Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. jūlijs
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

11. oktobris, 2023

Saņemot draudus, izglītības iestādēm prasīs rīkoties stingrā saziņā ar Valsts policiju

Saņemot draudus, izglītības iestādēm ir jāinformē Valsts policija un jārīkojas atbilstoši tās sniegtajām rekomendācijām, par šāda rīcības algoritma ievērošanu šodien panākta vienošanās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajā videokonferencē, kurā piedalījās Valsts policijas un novadu Izglītības pārvalžu darbinieki.

Ministrs Abu Meri: veselības 2024. gada budžetam jābūt efektīvi izmantotam © DIENA

"2024. gada veselības aprūpes budžetam jābūt efektīvi izmantotam," trešdien, atklājot konferenci VESELĪBAS BUDŽETS 2024 – QUO VADIS?, uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri. Savā uzrunā Ceļā uz pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpes sistēmu Latvijā viņš pauda gandarījumu par nozares vēlmi kopīgi risināt veselības aprūpes problēmas.

Enlight Research nosaka APF Holdinga vērtību 51 miljona eiro līmenī; vienas akcija vērtība – 8.92 eiro

Starptautiskais investīciju izpētes uzņēmums Enlight Research, kas vērtē Baltijas biržā kotēto uzņēmumu akcijas, ir aplēsis AS APF Holdings (turpmāk – APF) akciju vērtību 51 miljona eiro apmērā, kas atbilst cenai 8.92 eiro par akciju. Šis vērtējums par 31% pārsniedz APF sākotnējā publiskā piedāvājumā noteikto vienas akcijas cenu – 6.81 eiro.

Liepājā norisināsies Jāzepa Vītola VIII Starptautiskā pianistu konkursa fināla koncerti

Šīs nedēļas nogalē 13. un 14. oktobrī Liepājā norisināsies Jāzepa Vītola VIII Starptautiskā pianistu konkursa fināla koncerti, kuros seši labākie jaunie pianisti kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā koncertzālē Lielais dzintars atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta, Sergeja Prokofjeva un Sergeja Rahmaņinova klavierkoncertus.

Fico atgriezīsies Slovākijas premjera amatā

Slovākijas kreisi populistiskā partija Smer trešdien parakstījusi koalīcijas līgumu ar partiju Hlas (Balss) un nacionālistisko Slovāku Nacionālo partija (SNS), kas, domājams, ļaus bijušajam premjerministram Robertam Fico atgriezties valdības vadītāja amatā.

Sapņi, jūtas un ilgas pēc harmonijas. Izstādē – plašs ieskats vācu romantisma dažādajās šķautnēs © DIENA

Mākslas muzejā Rīgas birža apmeklētājiem durvis vērusi izstāde Sapņu gūstekņi. Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām. Tā būs skatāma līdz nākamā gada 11. februārim un piedāvā iepazīt virzienu, kas savulaik būtiski ietekmēja turpmāko mākslas attīstību Eiropas kultūrā un raisa interesi vēl aizvien.

Atjaunota tīši bojātā pastaigu taka Siguldā

Septembrī tīši sabojātā Siguldas pastaigu taka, kas savieno Gaujas senleju ar Šveices ielu pie Siguldas Mākslu skolas Baltais flīģelis, ir atjaunota. Ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis tiek laipni aicināts baudīt rudenīgas pastaigas, izmantojot šo vai kādu citu Gaujas Nacionālā parka dabas taku, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Vērtē atzinīgi, bet jāveic uzlabojumi

Baltijas čempionātā regbijā-15 septīto vietu ieguvušie Garkalnes Regbija kluba Sporta Punkts/Livonia pārstāvji atzinīgi vērtē šī čempionāta izveidošanu, bet norāda arī uz nepilnībām, kas nākotne būtu jānovērš, informē RK Livonia pārstāvis Ivars Bācis.

Lašu un taimiņu nārsta laikā notverta maluzvejnieku grupa

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori, naktī no 10. uz 11. oktobri vienā no Vidzemes lašupēm, aizturēja četru cilvēku grupu par lašveidīgo zivju iegūšanu, izmantojot duramos rīkus - žebērkļus.

