischer slēpošanas centrā Siguldā ar pēdējo trešo posmu, kurā slēpotāji sacentās skikrosā, noslēdzās S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionāta astotā sezona, ko organizē SIA Siguldas Sporta serviss sadarbībā ar Fischer Latvia un biedrību A2.Vecākajā grupā uzvarēja no pasaules čempionāta Planicā atgriezušais Lauris Kaparkalējs un Madara Veckalniņa, kuri mācās Madonas Valsts ģimnāzijā un kuru skola ieguva arī čempionāta galveno balvu – 1500 eiro inventāra iegādei no Fischer Latvia.

Ratiņkērlinga jauktais pāris nodrošina Latvijai pirmo medaļu kērlinga vēsturē

Pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem Ričmondā, Kanādā, svētdienas rītā Latvijas izlase – Poļina Rožkova/Agris Lasmans cīnījās pusfinālā. Tajā viņiem pretim stājās Ķīnas izlase, kura vēl nebija zaudējusi ne spēli. Tieši mūsu izlase sagādāja viņiem pirmo zaudējumu, Latvijai uzvarot ar 10:7 un pirmo reizi nodrošinot kādu no godalgām augstākajā divīzijā.

Dāvanā nosūtīja distancē © DIENA

Žurnālists un redaktors Dainis Caune pagājušajā nedēļā 71 gada vecumā, visticamāk, kļuva par vecāko Latvijas slēpotāju, kurš finišējis pasaulslavenā Vasaloppet maratona 90 kilometru distancē.

Bagatskis: Par mums un to, kas šobrīd svarīgs

Jautājumus un viedokļu vētru raisījis fakts, ka trim no kopskaitā 232 Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atlētiem par februāra mēnesi apturēta valsts finansēta ikmēneša pabalsta izmaksa (vienlaikus saglabājot iespēju saņemt visu nepieciešamo LOV atbalstu un finansējumu, lai nodrošinātu sportistu gatavošanos startiem valsts izlasē), jo viņi piedalījušies komercsacensībās ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Kalendārs

Marts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9