Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +19 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

11. marts, 2023

Visu zvaigžņu koncerts Ukrainas atbalstam © DIENA

Vasaras vidū, 24. jūnijā, Londonā Vemblija stadionā paredzēts grandiozs lielkoncerts Ukrainas atbalstam – līdzīgi kā astoņdesmitajos gados tika organizēts Live Aid mūzikas maratons, tā šoreiz iecerēts Lviv Aid.

Radīja gan mūziku, gan valsti

Turpinot izglītojošā lekciju cikla Dzintara muzikālo sarunu klubs stāstījumu par Latvijas mūzikas vēsturi, otrdien, 14. martā, plkst. 18 muzikoloģe un pētniece Ināra Jakubone interesentus iepazīstinās ar pagājušā gadsimta 20., 30. gadu mūzikas dzīvi, kurā komponistu prātus nodarbināja ne tikai radīšana, bet arī jaundibinātās valsts veidošana.

Karalis Čārlzs tomēr ielūdz arī dēlu Hariju © DIENA

Pēc daudzas nedēļas ilgušiem minējumiem, vai Lielbritānijas karalis Čārlzs III aicinās uz kronēšanas ceremoniju "pazudušo" dēlu Hariju un viņa sievu, un arī publiski izskanējušiem aicinājumiem to nedarīt, nu kļuvis zināms, ka valdnieks tomēr vēlas izlīgumu.

Pirmais rezervāts – pelikāniem © DIENA

Pirms 120 gadiem ASV prezidents Teodors Rūzvelts parakstīja rīkojumu, piešķirot nacionālā rezervāta statusu Floridas austrumos esošajai Pelikānu salai un liekot pamatus dabas rezervātu sistēmas izveidei. Pašlaik šajā sistēmā ir jau 568 dabas rezervāti.

Brīvdienu brokastis un našķi © DIENA

​Marts ir pirmais pavasara mēnesis, un, lai gan mēs Latvijā joprojām dzīvojam ziemā, ilgās pēc pavasara šomēnes turamies pie veģetāriem ēdieniem. Šoreiz piedāvāju garšīgu, sātīgu un mazliet pikantu olu kulteni, kas vislabāk piestāv tieši sestdienu rītiem, kā arī nelielas saldās konfektītes brīžiem, kad drēgnais laiks atņēmis visas liekās kalorijas.

Merzļikins devies uz Latviju apraudzīt smagi slimo vecmāmiņu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas Blue Jackets Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins kādu laiku nestāsies komandas vārtos, jo ir atgriezies Latvijā apraudzīt smagi slimo vecmāmiņu, piektdien informēja klubs.

Atmiņas par latiņu © DIENA

Neizkaltais Ulmanis, pūķi latu vietā un citi piemirsti vai nezināmi fakti par Baltijas valstu naudu simt gados.

Amatiermākslas brīnums © DIENA

Pirms vasarā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem vairāki sevi jau visaugstākajā līmenī pierādījuši mākslinieki nolēmuši atgriezties pie saknēm – kopā ar amatierkolektīviem no jauna izjūtot svētku kustības brīnumu. Viņu vidū arī Māris Sirmais, Jēkabs Jančevskis, Sarma Freiberga, Dagnija Martinsone un Vivita Ose-Bērziņa.

Kalendārs

Marts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9