Banki pieskāriens © DIENA

Visi eksperti ir vienisprātis – Latvijas basketbola izlases panākumu avots šajā Pasaules kausa izcīņā bija galvenais treneris Luka Banki. Karjeras laikā ne līdz galam novērtēts, Banki, kurš tobrīd strādāja Ziemeļamerikā un sapņoja par tikšanu darbā Nacionālajā Basketbola asociācijā, ar lielu prieku pieņēma izaicinājumu trenēt sev nepazīstamus spēlētājus Latvijas valstsvienībā un jau no pirmajām spēlēm abām pusēm ļoti labi saskanēja. Itāliešu speciālista vadībā latvieši līdz šim 24 oficiālajās spēlēs svinējuši 21 uzvaru. Ieskatāmies spilgtākajos Lukas Banki citātos no Pasaules kausa izcīņas preses konferencēm.

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) aicina Latvijas filmu producentus un autorus līdz šī gada 31. oktobrim pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Balva ir īpašs notikums gan filmu veidotājiem, gan skatītājiem. Tā katru gadu pulcē nozari, lai atzīmētu izcilākos sasniegumus filmu jomā. Vietnē lielaiskristaps.lv var iepazīties ar balvas nolikumu un tiešsaistē pieteikt filmas.

FOTO: konference Veselības budžets 2024 – quo vadis? © DIENA

Sabiedrības veselības aprūpes nozare, kas ieņem būtisku lomu Latvijas tautsaimniecības ilgstpējīgā attīstībā, pieprasot nedalītu vietu valsts prioritāšu saraksta augšgalā, jau ilgstoši saskaras ar izaicinājumiem, ko pamatā veido nepietiekamais valsts finansējums nozarei, kā arī ierobežotie cilvēkresursi un, likumsakarīgi, veselības aprūpes pakalpojumu (ne)pieejamība plašai sabiedrībai.

Viņa uzzīmēja Ronju un Karlsonu! Skatāma Ilonas Vīklandes oriģināldarbu izstāde © DIENA

Ja kādam liekas, ka viņš nepazīst Ilonu Vīklandi, tad, visticamāk, tā nav. Tieši Vīklande ir ilustrējusi zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmatas Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta, Ronja – laupītāja meita, Trokšņu ciema bērni, Brāļi Lauvassirdis un daudzas citas, kas Latvijā daudziem ir iemīļotas jau vairākās paaudzēs.

Kā cīnīties ar emocionālu pazemošanu skolā?

Mācību gads rit pilnā sparā, kļūstot aktuālākai vienaudžu emocionālas pazemošanas problēmai internetā jeb kibermobingam. Ne visi vecāki zina, ka pret nepilngadīgu personu vērsta emocionāla vardarbība, pie kuras ir pieskaitāms kibermobings, atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam ir sodāma rīcība, turklāt administratīvā un kriminālatbildība Latvijā iestājas jau no 14 gadu vecuma. Diemžēl vairums vecāku, uzticot bērnam viedierīci ar interneta pieslēgumu, neizrunā tās lietošanas noteikumus un neizstāsta par riskiem un atbildību. Tomēr nekad nav par vēlu runāt par šo tēmu.

Auto tirgus un reputācija © DIENA

Pieaugot nepieciešamībai pēc personīgās mobilitātes, cilvēki nereti nonāk krustcelēs – iegādāties jaunu vai mazlietotu automašīnu? Būtisku lomu spēlē ne tikai finansiālā situācija, bet arī patērētāju izpratne par mazlietoto auto tirgu un nozares reputācija. Iegādājoties jaunu auto, pircējam nav šaubu par spēkrata stāvokli, tikmēr mazlietoto auto segmentā teju ikreiz māc bažas, kāpēc iepriekšējais īpašnieks no auto atteicies, vai auto ir nokļuvis avārijā, cietis plūdos u. tml.

