Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

15. oktobris, 2023

Latvijas pārim sudrabs Eiropas čempionātā Latīņamerikas dejās profesionāļu divīzijā

Sestdien, 14. oktobrī, Vācijas pilsētā Leipcigā notikušajā Eiropas čempionātā Latīņamerikas (LA) dejās Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) izveidotajā profesionāļu divīzijā Latvijas sporta deju pāris Marts Smolko un Tīna Bazikina nopelnījuši sudraba medaļu, 19 pāru konkurencē izcīnot otro vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Latvijas čempionātā krosā visvairāk uzvaras SS Arkādija pārstāvjiem, elitē pirmie Bogdanovs un Velvere

Latvijas čempionātā krosā, kas 14. oktobrī norisinājās gleznainajā pļavā pie Āraišu dzirnavām Cēsīs, sekmīgāk no visiem nostartēja Sporta skolas Arkādija skrējēji, kuri pārliecinoši plūca visbagātīgāko uzvaras ražu, izcīnot četras zelta medaļas. Elites grupā jeb pieaugušajiem par čempioniem kļuva daugavpilietis Ņikita Bogdanovs un NBS pārstāve Līga Velvere.

AlphaLane/Livonia spraigā cīņā bronzas spēlē Baltijas Top līgā regbijā piekāpjas Viļņas klubam

Sestdien, 14. oktobrī, lieliskajā un tai pat laikā pielijušā Upesciema stadionā mājinieki Garkalnes RK “AlphaLane/Livonia” Baltijas Top līgā mazajā finālā jeb spēlē par trešo vietu spraigā cīņā ar 20:27 piekāpās Viļņas “Geležinis Vilkas”, iegūstot ceturto vietu un aiz pašu pērn izcīnītās otrās vietas sasniedzot otro visu laiku labāko Latvijas komandas rezultātu šajā spēcīgajā Baltijas regbija līgā, informē RK “Livonia” pārstāvis Ivars Bācis.

Stūriška izcīna otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā

Sestdien Argentīnā aizvadīts UCI Pasaules kausa noslēdzošais posms BMX superkrosā. Dāmu U23 grupā lielo finālu sasniedza Veronika Monika Stūriška, kura tajā finišēja septītajā vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā mūsu sportistei izcīnīta augstā otrā vieta, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pērļu zvejnieki © DIENA

Aizputē ir vairāki nami ar bagātīgu vēstures patinu, kas nevis atbiedējusi jaunos īpašniekus, bet, tieši otrādi, – pat pamudinājusi tos iegādāties. Arī Marta Gaile uzskata to par savu misiju: atjaunot vairāk nekā divsimt gadu veco ēku, kas savulaik bijusi baltvācu literāta un gleznotāja Ulriha fon Šlipenbaha, fon Korfu un fon OstenSakenu dzimtas mājas un kur ilgus gadus darbojusies Latvijas Bankas filiāle. Nu jau četrus gadus tajā saimnieko biedrība Amalienburg, soli pa solim restaurējot vēsturisko namu un veidojot to par publisku kultūrtelpu, kurā būs vieta gan koncertiem un pasākumiem, gan... šokolādei​

Einšteins dodas trimdā © DIENA

Pirms 90 gadiem uz pastāvīgu dzīvi ASV pārcēlās pasaulslavenais zinātnieks Alberts Einšteins, kurš bija spiests bēgt no nacistiskās Vācijas varasiestāžu izvērstajām ebreju vajāšanām, turklāt tobrīd bija kļuvis teju vai par nacistu galveno ienaidnieku.

Kalendārs

Oktobris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5