Laika ziņas
Šodien
Sniegs
Rīgā 0 °C
Sniegs
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

17. marts, 2023

Ātruma cilts: Kā Latvijā top unikāli bagiji

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tajā Pauls Timrots viesojas Hornet Factory Racing Team ražotnē, kur no sīkākās detaļas līdz rāmim top unikāli, Latvijā projektēti bagiji.

Oskaru ziepes un skumjas © DIENA

Režisoru Daniela Kvana un Daniela Šeinerta septiņus Oskarus ieguvusī filma Viss visur vienlaikus uzdod jautājumu, kurš no mums ir neprātīgs

Ukrainas amatpersona: Putinam ir liela vēlēšanās sarīkot globālu badu

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir liela vēlēšanās sarīkot tuvāko gadu laikā lielu badu ar globālām sekām, tāpēc agresorvalsts režīms ir jāaptur pēc iespējas ātrāk, intervijā Radio Brīvība sacīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.

SKT izdevusi Putina aresta orderi

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi par ukraiņu bērnu deportāciju.

Mūrniece no amata atstādina divas ar armijas pārtikas iepirkumu saistītas amatpersonas

Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas (AM) veiktās pirmās dienesta pārbaudes rezultātiem, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) ir izdevusi rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku atstādināt divas amatpersonas, kas saistītas ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) veikto armijas pārtikas iepirkumu.

Meņģelsone: Būtiski radīt daudzveidīgas un drošas medikamentu piegādes ķēdes

Būtiski ir radīt daudzveidīgas un drošas medikamentu piegādes ķēdes un ilgtermiņā ļoti svarīga ir kritiski svarīgo zāļu ražošanas pārvietošana Eiropas Savienībā (ES) gan attiecībā uz izejvielām, gan aktīvajām farmaceitiskajām sastāvdaļām un gatavo produkciju, tādējādi mazinot riskus zāļu deficīta apstākļos, tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) komisāri veselības un pārtikas drošuma jautājumos Stellu Kirjakidu, sacīja Latvijas veselības ministre Līga Meņģelsone.

Francijas likumdevēji iesniedz pieteikumu par neuzticības izteikšanu valdībai

Francijas opozīcijas likumdevēji piektdien iesnieguši pieteikumu par neuzticības izteikšanu valdībai, šādu soli sperot pēc tam, kad valdība bija nolēmusi pensiju reformu īstenot bez balsojuma parlamenta apakšnamā, pavēstīja parlamenta frakcijas LIOT priekšsēdētājs Bertrans Panšērs.

Dziesmu un deju svētku biļetes tirgos Biļešu paradīze

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iepirkumā par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanu uzvarējis tirgotājs Biļešu paradīze, informēja LNKC pārstāve Linda Ertmane.

Krievijā kara noziegumus atzinušu karavīru notiesā par "viltus ziņu" izplatīšanu

Krievijas Tālajos Austrumos tiesa karavīram, kas atzinies kara noziegumu pastrādāšanā, piespriedusi piecarpus gadus nosacīta soda, tomēr nevis par kara noziegumiem, bet "viltus ziņu" izplatīšanu, vēsta cilvēktiesību aizsardzības organizācija OVD Info, atsaucoties uz ierakstu Habarovskas novada kara tiesas reģistrā.

Kā skan nepanesamais esības vieglums? Cēsīs un Rīgā notiks festivāls Baltijas mūzikas dienas 2023 © DIENA

Nedēļas nogalē koncertzālē Cēsis ar Krista Auznieka pirmās simfonijas One pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas lasījumā, kā arī pasaulslavenā franču sitaminstrumentu ansambļa Les Percussions de Strasbourg koncertu, kurā viesi muzicēs kopā ar latviešu soprānu Viktoriju Pakalnieci, tiks atklāts festivāls Baltijas mūzikas dienas.

Kā varam likt sāpēm atkāpties © DIENA

Sāpju sajūtās nav nekā patīkama, taču tās mums ziņo par kādu neveselīgu procesu organismā, piemēram, locītavu problēmām, pārslogotu muguru. Tādēļ šos signālus ir svarīgi prast pareizi tulkot un uz tiem atbilstoši reaģēt.

Politiskais, personiskais pavasaris © DIENA

Vai viss apkārt ir politisks un notiek tikai politikas vārdā? Cik daudz nosaka un ietekmē viens no daudziem tūkstošiem protestētāju? Cik daudziem dzīvi maina viena praktisko padomu grāmata? Cik daudz mums apkārt ir nejaušību, un kas no tā visa patiesībā organizēts un ar lielo politiku saistīts?

Arī mediķi pievienosies pedagogu protesta gājienam aprīlī

Arī veselības nozares darbinieku profesionālās organizācijas un to biedri ir apņēmības pilni protestēt un pievienoties skolotāju protesta gājienam aprīlī, sacīja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Rēzeknes novadā nodeg dzīvojamā māja

Rēzeknes novada Vērēmu pagastā ceturtdien nodegusi dzīvojamā māja, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Daugavpils teātrī top psiholoģiska drāma Meli bez noteikumiem

Daugavpils teātrī uzsākts darbs pie psiholoģiskas drāmas Meli bez noteikumiem iestudējuma, kurā caur mīlas trīsstūri tiks pētīta melu daba un to loma dzīvē. Pirmizrāde notiks 14. aprīlī, informēja Daugavpils teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.

Brazīlijas ziemeļaustrumos nerimst vardarbība

Neskatoties uz pastiprināto drošības spēku klātbūtni, Brazīlijas ziemeļaustrumos jau trešo nakti pēc kārtas turpinājušies noziedznieku bandu uzbrukumi, ceturtdien paziņojušas varasiestādes.

Politico: Ķīnas uzņēmumi piegādā Krievijai ieročus

Ķīnas uzņēmumi piegādājuši Krievijai vismaz tūkstoti triecienšauteņu, kā arī dažāda veida munīciju un iekārtas, kas izmantojamas karadarbībā, ceturtdien vēsta tīmekļa izdevums Politico.

Britu finanšu eksperts: Sankcijas pret Krieviju strādā

Sankcijas pret Krieviju strādā, taču nevaram uz rezultātiem cerēt ļoti drīz, jo sankciju process paredz lēnu, bet pastāvīgu agresora situācijas pasliktināšanos, sacīja Lielbritānijas aizsardzības un drošības domnīcas RUSI Finanšu noziegumu un drošības centra direktors Toms Kītings.

Kalendārs

Marts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9