Sāpes jāārstē gudri

Sāpes jūtami apgrūtina kustību iespējas, tāpēc gribas tām rast ātru un efektīvu risinājumu. Gan rudens darbi dārzā, gan pārslodze treniņā vai ilgstoša atrašanās neērtā pozā nereti beidzas ar sāpošu muguru un locītavām. Kā risināt sāpju problēmu, stāsta Veselības centru apvienības neirologs, Neiroloģijas dienesta vadītājs Jānis Mednieks un Mēness aptiekas farmaceite Gunita Petrovica.

Šonakt draudu e-pastus saņēmuši arī bērnudārzi, taču policija aicina tos ignorēt

Aizvadītajā naktī draudu e-pastus par it kā iespējamiem drošības riskiem saņēmušas arī daudzas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes, tomēr Valsts policija (VP) aicina saglabāt vēsu prātu un turpināt darbu ierastajā ritmā, nekādus evakuācijas pasākumus neveicot, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīga panorāma" pavēstīja VP priekšnieks Armands Ruks.

Izraēla saņem munīciju no ASV un turpina uzlidojumus Gazas joslā

Izraēlas gaisa spēki naktī uz trešdienu turpināja uzlidojumus Gazas joslā pēc nedēļas nogalē notikušajiem grupējuma Hamas uzbrukumiem. Tāpat Izraēlas bruņotie spēki saņēmuši pirmo munīcijas sūtījumu no ASV, vēsta laikraksts The Times of Israel, atsaucoties uz valsts armiju.

Nākamnedēļ laiks kļūs aukstāks

Nākamnedēļ Eiropas lielākajā daļā, tai skaitā Latvijā, pazemināsies gaisa temperatūra, prognozē sinoptiķi.
Reklāmraksts

Bērnu velosipēdi un bērnības atmiņas. Divas nedalāmas frāzes

Bērnība, skaistā bērnība. Jau sen pierādīts, ka tieši bērnībā veidojas visspilgtākās atmiņas. Tas ir laiks, kad katrs jaunatklājums zibsnī mūsu mazajiem acu priekšā kā svētku uguņošana, iespiežot atmiņā neizdzēšamas pēdas. Viena no lietām, kas mirdz bērnu atmiņās tikpat spilgti ir jaunā velosipēda rāmis. Bērnu velosipēdi ir kas vairāk par mīļu hobiju - tās ir atmiņas, kas paliek mūžam.

Prognozē tikai ierobežotu ietekmi uz nafas cenām © DIENA

Mediju aptaujātie analītiķi prognozē, ka Izraēlas un palestīniešu pašreizējais konflikts īstermiņā būtiski neietekmēs naftas cenas, jo ne Izraēla, ne palestīniešu apdzīvotā Gazas josla nav nozīmīgas naftas ieguvējas. Situācija naftas tirgū gan varētu mainīties, ja konflikts izpletīsies uz citām valstīm, izraisot reģionālo nestabilitāti, un ja tajā būtiski iesaistīsies Libānā bāzētā islāmistu kustība Hezbollah vai Irāna, vēsta Al Jazeera.

Jaunajās krāsās apliecina gatavību uzņemties paredzēto lomu © DIENA

Labu pirmo iespaidu atstājuši Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns, kuri pārbaudes spēļu debijā nekavējās parādīt savas spēcīgākās īpašības jau pirmajā izgājienā savu jauno Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu treneru un līdzjutēju priekšā. "Spēle uzbrukumā netika apzināti virzīta uz mani, tas notika dabiski. Jo vairāk kopā spēlēsim, jo labākas iespējas cits citam radīsim," gandarīts par pirmo pieredzi kopā ar Bostonas Celtics zvaigznēm bija Porziņģis
Reklāmraksts

Kāpēc ir svarīgi strādāt ar sevi: iekšējo brūču dziedināšana

Straujajā pasaulē ir viegli aizrauties ar ārējiem mērķiem, piemēram, panākumiem karjerā, materiālo īpašumu un sociālo statusu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka patiesa laime un piepildījums nāk no iekšienes. Darbs ar sevi, pagātnes traumu risināšana, iekšējo brūču dziedināšana un iekšējā bērna aprūpēšana ir būtiski soļi ceļā uz līdzsvarotu un patiesi bagātāku dzīvi.

Kalendārs

Oktobris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5