Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

25. marts, 2023

Nākamos Kroļļus meklējot © DIENA

Pēc Raimonda Kroļļa lēciena no virslīgas uz A sēriju iemājojusi cerība, ka tas nebūs vientuļa mohikāņa gadījums un līdzīgās pēdās sekos citi latviešu talanti. Apskatīsim trīs perspektīvus futbolistus, kuri dzimuši apmēram tai laikā (2004–2005), kad Latvijas izlase piedalījās Eiropas čempionāta finālturnīrā. Mēģinājām preparēt viņu bērnības un jauniešu gadu karjeru brīdī, kad ambiciozi jāsāk aizvien skaļāk sevi pieteikt pieaugušo futbolā. Izvēlējāmies divus uzbrucējus un vienu centra aizsargu – dažāda ceļa gājējus ar dažādiem raksturiem un noteikti arī viņu tālākais ceļš nākotnē atšķirsies.

Nevis vienkārši čiekurs, bet meistardarbs! © DIENA

Lai daba varētu cikliski atjaunoties un turpināties, tās procesos visam ir sava vieta, jēga un funkcija. Tomēr ar nolūku atsevišķas norises padarīt savām vajadzībām noderīgākas un produktīvākas, cilvēks ir iemanījies dabai "piepalīdzēt", šo to uzlabojot. Viena no šādām nozarēm ir mežu atjaunošana. Jauno koku stādiņus izaudzē no sēklām, kuras tiek iegūtas īpašās teritorijās no rūpīgi pētītiem un selekcionētiem mātesaugiem – ģenētiskiem izcilniekiem.

Da Vinči bijis verdzenes dēls © DIENA

Pasaulslavenā renesanses laika zinātnieka, izgudrotāja un mākslinieka Leonardo da Vinči ciltsraksti varētu būt viņa sociālā stāvokļa cilvēkiem visnotaļ neparasti.

Pieburot pavasari © DIENA

Šīs nedēļas sākumā bija tik silts, ka pārņēma sajūta: pavasaris patiešām laikam beidzot nāk. Prognozes turpmākajam mēnesim gan nerādās īpaši jaukas, tomēr gaisā saostītais pavasaris solījās, ka nekur jau nepazudīs – būšot! Tāpēc turpinām veģetārās noskaņās, un šoreiz gan zaļa pavasara pieburšanas zupa, gan kaut kas saldskābi svaigs desertā!

Neveiksmīgais neatkarības mēģinājums © DIENA

Pirms 105 gadiem tika proklamēta Baltkrievijas Tautas republika. Par pilnvērtīgu valstisku veidojumu to uzskatīt tomēr nevarēja, jo liela daļa Baltkrievijas teritorijas tolaik atradās Vācijas impērijas armijas kontrolē, bet jau 1919. gada sākumā varu valstī atkal sagrāba boļševiki.

Sekojot iekšējai balsij © DIENA

Lībiešu bērnu un vecāku grāmatas Kūldaläpš autors Jānis Mednis (45) par lībiešu valodas mācīšanos kopā, mākslas projektiem, ieklausīšanos iekšējā balsī un par to, ka viss ir iespējams.
Reklāmraksts

Lenstream.lv

Lenstream.lv ir uzņēmums, kas specializējas metālapstrādē, piedāvājot dažādus pakalpojumus, kas nodrošina kvalitatīvas un precīzas metāla izstrādājumu ražošanu. Mūsu pakalpojumu klāsts ietver cauruļu griešanu ar fiber, metāla lokšņu griešanu, metāla locīšanu, metāla pulēšanu, metināšanu, metāla krāsošanu un montāžu.

Kalendārs

Marts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9