Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. jūlijs
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

15. marts, 2023

IZM tomēr atjaunos aizturēto finansējumu Ostapenko, Skujiņam un Neilandam

Izvērtējot apstākļus, kas saistīti ar finansiālā pabalsta aizturēšanu Latvijas Olimpiskās vienības sportistiem Aļonai Ostapenko, Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam, kā arī uzklausot Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un Latvijas Tenisa Savienības viedokli, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju ir sagatavojusi grozījumus līgumā par valsts finansiālo atbalstu Latvijas Olimpiskās vienības sportistiem. Grozījumi no šodienas paredz novērst pabalsta aizturēšanu minētajiem sportistiem un nodrošinās pilnu finansējuma apjomu.

Pedagogi pošas trīs dienu streikam aprīļa beigās

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku, informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Koncertzālē Latvija izskanēs sērijas Džems ar Ventspils bigbendu otrais koncerts

Koncertzāles Latvija Mazajā zālē 14. aprīlī plkst. 19.00 izskanēs koncertsērijas Džems ar Ventspils bigbendu otrais koncerts Šķērsojot robežas, kurā piedalīsies Ventspils bigbends un bijušie tā dalībnieki, kuri šobrīd studē ārzemēs: Denisa Dārzniece (vokāls), Karlīna Priedēna (vokāls), Kristers Lauriņš (saksofons), Krists Daubaris (trombons) un Ģirts Celmiņš (ģitāra).

Labs farmaceits uzdod jautājumus

Par gandarījumu un prieku, ko sniedz darbs aptiekā, ko cilvēki sagaida no aptiekas darbiniekiem, kā gadu gaitā mainījusies farmaceitiskā aprūpe un kurp tā virzās – stāsta Ariadna Kondratjeva, farmaceita asistente Mēness aptiekā Olainē.

Uz Prāta vētras koncertu Liepājā dosies īpašs fanu reiss

Lai Prāta vētras lielākie fani varētu nokļūt uz grupas koncertu Liepājā 22. jūlijā, apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums Balcia un Prāta vētra aicina pievienoties īpašam fanu reisam Rīga–Liepāja–Rīga.

Sportiski un traģikomiski. Igauņu kino kases grāvējs par basketbolu sasniedz Latviju © DIENA

Uz spēles ir likts daudz vairāk par uzvaru – no piektdienas, 17. marta, Latvijas kinoteātros skatāma igauņu režisora Oves Mustinga filma Kalev, cilvēcisku un politisku dilemmu bagāts kinodarbs par Igaunijas basketbola komandas Kalev uzvaru pēdējā Padomju Savienības čempionātā, kas Igaunijā kļuva par vienu no atmodas simboliem, savukārt filma – par vietējo kases grāvēju ar vairāk nekā simt septiņpadsmit tūkstošiem skatītāju.

Karalis uzstāda latiņu © DIENA

Vienu no senākajiem rekordiem Ziemeļamerikas sportā februārī pārspēja Lebrons Džeimss, kļūstot par Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) visu laiku rezultatīvāko spēlētāju. Gūto punktu rekords šajā līgā vēsturiski ir starp noturīgākajiem – vienīgo reizi kopš 1966. gada to 1984. gadā bija labojis Karims Abduls Džabars, kurš nepilnus 39 gadus vēlāk arī pats bija klāt, lai sveiktu jauno rekordistu. Garš mūžs paredzams arī Lebrona Džeimsa sasniegtajam rezultātam, ko viņš ir gatavs vēl uzlabot vismaz pāris sezonu, jo tuvākais no joprojām aktīvajiem NBA basketbolistiem Kevins Durants iemetis par nepilniem 12 tūkstošiem punktu mazāk. Sporta Avīze atskatās uz sešiem visu laiku rezultatīvākajiem NBA spēlētājiem.

Siltināt vai nesiltināt? © DIENA

Šajā apkures sezonā cilvēku interese par daudzdzīvokļu ēku tehnisko stāvokli un patērētajiem energoresursiem ir augusi. Iedzīvotājiem rodas arvien jauni jautājumi par to, vai namu siltināšana un renovācija palīdzēs samazināt ikmēneša komunālos rēķinus.

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls sāk darbu pieņemšanu konkursiem

Šogad Rīgas Starptautiskais kinofestivāls Riga IFF no 12. līdz 22. oktobrim jau 10. reizi pulcēs skatītājus un kino nozares profesionāļus lielākajos kino svētkos Latvijā, īpaši izgaismojot drosmīga un novatoriska kino nozīmi – tāda, kas kalpo zinātkāriem un dedzīgiem prātiem. Šāda kino meklējumu epicentrs ir Riga IFF konkursi, kuriem, sākot ar 15. martu, filmu veidotāji ir aicināti pieteikt savus darbus.

LU Duālās karjeras sporta stipendiju saņems 43 sportisti, tostarp kamaniņu braucēja Vītola

Latvijas Universitātes (LU) Sporta centrs jau vairākus gadus atbalsta sportistus, kuri nolēmuši apvienot augsta līmeņa sportu ar studijām LU. Ne velti šī sportistu atbalsta programma tiek dēvēta par Duālo karjeru, jo tā ļauj sportistiem apvienot sporta un izglītības karjeru, vienlaikus nodrošinot atbalstu abās jomās. 2022. / 2023. gada pavasara semestrī Duālās karjeras sporta stipendiju saņems kopumā 43 sportisti.

Brazīļu bandolas virtuozs un dienvidāfrikāņu džezmenis Lielajā dzintarā atskaņos īpašu muzikālo svītu

Sestdien, 15. aprīlī, plkst. 19.00 Liepājas koncertzāles Lielais dzintars vērienīgo akustiku ieskandinās Brazīlijas un Dienvidāfrikas mūzika, ko klausītājiem piedāvās divi pasaulē atzīti skaņu mākslinieki – bandolas virtuozs Amiltons di Olanda un džeza pianists Nduduzo Makatini. Koncertā mūziķi atskaņos savu jaunāko kopdarbu – svītu Routes of Discovery, kuras pamatā ir brazīļu un dienvidāfrikāņu mūzikas vienojošais un dziedinošais spēks.

Google Street View automašīnas šopavasar atgriežas uz Latvijas ceļiem

Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas Google Street View automašīnas. Sākot no 21. marta tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas. Mērķis kā vienmēr ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus Google Maps lietotnē.

Upēs strauji ceļas ūdens līmenis

Lietus un kūstošā sniega dēļ Latvijas upēs strauji kāpj ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kalendārs

Marts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9